Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412 - odbiornik FM uszkodzony i pytania ogólne

>Qba< 14 Sty 2007 21:39 1218 0
    >Qba<
    Poziom 12  
    Witam

Trafił do mnie uszkodzony OR Radmor 5412 - wzmacniacz działa poprawnie, tuner FM nie. Po pierwsze pytanie co do działania OR na początek (nigdy nie miałem do czynienia z 5412) - po włączeniu kanał prawy zaświeca się cały (dioda zabezp nie) i po załączeniu przekaźnika gaśnie (dalej pracuje OK, efekt nie występuje gdy do tego kanału podłączony jest głośnik) - czy tak zachowują się radmory ? Co do tunera FM - wydaje sie że coś jest nie tak z w.cz. i UL1042 ew. tranzystorkami za nim, filtrami 10,7MHz - tj po położeniu kabla z generatora w.cz. obok wejsca antenowego (1V sem na wyj, 70MHz, mod FM, dew. 100kHz, cz. mod 1kHz) wskaźnik poziomu sygnalu zaświeca się ledwie na 2 pozycji - radio odbiera tylko przy włączonym mono, wskaźniki zera nie świecą się. Po włączeniu stereo nastepuje wyciszenie - pewnie UL1200 dostaje za mało na wejscie. Wymieniłem juz tr. wej. w.cz. BF961. Doczytałem się że przypadłością radmorów są palące się zasilacze - napięcia sprawdzone wszystko OK. Poza tym pot. wieloobrotowe na płytce programatora są chyba zużyte - (szczegolnie pierwszy ....) skala strasznie skacze przy prouszaniu, poza tym jakiś mądry człowiek wkleił na stałe kołeczki do kręcenia - fakt sa wszystkie ale co z tego - co na to poradzić oprócz dostania się do płytki od spodu(trzeba wszystko wyciągnać .....) ?.

Jeśli jest ktoś kto ma jakąs koncepcję co do uszkodzenia chętnie poznam, siadam do niego dzisiaj wieczorem - Czy ma ktoś do niego serwisówkę w postaci elektronicznej ? .
    Pozdrawiam !

SIedze i siedze i nie moge sobie dać z nim rady. MAcie jakieś pomysły ?
    Pozdrawiam !

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
  • Relpol przekaźniki