Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki termostat do sterowania pompą co

13 Sty 2007 20:41 1876 6
  • Poziom 21  
    pytanie do sewisantów sprzętu AGD
    jaki sprzęt ma termostat mechaniczny - cieczowy który rozłączy obwód po obniżeniu zadanej temperatury w zakresie ok 40 st C z histerezą kilku st
    ponoć jakas pralka radziecka miał takie termostaty
    i nie może byc to elektroniczny ,problem z zasilaniem
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Witam
    Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi z tym termostatem (cieczowy) tzn.. że jako
    czynnik powodujący ruch membrany załączającej styk jest zastosowana wewnątrz ciecz? czy że pracuje z sondą zanurzoną w cieczy..
    Jeżeli chodzi o termostaty elektro-mechaniczne to najczęściej stosowane są z czynnikiem gazowym ,lub też bimetalowym są one bardzo popularne i ogólnie dostępne w każdym sklepie z częściami agd (przykładowo do sterowania bojlerem elektrycznym).Aby taki termostat sterował Twoją pompą c.o. musi posiadać styk przełączny tzn.. NC i NO wtedy spełni wymagania sterowania .Jeżeli jednak nie zakupisz takiego termostatu musisz dodatkowo zastosować przekaźnik ...
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Termostat 40°C, od radzieckiej pralki automatyczne typ WIATKA.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Przejdź się do sklepu z częściami AGD i tam takich termostatów z kapilarami całe pokłady. Potrzebujesz termostatu który działa w drugą stronę. Czyli ma styk normalnie zwarty. Tak na marginesie to taki termostat do sterowania pompą ma w swojej ofercie producent pomp CO i nie tylko tzw LESZNO. Zajrzyj do jakiegoś większego sklepu z kotłami i tym podobnymi sprzętami i tam popytaj.
  • Poziom 24  
    Kolega luk2613 ma rację .Założyłem w kilku piecach i chodzą od kilku lat niezawodnie.A co najważniejsze jest najtaniej i proste.
  • Poziom 21  
    dziękuje wszystim za wypowiedzi a w szczególności koledze luk2613 o to mnie chodziło
    ale nie wszyscy rozumieja o co pytam :-)