Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka bluetooth nokia HS-54W

14 Sty 2007 21:00 4279 25
  • Poziom 12  
    Kupiłem słuchawkę bluetooth nokia HS-54W i chciałbym ja powiązać z programem BlueSoleil 2.3.0.0PL tak żeby wykorzystać ja np. do Skype.
    Słuchawka łączy sie z komputerem ale nic w niej nie słychać i nie działa mikrofon. Słuchawka jest sprawna bo używam ją z telefonem.

Jakieś pomysły:)
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ustawiłeś w Skype aby korzystał z tej słuchawki ?
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Tak ustawiłem i lipa.
    Ale zacznijmy od tego jak wogóle zrobić żeby słyczeć cokolwiek na. WinAmpa
    jak będę miał jakiś punkt odniesienia to sobie juz poradzę.
  • Poziom 15  
    Kiedyś to robiłe ale dokładnie nie pamietam. Chyba ustawiałem słuchawke jako urządzenie odtwarzające. Nie gwarantuje ale chyba tak. ;)
  • Poziom 16  
    Pozdrawiam :)
    Ja mam słuchawkę bluetooth od Sony Ericssona i mi działa pod komputerem poprzez BlueSoleil.
    W pierwszej kolejności trzeba połączyć przez BlueSoleil słuchawkę z komputerem, następnie w panelu sterowania wchodzimy do "dźwięki i urządzenia audio" i tam ustawiamy wszystko na pozycji "bluetooth AV/HS audio" w miejsce karty dźwiękowej (dokładnie w - urządzenia domyślne, odtwarzanie i nagrywanie głosu).
    Wg mnie powinno zadziałać.
  • Poziom 12  
    No i tu właśnie jest problem, już to robiłem i nic:)
    Zastanawiam się czy to nie wina samego programu bo oryginalny miałem w wersji 1.6 a zainstalowałem 2.3.
    Tylko z ta wersja (2.3) wszystko inne mi działa i nie mam problemów. A jakoś nie chce wracać do wersji 1.6 bo jest po angielsku i mnie denerwuje.
  • Poziom 16  
    Ja mam BlueSoleil Product Version 1.6.1.4. Release 050606, Stack Version 05.04.05200504008. Żeby połączyć się ze słuchawką trzeba kliknąć ikonke słuchawek która znajduję się po prawej stronie menu urządzeń. Wersja ta jest po angielsku.
  • Poziom 20  
    ubot napisał:
    kupiłem słuchawkę bluetooth nokia HS-54W i chciałbym ja powiązać z programem BlueSoleil 2.3.0.0PL tak żeby wykorzystać ja np. do Skype.
    Słuchawka łączy sie z komputerem ale nic w niej nie słychać i nie działa mikrofon. Słuchawka jest sprawna bo używam ją z telefonem.

Jakieś pomysły:)

Witam,

przyznam, że nie korzystałem nigdy z programu BlueSoleil a z wbudowanego w windę klienta bluetooth i nie miałem problemu z podłączeniem nigdy żadnej słuchawki (SonyEricsson, Nokia, i-Tec).
    Po wybraniu w kreatorze, że chcesz podłączyć urządzenie audio bt, włączasz w swojej słuchawce wykrywalność i ją powiązujesz ze swoim komputerem, przeważnie trzeba w tym miejscu podać pin do słuchawki i w każdej, którą posiadam jest to 0000 (chyba taki jest dawany przez wszystkich producentów). Jak już urządzenia są powiązane klikam na ikonkę słuchawki w otoczeniu BT i wtedy w słuchawce rozlega się dzwonek, tak jak przy rozmowie przychodzącej z telefonu, należy "odebrać". Po wykonaniu tej operacji słuchawka bez problemu odtwarza dźwięki zarówno z komputer jak i zapewnia łączność z poziomu skype.

Ja akurat mam tak skonfigurowany kompa, że system używa domyślnie karty dźwiękowej a tylko w skype mam ustawione korzystanie ze słuchawki BT.

Tak jak pisałem na początku nie znam programu BlueSoleil ale sprawdził bym bo być może robisz jakiś błąd systemowy niezależny od softu i dlatego ci to nie działa. Sprawdź zachowanie się słuchawki przy wykorzystaniu standardowego klienta wbudowanego w Windows aby wyeliminować problemy z hardware'e

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Peter juz to dawno zrobiłem i nadal nic:)

studi - nawet nie wiedziałem ze windowsie ma to wbudowane toś mnie zaskoczył a możesz napisać jeszcze gdzie to się znajduje bo to może być ciekawe. nawet jeśli mi to nie pomoże to na pewno się przyda. Szukałem w panelu sterowania ale tego nie widzę (może ślepnę na starość) :)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam,

jako że zostałem wywołany niejako do tablicy, to postanowiłem przygotować mały przewodnik obrazkowy jak dodać słuchawkę bluetoothową we wbudowanym kliencie BT znajdującym się w WinXP.

Tak naprawdę jest to aplikacja firmy WIDCOMM, przygotowana dla urządzeń BT na chipsecie Broadcom'a i jako taka dodawana jest do wszystkich odbiorników BT jako aplikacja dla Win9X/2000/XP, ale jak napisałem w XP jest ona w komplecie.

W załączeniu plik PDF (wewnątrz zip'a aby nie było prowizji za pobranie), który przedstawia krok po kroku jak dodawałem swoją słuchawkę, co prawda nie zamieściłem w tym pliku żadnych komentarzy, ale myślę, że jest to na tyle proste, że obrazki wystarczą.

Jako komentarz dodam tylko że w momencie połączenia słuchawki z komputerem w słuchawce rozlegnie się sygnał dzwonka i należy odebrać guzikiem, wtedy ikonka słuchawki zmieni swój kolor na zielony.

Myślę, że pomoże to rozwiązać twój problem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki za ten tutorial w PDFie:)

w windowsie nie ma obsługi bt oryginalnie wiec ściągam Bluetooth - WidComma bo chyba o ten program chodzi
  • Poziom 12  
    Działa. Dzięki za pomoc.
    Ciekawe dlaczego nie chciało nie działał przez BlueSoleil:)
  • Poziom 10  
    Witam !
    Wybaczcie banalne pytanie , ale męczę się z tym samym, z tym że wiedza mojajest chyba za mała by wywołać ten kreator z pod windy, i tutorial nie pomaga:(
    Proszę o podpowiiedź gdzie szukać tego kreatora instalacji interfejsu bluetooth
    bo w oknie Moj komputer go nie ma ;( w panelu sterowania też nie.
    Słuchawka bluetooth nokia HS-54WSłuchawka bluetooth nokia HS-54W
    Tak to wygląda, i prośba o wybaczenie jeśli pytanie wyda się Wam banalne, ale wiedza w tym temacie u mnie słaba.
    Dzięki:|
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Firmy takie czy siakie co jakiś czas kasują fotki czy coś w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 20  
    Witam,
    A może tak trochę więcej szczegółów, co to za sprzęt (chodzi o to czy np. laptop z zabudowanym BT, czy dokładany na USB etc) oraz przydało by się informacja jakie oprogramowanie BT masz zainstalowane (najlepiej z numerem wersji) jak również jak już dajesz zrzuty ekranu to przydał by się menadżer urządzeń z rozwiniętą gałęzią tam gdzie urządzenie BT jest wyszczególnione.

Może będzie to głupie zapytanie, ale nie dalej jak tydzień temu miałem taką akcję związaną z WLAN'em, że użytkownik laptopa zgłaszał, że nie działa sieć bezprzewodowa na laptopie, a przyczyna była banalna, sieć została wyłączona na poziomie sprzętowym - guziczkiem.

Taka dygresja, ale czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do zastosowania, z tym, że w takim wypadku i tak przy oprogramowaniu WIDCOMM, ikonki w odpowiednich miejscach będą tyle, że będzie wyświetlany odpowiedni komunikat o braku urządzenia.

Reasumując - wszystko wskazuje, że albo oprogramowanie BT jest źle zainstalowane, albo wręcz problem jest po stronie sprzętowej bo w przeciwnym wypadku ikona była by co najmniej w panelu sterowania. Dużo pomoże tu właśnie to co widać w menadżerze urządzeń.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.
    Racja, nie dałem żadnych danych, już to poprawiam.
    Komp stacjonarny, Menedżer urządzeń - fotka, oprogramowanie też na fotce a sprzęt to słuchawka Bluetooth Motorola-h500.

Słuchawka bluetooth nokia HS-54W Słuchawka bluetooth nokia HS-54W Słuchawka bluetooth nokia HS-54W
    Dodam że chcę jej używać tylko do Skype właśnie, i jeszcze jedno, nie mogę za chiny połączyć samej sluchawki z BlueSoley.
    Zainstalowany jest chyba prawidłowo, bo bez żadnego problemu łącze się przez niego z Palmtopem , i komórkami Nokia i Motorola.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ściągnij oprogramowania Widcomma, tak jak radzili wcześniej i zastosuj się do tutorialu. oprogramowanie BlueSoleil jest lipne i też nie mogłem się z nim w pełni w żaden sposób połączyć słuchawka. Mi to pomogło.

Przetestuj poniższe linki.

32bit:
    http://rapidshare.de/files/20059305/Widcomm.32Bit.v5.0.1.2500.Incl.Lic.Patch.part1.rar.html
    http://rapidshare.de/files/20059454/Widcomm.32Bit.v5.0.1.2500.Incl.Lic.Patch.part2.rar.html

64bit:
    http://rapidshare.de/files/20059750/Widcomm.64Bit.v5.0.1.2500.Incl.Lic.Patch.part1.rar.html
    http://rapidshare.de/files/20059901/Widcomm.64Bit.v5.0.1.2500.Incl.Lic.Patch.part2.rar.html
  • Poziom 20  
    @Matti777
    Ty chyba nie czytasz postów, bo cały wątek jest o tym, że oprogramowanie BlueSoul ma problemy ze słuchawkami i trzeba spróbować z innym, ja akurat poleciłem WIDCOMM'a bo go znam, używam i wiem, że działa, poza tym jego wczesne wersje są wbudowane w XP i nie trzeba nic innego, a poza tym czytać to też trzeba ze zrozumieniem, nikt nie będzie 2 razy tego samego w kółko pisał bo po co :!:

@ubot
    Brawo, tak trzymać najpierw mnie ktoś pomógł to teraz ja pomogę i tak powinno być - może tak trochę OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nic już nie wiem, (thx :spoko: ) ściągam i pokombinuje.
    A tego Kreatora u mnie w kompie i tak nie ma i taki problem.
  • Poziom 12  
    Ściągnij to co ci przysłałem bo to jest ten kreator o który ci chodzi i o którym mowa. ja też nie mam pojęcia gdzie w WINDOZIE jest obsługa bt, i wtedy tutorial kolegi wyżej:)
  • Poziom 20  
    ubot napisał:
    sory stary:)
    syndrom niedzielnego wieczoru.
    dobrze by bylo widziec jeden moniteor a jestem pewny ze nam jeden:)
    dzieki za kreatywny ochrzean:)

No i się zaczyna OT, ale trudno najwyżej admin skasuje lub zamknie ;)

Ja nie miałem zamiaru dawać ci "kreatywnego ochrzanu" bo i nie mam za co, tylko naprawdę uważam że fajnie jest jak się można zrewanżować za pomoc jak już mi wcześniej ktoś pomógł i to mi się spodobało, dodatkowo jeszcze podałeś jak na tacy soft i człowiek praktycznie nie musi wykazać wysiłku, żeby rozwiązać problem, a ochrzan był dla @Matti777 bo mam wrażenie że nic nie zrozumiał z tego wątku, sam miałeś problem ze słuchawką BT, zostało ci przekazane rozwiązanie, sprawdziłeś że działa, a on swoje, że ma słuchawkę i soft i nie działa, no po prostu załamka.

Pozdrawiam

Ponieważ dostaje na PW sygnały że nie możecie znaleźć obsługi BT wbudowanej w Windows to załączam linki do dwóch artykułów z bazy wiedzy Microsoft:
    Dostępność obsługi urządzeń bezprzewodowych Bluetooth w systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 1
    Jak instalować i konfigurować urządzenia Bluetooth w systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 2
    Zapraszam do lektury i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ej dobra skończ już człowiek ok ?
    Że na każdym forum się jakiś gbur trafi.
    Mi zarzucasz że nie czytam postów ??
    To sam poczytaj mój pierwszy post i się zastanów.
    Nigdzie tam nie napisałem że mam słuchawkę i mi nie działa, jak piszesz.
    Ja poprosiłem tylko o wyjaśnienie dlaczego nie mam w swoim komputerze KREATORA INSTALACJI INTERFEJSU BLUETOOTH tak jak na zdjęciu które zrobiłeś u siebie.
    A skoro się już tak "profesjonalnie" rozpisywałeś że XP ma swoje sterowniki do BT to poprosiłem Cię o wskazanie gdzie szukać tego kreatora.
    Za dużo ?
    Sory myślałem że fora są po to żeby pytać a kto chce to odpowiada, a kto nie chce zamyka stronę, ale jak widać przemądrzały jak na większości forów się znajdzie, i zechce leczyć swoje kompleksy.
    Ja przynajmniej pisałem że jestem laikiem i z góry przeprosiłem za ew. banalne pytanie.
    Nie kazdy się rodzi expertem tak jak kolega.
    I nie wyjezdrzaj mi tu znowu proszę z nieczytaniem postów, bo ja czytam , Tobie też polecam.
    Przeanalizuj sobie moją pierwszą wypowiedź i pytanie w niej zawarte,

Cytat:
    czytać to też trzeba ze zrozumieniem
  • Poziom 20  
    Witam,

na początku istotnie nie pisałeś, że chodzi o słuchawkę BT ale w kolejnym poście sam podałeś informację, że chodzi o słuchawkę Motorola-h500 i program BlueSoul, a post kolegi @ubot właśnie tyczył się takiej sytuacji czyli braku współpracy niektórych urządzeń z tym oprogramowaniem.

Co do tego że nie podałem gdzie go szukać to zgoda, ale dlatego, że ja od kiedy mam BT mam również XP z SP2 i po instalacji urządzenia siam się pojawił w panelu sterowania więc nie musiałem go nigdzie szukać i właśnie z tego powodu również dopytywałem się o menadżera urządzeń bo wydawało mi się, że skoro go nie masz to znaczy, że masz źle zainstalowane urządzenie.

W trakcie jak ty traciłeś energię na pisanie ostatniego posta, ja po przeczytaniu posta jaki dostałem na PW zadałem sobie trochę trudu i wszedłem do bazy wiedzy M$ i znalazłem dwa artykuły opisujące dokładnie całą sytuację więc swoją wypowiedz uzupełniłem powyżej.

Obrażać się możemy i prowadzić polemikę bardzo proszę ale to na PW bo jak sam słusznie zauważyłeś forum do tego nie służy, natomiast spora część forumowiczów przyzna mi rację, i tu już mówię ogólnie a nie konkretnie do ciebie, coby nie było, że duża część z osób zadających tu pytania nie zadaje sobie najmniejszego trudu aby cokolwiek sprawdzić lub spróbować poszukać samemu w necie, przejrzyj inne wątki i zobacz ile jest odpowiedzi w stylu "użyj opcji szukaj bo było na forum" czy "zapytaj googla", mnie odpytanie bazy wiedzy microsoft'a zajęło mniej niż napisanie odpowiedzi na twój post.

Prośba do admina lub do @ubot'a o zamknięcie tematu ponieważ uważam go za zakończony.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Niech jeszcze trochę pobędzie ten temat robi się ciekawie:)

I "zaprawdę powiadam wam" w windozie nie ma stera do bt (przynajmniej do mojego) ani programu do obsługi.

Zwłaszcza że wczoraj stawiałem win na nowo.

Mogę sie mylić i też ciekawi mnie gdzie on się znajduje.
  • Poziom 20  
    Ponieważ są wątpliwości co do obsługi BT wbudowanej natywnie w windows zamieszczam dodatkowo spis urządzeń BT do których windows ma wbudowane sterowniki. Oryginalny spis znajduje się w artykule bazy wiedzy Microsoft zatytułowanym List of Bluetooth radio drivers that are included in Windows XP SP2
    Code:

Device Name                            Device PnPID
    ALPS Integrated Bluetooth Device       USB\Vid_044e&Pid_3005 
    Alps Bluetooth USB Adapter             USB\Vid_044e&Pid_3006 
    Belkin Bluetooth Adapter               USB\Vid_050d&Pid_0081
    Belkin Bluetooth Adapter               USB\Vid_050d&Pid_0084
    Blutonium BCM2035                      USB\VID_0A5C&PID_200A
    Brain Boxes USB Bluetooth BL-554       USB\Vid_05d1&Pid_0003 
    BCM2033 Bluetooth 2.4 GHz              USB\VID_0A5C&PID_200F 
    Generic Bluetooth Radio                USB\Vid_0a12&Pid_0001
    CSR Nanosira                           USB\Vid_0a12&Pid_0003
    CSR Nanosira WHQL Reference Radio      USB\Vid_0a12&Pid_0004