Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyskotekowy (i nie tylko) migacz żarówkowy;]

Mariuszek15 20 Jan 2007 11:57 16866 55
Altium Designer Computer Controls
    maciekzds
    Level 2  
    czy mogę podłączyć do tego układzie zasilacz 12v 500Ma czym otworzyć te pliki z linka :?:
  • Altium Designer Computer Controls
    Mariuszek15
    Level 24  
    Tak można taki zasilacz podpiąć bez problemów:) Plik z linku można odtworzyć programem Acrobat Reader;]
    maciekzds
    Level 2  
    tych plików nie da się otworzyć
    :cry:
  • Altium Designer Computer Controls
    Mariuszek15
    Level 24  
    Pliki PCB w formacie Autotrax można otworzyć darmowym programem Autotrax oraz komercyjnymi programami Protel i TraxMaker.
    RADON_1988
    Level 11  
    Siemanko... Jestem tu nowy!! I kiedyś mnie interesowało czy do takiego układu zamiast żarówki (lub diod LED) dało się podłączyć jakiś silnik DC, tak żeby się kręcił w obydwie strony. Pozdro All. :D:D
    Mariuszek15
    Level 24  
    Tak da się podłączyć silniczek DC, ale kręciłby się tylko w jedna stronę. Jeśli jakiś byłby mocny silniczek należy tranzystor wymienić na mocniejszy:)
    dakin11
    Level 21  
    witam mam pytanko czy ten układzik może jest przystosowany do 230V bo chciałbym podpiąć do niego żarówkę na to napięcie. Co by trzebało w nim zmienić żeby był na 230 jeśli trzeba. Drugie moje pytanko jaki to jest triak BT13..?? nie widze końcówki oznaczenia i czy zamiast optotriaka MOC3041 mogę zastosować MOC3041M. moje trzecie pytanko to czy zamiast TL082 mogę zastosować TL082CN. POzdro i dzięki za pomoc
    Mariuszek15
    Level 24  
    Tak ten układ jest przystosowany do 230V należy wykonać go według schematu ideowego. Triak powinien mieć wydajność prądową około 2-3A 260V na przykład. Co do optotriaka może być dowolny, ale najlepiej właśnie użyć MOC3041:)Układ scalony musi być TL082.
    kambal
    Level 12  
    Witam kolegów. Chciałbym wykorzystać podobny układ do sterowania moim sterownikiem Discolitez. I tu mam pytanie, Jak w prosty sposób zmienić ten układ aby pracował na 8 kanałach, z ty że każdy kanał mógł by mieć sterowanie częstotliwości na jakiej uaktywniał by optotriak MOC3041. Ewentualnie na stałe zmienione momenty uaktywniania optotriaka. Prosił bym o jakiś schemacik. Z góry dziękuje za pomoc.
    Walu
    Level 10  
    czy ktoś mógłby podać dokladny spis elementow potrzebnych do montarzu tego układu dla żarówki samochodowej?? byłbym ogromnie wdzięczny.
    dakin11
    Level 21  
    witam wpadłem na pomysł gdybym zastąpił MOC3041 i reszte końcowego układu migacza kolegi a wpakował MOC3021 i resztę z tego schematu

dało by się zrobić stroboskop migający w takt muzyki
    P-men
    Level 11  
    Witam.

Mam takie małe pytanko, czy ten układzik dało by się podłączyć pod 90 diód????????
    dakin11
    Level 21  
    oczywiście że tak tylko musisz złożyć go do końca razem z optotriakiem i triakiem
    dakin11
    Level 21  
    Witam a o to moje wyniki pracy

a to z modułem stroboskopu

Zamiast TL085 można dać LM358/358N
    mloteczek1
    Level 13  
    Witam,
    Mam zasilacz 9V 750mA i chcę do tego układu podłączyć 6 (3V 20 mA) ledów (tak jak to zrobił autor tematu tylko o 4 więcej). I tu moje pytanie: Jak policzyć rezystor??
    Z tego co wiem (sprawdziłem doświadczalnie) prąd płynie tam gdzie jest mniejszy opór. Więc odpada rozwiązanie z obrazka. Jeżeli dam w szereg do diód rezystor to obniżę napięcie dla całego obwodu, a przecież muszę jeszcze zasilić resztę układu znajdującą się za ledem i rezystorem. Czy ktoś mógł by mi to wytłumaczyć?? Albo podać jakieś rozwiązanie tego problemu z jakimś małym opisem dlaczego tak a nie inaczej??
    PS: sory za staranność rysunku - robiłem na szybko w paincie. :D
    żarówka rtęciowa
    Level 37  
    Ten układ nie będzie dobrze działał. Należy wszystkie te diody połączyć szeregowo i zasilić z napięcia 24-36V. Można zamiast dodać jeszcze źródło prądowe 20mA na tranzystorze BD136.

Wesołych świąt Wielkanocnych.
    mloteczek1
    Level 13  
    Chyba po prostu zbuduje cały układ i zamiast żarówki dam 3 gałęzie po 2 diody tak jak na obrazku. Pod Vcc dam 9V 750mA. Powinno starczyć moim skromnym zdaniem. Będzie działać?? (Sory że was tak męczę :| ) Aha jeszcze przed Vcc bym dał rezystorek około 150 om chyba. Będą jeszcze potrzebne te rezystory koło optotriaka?
    mloteczek1
    Level 13  
    O dzięki mariuszek :D Postawie ci kiedyś piwo :D
    mleko00
    Level 14  
    Witam:)
    Ma ktoś może skan strony z tym urządzeniem? :] będę bardzo wdzięczny ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć tego numeru :(
    kiri12321
    Level 10  
    Jakiej mocy rezystory tutaj dawac 1/4w wystarcza?
    User removed account
    Level 1  
    Mariuszek15
    Level 24  
    kokosek0 Protel 99 SE :)