Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Istalacja telefonu w Mercedesie E211

14 Sty 2007 13:58 27257 12
  • Poziom 2  
    Witam.Chciałbym podłączyć zestaw głośnomówiący pod telefon w Mercedesie E211 2003 rok.Ma współpracować z nawigacją APS50 i być obsługiwany przez kierownicę wielofunkcyjną i display w zestawie zegarów.Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak to zrobić i jakich komponentów muszę użyć?Auto posiada kod 354-antena pod telefon.
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    pytanie zasadnicze:
    czy w tym aucie jest zamontowana fabryczna instalka pod zestaw głośnomówiący?
    jeśli tak, to pozostaje tylko dorzucić uchwyt, jeśli nie - kosztowna sprawa
    daj znać

pozdro
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedź.Zdążyłem się zorientować na ciekawym forum niemieckim (www.db-forum.de) ,że niestety mój pojazd ma co prawda w kod wyposażenia 273- (instalacja pod telefon) ale nie jest przystosowany do obsługi przez kierownicę i APS 50 -co jest żałosne jeśli jest w kierownicy i na konsoli kilka przycisków do obsługi telefonu.Aby uruchomić obsługę tel. przez te przyciski muszę wydać około 1700 euro na części plus koszty montażu i uruchomienie w serwisie (podłączenie do Stardiagnozy).Dla zainteresowanych mam zestaw części z numerami katalogowymi.U nas w kraju serwisy Merca proponują tą instalację za około 12.000 zł!!!
    pozdrawiam Waldek
  • Poziom 11  
    no niestety to jest 211 , strasznie idiotyczne rozwiązania, nie lubie robić tego auta, zawsze wynikają z tego jakieś problemy i komplikację za co by się człowiek nie zabrał, dla ciekawości podam że nawet instalacją haka wymaga montażu dodatkowego sterownika i kodowania star diagnosis :D
  • Poziom 12  
    Witam
    Widziałem rozmowę na temat zestawu głośnomówiącego w mercedesie w211 i mam pytanie po zmianie radiomagnetofonu na nawigacje aps 50 nie działa mi prawidłowo (niektóre funkcje nie działają) fabryczny zestaw głośnomówiący (tel. Nokia 6210 w podłokietniku) samochód jest z roku 2002 i ma oczywiście światłowód proszę o podpowiedz
  • Poziom 32  
    Witam
    Auto MERCEDES B-klasa, radio AUDIO 50 APS, mam pytanie czy to radio obsługuje różne modele telefonu czy tylko jakieś konkretne.
    Auto posiada zesataw głośnomówiący z adapterem K750i.
    Narazie na rynku wtórnym nie maw ofercie adaptera do np. do Nokii E52, a wserwie to big kasa.
    Czy gdybym włączył się kablem USB od Nokii E52 do wyprowadzeń adaptera do K750i ma to szanse działać, czy trzeba w radiu uaktywniać konkretny model telefonu.
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem. Kupiłem E klasę 3.2 CDI 2004 w wersji Elegance. Auto jest naprawdę fajnie wyposażone i w dobrym stanie. Dopiero uczę się i to YT o ukrywanych funkcjach, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy mój egzemplarz na dużej nawigacji ma moduł Bluetooth. W schowku jest wyprowadzona instalacja widoczna na zdjęciu. Czy i jak można sprawdzić czy auto posiada moduł bluetooth, czy ewentualnie można go zainstalować? Na allegro pod mój model, używka wychodzi ok. 50 zł. Chciałbym móc się połączyć moim telefonem na Androidzie z nawigacją/Audio. Czy to w ogóle możliwe? Istalacja telefonu w Mercedesie E211
  • Poziom 2  
    Widzialem w sieci moduly Bluetooth wpinane w te gniazdo. To powinno zalatwic Twoj problem. alternatywa jest wymiana radia.

Niestety nie moge wrzucac linkow zewnetrznych wiec wpisz w google "Mercedes Bluetooth adapter" napewno znajdziesz wlasciwy filmik :)
  • Moderator Samochody
    Na zdjęciu jest uchwyt do Nokii 6310i
  • Poziom 2  
    Zgadza sie. To jest stacja fokujaca do Nokiendy ale na rynku sa adaptery Bluetooth wpinane w te stacje, za pomoca ktorych oryginalne radio moze odbierac polaczenie z Teojego urzadzenia BT np telefonu. Zalaczam przykladowe zdjecie z filmiku z YT.
    Istalacja telefonu w Mercedesie E211
  • Poziom 9  
    witam, a czy ktoś wie, gdzie można kupić tai adapter, Moduł Bluetooth Viseeo MBU-3000? szukalam w necie i wydaje mi sie ze sa niedostępne albo moze są jeszcze jakies inne metody dostosowania Samsunga w mercedesie w211 rok 2003?

Dodano po 2 [minuty]:

WALDEK 63 napisał:
    Witam.Chciałbym podłączyć zestaw głośnomówiący pod telefon w Mercedesie E211 2003 rok.Ma współpracować z nawigacją APS50 i być obsługiwany przez kierownicę wielofunkcyjną i display w zestawie zegarów.Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak to zrobić i jakich komponentów muszę użyć?Auto posiada kod 354-antena pod telefon.
    pozdrawiam

witam, czy udało sie znależć rozwiąznie? mam aktualnie ten sam problem?
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam podobny problem do rozwiązania, adapterów nie widać zeby podłączyć telefon wiec może ktoś podrzuci pomysł lub jakiegoś specjalistę w Trojmiescie.
  • Poziom 9  
    Jeśli ktoś zna takiego specjalistę w Wawie, to też poproszę namiary