Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook pf2-500, problem z obrotami.

lordmaestro 14 Sty 2007 11:16 2514 6
  • #1 14 Sty 2007 11:16
    lordmaestro
    Poziom 9  

Pralka zachowuje się tak: do momentu prania jest wszystko wporządku, pobiera wode , proszek . Przychodzi czas prania i zaczyna się problem. Pralka próbuje obrócić bęben ale wygląda jakby nie miała siły i to nawet wtedy jak włożony jest np. jeden duży ręcznik kompielowy. Tak wygląda pranie. Zrzucanie wody , wirowanie są już wporządku. Jeśli ma ktoś jakieś pomysły czym spowodowane może być takie jej zachowanie proszę o odpowiedź . Dziękuję i pozdrawiam.

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!

<skryn>

0 6
  • #2 14 Sty 2007 13:17
    deezoo68
    Poziom 12  

silniki pralek mają kilka uzwojeń roboczych, to tak jakby w jeden korpus wpakować 3 silniki: obroty w prawo obroty w lewo i wysokie obroty podczas wirowania, stare pralki zasilały takie silniki z programatora pralki, nowocześniejsze mają często elektronikę np do miękkiego startu, zabezpieczenia przeciążeniowe itp, sugeruję sprawdzić napięcie na uzwojeniach roboczych cyklu prania i porównać wartość pobieranego prądu z tą z tabliczki znamionowej, może elektronika z jakiegoś powodu nie dostarcza dość energii do silnika. nie znam tego modelu, ale temat nie jest mi obcy, w mojej starej Candy powodem podobnego zachowania był jednak ... zbyt luźny pasek klinowy
    pozdrawiam

0
  • #3 14 Sty 2007 13:23
    Zbych034
    Poziom 36  

Jeżeli ten model ma kondensator to go sprawdź
    Powodzenia

0
  • #4 14 Sty 2007 13:40
    staszekf
    Poziom 32  

Ten model ma kondensator wiec należy go wymienić ..Powodzenia

0
  • #5 15 Sty 2007 14:11
    lordmaestro
    Poziom 9  

Wymieniłem kondensator i pomogło.
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 05 Wrz 2008 08:52
    nikoelk
    Poziom 2  

powiedzcie jaki kondensator (8µF czy 16µF)
    jutro jadę wymienić szwagrowi i nie wiem jaki kondensator kupić
    z góry wielkie dzięki

0