Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TRANSMITER FM do radia...

michal_gol 13 Sty 2007 19:44 21532 12
  • #1 13 Sty 2007 19:44
    michal_gol
    Poziom 9  

Witam, może ktoś zna się na transmiterach bądz jest szczęśliwym posiadaczem takiego urządzenia. Proszę o pomoc w wyborze (link z allegro). Czekam na odpowiedz

0 12
  • #2 13 Sty 2007 19:53
    iras
    Poziom 17  

Większość transmiterów jest mono choć piszą że stereo. Sygnał przenoszą dość dobrze ale poziom sygnału jest cichszy od poziomu radiowego więc trzeba podgłaśniać.

0
  • #3 14 Sty 2007 07:20
    c280
    Poziom 27  

Lipa straszna - zero jakości .Lepszym rozwiązaniem ( droższym ) jest modulator FM podłączany w szereg z anteną.

0
  • #4 14 Sty 2007 11:45
    michal_gol
    Poziom 9  

@c280->> a gdzie takie coś kupić, jakiej firmy najlepiej i za ile??

0
  • #5 06 Lut 2007 17:54
    klaku
    Poziom 10  

Można kupić w sklepach audio i na allegro.
    A czy każdy taki TRANSMITER FM ma słabą jakość?

0
  • #6 19 Lut 2007 18:56
    skaktus
    Poziom 37  

Takowy posiadam. Stereo,zasięg na kablu długości 1 metr wynosi ponad 30 metrów.dość głośny,ale nie za bardzo.pamiec stacji itp. dobrze "zakłóca" inne stacje,wiec nie ma problemu z wchodzeniem na nasze pasmo innych stacji komercyjnych

0
  • #8 13 Gru 2007 18:51
    Ziemniakk
    Poziom 13  

Witam jako ze radio mi padlo i nie czyta cd. Chce zakupic transmiter mp3 ktory sie podlacza do zapaliczki samochodowej do ktorego podlacze albo mp3 albo jesli bedzie karte sd lub mmc.Moje wymagania to:
    -Zeby nie mial pilota,
    -Fajnie by bylo jak by mozna dac karty mmc albo sd za miast podlaczac mp3,
    -Ogolnie zeby dawal najlepsza jakos dzwieku,
    -Moze miec Eq ale nie musi bo mam w radiu,
    Cena w sumie obojetna wazne zeby produkt byl dobry.Najlepiej allegro. Pozdrawiam

0
  • #9 06 Mar 2008 13:38
    eit
    Poziom 17  

Witam

Czy ktoś wie które transmitery z tych tańszych to prawdziwe stereo czyli jest modulator FM stereo ? Nie musi czytać z pendrive USB, wystarczy mi odtwarzanie z mp3 po kablu audio. Może jakieś linki z allegro ?

Niektóre mają przycisk do wybierania jednej z wielu częstotliwości nadawania. Jak mniemam jest tam jakiś scalak z kwarcem a częstotliwość jest stabilniejsza. Czasem mają też LCD. Czy te z przyciskiem są stereo i ogólnie lepsze ?
    Natomiast takie tanie za pare zł nadają jednocześnie na 88.7, 106.4MHz. Nie ma żadnego przycisku do wyboru częstotliwości. Mniemam, że to zwykły modulator FM mono (parę tranzystorków, cewka, rezystorki ) pracujący na ok 17,7MHz a 88.7, 106.4MHz to poprostu 5 i 6 harmoniczna czyli ogólnie wielka kicha i mono, chodź piszą w opisach niewiadomo co.

0
  • #10 06 Mar 2008 17:24
    szymtro
    Poziom 30  

A ktoś w ogóle oglądał jak takie coś jest zbudowane w środku że się wypowiada że mono?

Prawie wszystkie transmitery z wyświetlaczem lcd mają ten sam układ nadajnika fm stereo sterowanego po spi.
    Z tego względu urządzenie jest podzielone na sekcje:
    - główna gdzie jest sam nadajnik (np sc30110c) razem z układem filtrów wejściowych oraz elementów innych niezbędnych (kwarc, etc)
    - sekcje wyświetlania/sterowania nadajnikiem fm
    - oraz zasilacza (niektóre mają wbudowany do wnętrza urządzenia a niektóre mają płytkę zasilacza 5V wbudowaną we wtyk zapalniczkowy.

0
  • #11 07 Mar 2008 09:32
    eit
    Poziom 17  

Podejrzewam, że te najtańsze za 3zł czy 5zł są mono. Ktoś nawet o tym pisał na elektrodzie. Poza tym częstotliwości nadawania na 5 i 6 harmonicznej wg. mnie wskazuje na prosty nadajnik FM mono na 2 tranzystorkach (+ parę rezystorków, cewek itp ).
    Ktoś taki ma i może sie wypowiedzieć ?
    A te droższe gdzie jest LCD, lub chociaż wybór jednej z 8 częstotliwości to już jakaś cyfrówka na kwarcu i tak samo pewnie jest z samym nadajnikiem na jakimś scalaku (np. ten sc30110c) i stereo.
    Pozyczyłem od kolegi taki za ok 28zł z czytnikiem USB. Jest stereo i ładnie sie sprawuje. Ciekawe jakie pasmo ma taki nadajnik ? Bo słychać ok i jak do samochodu może być, ale to nie to samo co na byle sprzęcie audio ( wysokie i niskie częstotliwości tutaj obcięte i w utworach nie słychać zbytnio tej dynamiki, basów)

0
  • #12 07 Mar 2008 12:00
    rome_k
    Poziom 10  

Ja kupiłem za 37 zł, z wyświetlaczem i pilotem. Czyta też z pendrive'a i jak go tak używam. Na pasmo przenoszenia nawet nie narzekam, może nie jest to cud techniki ale nie jest źle, gorsze są szumy których jakoś nie mogę się pozbyć... Generalnie jednak jestem zadowolony, mam fabryczne radio w aucie i jakoś nie chce psuć całości wkładając nowe radio. Czasami trzeba iść na kompromis :)

0
  • #13 01 Lut 2009 08:47
    nokialord
    Poziom 2  

koledzy a co sadzicie o nokii CA-300???
    warto to kupic?
    powiem ze chodzi mi o dobry dzwiek wiec niewim czy bawic sie w transmiter czy grzebanie w fabrycznym radiu zeby line in zrobic.

0
  Szukaj w 5mln produktów