Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 centralny zamek

zsylwester 14 Sty 2007 13:28 31556 14
  • #1 14 Sty 2007 13:28
    zsylwester
    Poziom 2  

Witam

Posiadam peugeota 307 hdi 2001, problem polega na tym ze centralny zamek nie działa z pilota. Po zapoznaniu sie z lektura probowalem zsynchronizowac kluczyk ale nadal nic niedziała. Gość na giełdzie w Poznaniu powiedział mi, że może być BSI uszkodzony, ale jak sam troche zaczołem kombinowac to zorientowałem sie (siedząc w samochodzie) że jak wdusze przycisk na pilocie to chyba w pobliżu BSI przełącza sie jakiś przekażnik ale i tak nic sie dalej nie dzieje. Także licze na pomoc, może to tylko jakiś bezpiecznik?????

0 14
  • #2 14 Sty 2007 14:24
    Krzysztofvmax
    Poziom 13  

jezeli przekaźnik działa to znaczy że pilot jest dobry.
    sprawdź czy z centralki wychodzi + czy masa,
    prawdopodobnie zaniknoł +, być może w centralce została uszkodzona jakaś dioda bądź element półprzeodzący,

2
  • #3 14 Sty 2007 14:31
    zsylwester
    Poziom 2  

w centralce to znaczy w czym ??? w BSI.

0
  • #4 14 Sty 2007 18:22
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Kolego Krzysztofvmax, kolega zsylwester pisze o firmowym zamku centralnym sterowanym z pilota w kluczyku.

zsylwester zobacz czy na szarym 16 pinowym złączu (na BSI) na pinie 13,15 podczas gdy naciskasz przycisk od centrala na desce rozdzielczej pojawia się napięcie (na 13 i 15 pinie masz motory siłowników). Posprawdzaj próbnikiem żarówkowym bezpieczniki przed i za itd.. Napisz o wynikach

2
  • #5 14 Sty 2007 18:34
    zsylwester
    Poziom 2  

Sprawdzić mogę to dopiero jutro, ale moge powiedzieć teraz że jak naduszę ten przycisk z kluczem w aucie to drzwi sie zamykają jak również jak normalnie zamkne auto kluczem to i drzwi sie zamkną i światła mrugają i ten przycisk kluczyk w aucie tez mruga. Wszystko wydaje się ok tylko przyciski na pilocie nic nie zmieniają w stanie auta

0
  • #6 14 Sty 2007 18:35
    xwit
    Poziom 33  

A z przycisku na desce działa?

0
  • #7 14 Sty 2007 18:41
    carrier

ja mam coś takiego, masz taką samą procedurę synchronizacji kluczyka? peugeot 307 centralny zamek

3
  • #8 14 Sty 2007 18:48
    zsylwester
    Poziom 2  

Przycisk na desce działa, tak samo synchronizowałem kluczyk. Ale gdybym robił to żle to bym nie słyszał tego przekaźnika a on napewno związany jest z pilotem bo prubowałem w róznych odstepach czasu i przekaźnik sie przełączł , o i raz jak siedziałem w samochodzie i naduszałem przyciski na pilocie to na wyświetlaczu paliło sie Economy mode activ........... musiałem troche odczekać napis znikł i jak nadusiłem to znowu to samo

0
  • #9 14 Lis 2007 11:05
    labik
    Poziom 18  

A co poradzic jak auto nie pali, centralny nie działa a na desce mruga cały czas kluczyk tak jakby immo było niezsynchronizowane ? Programowanie kluczyka według podanej procedury nic nie daje. Po wlaczeniu zapłonu kluczyk nadal miga szybko na desce. Auto nie pali

0
  • #10 14 Lis 2007 11:15
    carrier

labik napisał:
    A co poradzic jak auto nie pali, centralny nie działa a na desce mruga cały czas kluczyk tak jakby immo było niezsynchronizowane ? Programowanie kluczyka według podanej procedury nic nie daje. Po wlaczeniu zapłonu kluczyk nadal miga szybko na desce. Auto nie pali

tylko serwis i nie zapomnij o "scurity card"

1
  • #11 14 Lis 2007 11:32
    labik
    Poziom 18  

labik napisał:

Lista wyświetlonych błędów na testerze to : (tak z pamięci)
    Zły sygnał wałka rozrządu, czujnik paliwa - poziom za niski, temp. zewnetrzna - zwarcie do masy.... To tak z głowy co zpamietałem. Kasowanie nic nie daje. Kluczyk mruga cały czas

0
  • #12 14 Lis 2007 11:35
    xwit
    Poziom 33  

A zapasowym?Może był rozbierany i zgubiłeś pastylkę do immo.

0
  • #13 14 Lis 2007 11:49
    labik
    Poziom 18  

Qrna klient cos wspominał o wymianie baterii ale podobno wcześniej auto juz nie paliło. Kluczyka nie sprawdzalem na tyle czy ma pestkę. Poprostu pomysałem że sie rozprogramował. Pękł mu pasek alternatora w Holandii i niby od tego czasu auto nie pali i przyciagneli je do Polski.

0
  • #14 14 Lis 2007 21:31
    xwit
    Poziom 33  

A co to ma do tego?Może rozrządu??? :D

0
  • #15 15 Lis 2007 04:16
    zepol
    Poziom 21  

Jak klient rozładował całkiem aku (np. jadąc dalej bez alternatora) to możliwe że to bsi zachowuje się jak po resecie. Jeśli masz czym to sprawdź czy w ogóle żyje, a jeśli tak to czy nie zachowuje się jak nowy(czysty) dopiero włożony do auta. Miałem kiedyś Toyote z podobnymi przygodami po pękniętym pasku.

0