Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 5412 - odbiornik FM uszkodzony i pytania ogólne

>Qba< 14 Jan 2007 21:39 1320 0
    >Qba<
    Level 12  
    Witam

Trafił do mnie uszkodzony OR Radmor 5412 - wzmacniacz działa poprawnie, tuner FM nie. Po pierwsze pytanie co do działania OR na początek (nigdy nie miałem do czynienia z 5412) - po włączeniu kanał prawy zaświeca się cały (dioda zabezp nie) i po załączeniu przekaźnika gaśnie (dalej pracuje OK, efekt nie występuje gdy do tego kanału podłączony jest głośnik) - czy tak zachowują się radmory ? Co do tunera FM - wydaje sie że coś jest nie tak z w.cz. i UL1042 ew. tranzystorkami za nim, filtrami 10,7MHz - tj po położeniu kabla z generatora w.cz. obok wejsca antenowego (1V sem na wyj, 70MHz, mod FM, dew. 100kHz, cz. mod 1kHz) wskaźnik poziomu sygnalu zaświeca się ledwie na 2 pozycji - radio odbiera tylko przy włączonym mono, wskaźniki zera nie świecą się. Po włączeniu stereo nastepuje wyciszenie - pewnie UL1200 dostaje za mało na wejscie. Wymieniłem juz tr. wej. w.cz. BF961. Doczytałem się że przypadłością radmorów są palące się zasilacze - napięcia sprawdzone wszystko OK. Poza tym pot. wieloobrotowe na płytce programatora są chyba zużyte - (szczegolnie pierwszy ....) skala strasznie skacze przy prouszaniu, poza tym jakiś mądry człowiek wkleił na stałe kołeczki do kręcenia - fakt sa wszystkie ale co z tego - co na to poradzić oprócz dostania się do płytki od spodu(trzeba wszystko wyciągnać .....) ?.

Jeśli jest ktoś kto ma jakąs koncepcję co do uszkodzenia chętnie poznam, siadam do niego dzisiaj wieczorem - Czy ma ktoś do niego serwisówkę w postaci elektronicznej ? .
    Pozdrawiam !

SIedze i siedze i nie moge sobie dać z nim rady. MAcie jakieś pomysły ?
    Pozdrawiam !

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się