Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mikser lpg do silnika 1.4 fiat bravo?

14 Sty 2007 12:46 2723 5
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem kupiłęm jakiś czas temu Fiata bravo ze silnikiem 1.4 12V. i pojawił sie problem, a mianowicie wolne obroty falowały. Znajomy mechanik stwierdził ze jest to uszkodzony mikser lpg i ciągnie lewe powietrze! Ok. wymienił na nowy Boscha (chyba) metalowy (przedtem był plastik) i od tego czasu auto słabo chodzi czy to wina budowy mixera czy zbyt mała czy duża średnica miksera? średnica miksera jest 32. Proszę o radę> pozdrowienia
  • Poziom 23  
    ja montuje 36 a nieraz nawet 38 i niema problemow
  • Poziom 15  
    moze stary mixer trzeba przerobic, zobacz na jakiej wartosci chodzi silnik krokowy a wtedy Ci powiem czy mixer jest dobry czy nie
  • Poziom 12  
    łosiu napisał:
    Witam. Mam problem kupiłęm jakiś czas temu Fiata bravo ze silnikiem 1.4 12V. i pojawił sie problem, a mianowicie wolne obroty falowały. Znajomy mechanik stwierdził ze jest to uszkodzony mikser lpg i ciągnie lewe powietrze! Ok. wymienił na nowy Boscha (chyba) metalowy (przedtem był plastik) i od tego czasu auto słabo chodzi czy to wina budowy mixera czy zbyt mała czy duża średnica miksera? średnica miksera jest 32. Proszę o radę> pozdrowienia

Mikser mam 32 i silniczek krokowy jest ustawiony na Max ma 64 i min też 64.
    a czy mniejszy mixer = mniejsze spalanie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    a czy mniejszy mixer = mniejsze spalanie?[/quote]

Chyba nie koniecznie.Zakładając za mały mikser zmniejszy się moc a zużycie powinno wzrosnąć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Pojawia sie tutaj pytanie czy zbyt mały mixset może przyczynić sie do zwiększenia zużycia gazu a może powinien palić mniej? czekam na wasze sugestie i doświadczenia. pozdro