Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trojan na komputerze! NOD32. Ciągle włącza się jedna strona.

-Paolo- 14 Sty 2007 20:30 1833 8
  • #1 14 Sty 2007 20:30
    -Paolo-
    Poziom 10  

Surfowałem w sieci , atu nagle mój antywirus wykrył mi jakieś szkodliwe oprogramowanie, mój antywir to NOD32. Gdy wchodzę w internet to ciągle włąncza mi się taka oto strona (aussureprotection.com) oczywiście na starcie mojego explorera. Co mam zrobić, lub co zainstalować, aby się pozbyć tego trojana.Mówię trojana,bo co jakiś czas na pasku zadań wyskakuje mi alert z taką treścią: Security Alert: NetWorm-i.Virus@fp

0 8
  • #2 14 Sty 2007 20:33
    maliniak86
    Poziom 16  

Przeskanuj cały dysk antywirem z nową bazą a odnośnie strony gdy wchodzisz w internet to zmień stronę startową w opcjach internet explorer najlepiej daj pustą.

0
  • #3 14 Sty 2007 20:36
    bahamas
    Poziom 13  

-Paolo- napisał:
    Surfowałem w sieci , atu nagle mój antywirus wykrył mi jakieś szkodliwe oprogramowanie, mój antywir to NOD32. Gdy wchodzę w internet to ciągle włąncza mi się taka oto strona (aussureprotection.com) oczywiście na starcie mojego explorera. Co mam zrobić, lub co zainstalować, aby się pozbyć tego trojana.Mówię trojana,bo co jakiś czas na pasku zadań wyskakuje mi alert z taką treścią: Security Alert: NetWorm-i.Virus(małpa)fp

Sciągnij AVG Anti-Spyware 7.5 i przeskanuj kompa http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/20/lng/us/tpl/v5

0
  • #4 14 Sty 2007 20:49
    zuberek
    Poziom 11  

Mozesz tez sciagnac taki programik jak Tcpview i zobaczyc jakie porty otwiera Ci ten 'trojan' i gdzie sie laczy. Sprawdz tez w procesach czy nie masz jakichs dziwnych i je ubij (patrzac czy niepozadane polaczenia na tcpview sie zamkna). Po tym mozesz dojsc gdzie wirus siedzi i go zabic :P

A skan systemu przyda sie zawsze.

Pozdrawiam

0
  • #5 14 Sty 2007 21:32
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, po przeskanowaniu systemu wklej na forum log z HijackThis, zobaczymy czy coś nie zostało. Żeby nie mieć w przyszłości takich problemów zmień przeglądarkę na bezpieczną (wszystko oprócz IE i jego nakładek), polecam Operę.

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #6 14 Sty 2007 21:41
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Loga możesz też sprawdzić tu
    A kompa przeskanuj jakimś antywirusem, i programem anty spyware np. Ewido anti-spyware, najlepiej przy wyłączonym necie i przywracaniu systemu...

0
  • #7 14 Sty 2007 23:12
    -Paolo-
    Poziom 10  

Kompa przeskanowałem tym co mi polecaliście AVG i moim NODEM ale nic nie wykryły. Ciągle mi wyskakują jakieś okienka ,że jakiś ERROR i takie okno Privacy Guard Warning.

0
  • #8 14 Sty 2007 23:26
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najprawdopodobniej nałapałeś spyware'u. Powtórzę poradę kolegi Krzychoocpp: wklej na forum log z hijackthis.

0
  • #9 17 Sty 2007 12:44
    -Paolo-
    Poziom 10  

Tak jak pisaliście, nabrałem spaywearu. Pomógł mi SPEYWAR DOCTOR świetny programik

0