Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar NIXIE z odbiornikiem DCF77

lukasb9 25 Lut 2011 20:37 29209 93
  • #91 25 Lut 2011 20:37
    NIEBO!
    Poziom 12  

Witam i dzięki za szybką odpowiedź!

Znalazłem gdzieś kupkę elementów indukcyjnych z ATX i najbardziej rozmiarowo i rozstawem pasuje mi to małe trafko, ale pojęcia nie mam czy pracowało w STANDBY. Żeby było porównanie skali zamieszczam na tle płytki TEGO projektu :). Jutro jak dobrze pójdzie zaczynam przewijać i składać całość - o ile to trafko się nada ...

I pojawia mi się jeszcze jedna wątpliwość ponieważ elementy indukcyjne są dla mnie nie lada zagadką (nigdy nie budowałem żadnej przetwornicy)
    Jak nawinąć uzwojenie na karkas? Oddzielnie jak na rys.1 czy najpierw jedno a potem na nim drugie jak na rys 2? Druga wersja jakoś bardziej do mnie przemawia, że lepiej będzie przenikała energia do uzwojenia wtórnego, ale może się mylę.

Zatem mam dwa pytania:

• Czy to trafko ze zdjecia nada się jako dawca rdzenia i karkasu? :)
    • Wg której metody nawinąć uzwojenia wtórne i pierwotne. Wg rys 1 czy wg rys 2?

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Pozdrawiam.
    NIEBO!™

• Semicon
  • #92 27 Mar 2011 20:38
    lukasb9
    Poziom 28  

Transformator powinien być dobry, nawiń tak jak na drugim obrazku, tylko dobrze odizoluj od siebie uzwojenia.

Pozdrawiam

• Semicon
  • #93 31 Paź 2011 12:17
    amol
    Poziom 10  

Witam

Mam pytanie czy moge uzyc procesora z taktowaniem 16MHz czy musze jakos przerobić program?

Pozdrawiam

• #94 27 Gru 2015 19:28
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

witam w 2015roku.
    1.czy ktoś może mi udostępnić schemat zegara na 3 płytkach/pierwsza wersja/?
    2.bardzo dziekuje za pomoc
    tomek miszczyk