Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GP340 i problem

15 Sty 2007 03:31 3988 8
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie. Mam GP340 i podczas próby programowania, podczas odczytywania danych z radyjka mam taki komunikat " Codeplug version not supported by this CPS). RIB (zrobiony ze strony "http://www.batlabs.com/images/rib.gif" Oraz oryginalny kabel do programatora Motki (kupiony w serwisie Motoroli) działa prawidłowo bo programuje inne radyjka "Gp360, GM350, Gm900, GM950, P100". Inny program zczytuje mi pewne dane z tego radyjka np. Radio model no: H25KDC9AN3 i Codeplug: 05.01 i R03.07.08. Sprawdziłem wszystkie softy z www.ham.dmz.ro i nic nie znalazłem, na żadnym nie mogę programować. Może ktoś mi pomoże, albo poda jakiego softu użyć aby zadziałało - bo wydaje mi sie że wina leży po stronie softu. Szukałem tez na innych stronkach i tam też nic.

Liczę na was
  • Poziom 12  
    Nie całkowicie problem został rozwiązany - w tamtym przypadku była zmiana softu, u mnie nie było żadnej zmiany, radio pracuje i pracowało w straży pożarnej, zostało kiedyś odpowiednio zaprogramowane przez serwis motoroli (jak wszystkie inne) a teraz potrzeba zmienić parę ustawień, w innych radiach nie ma problemu, a w tej sztuce i pozostałych 2 (ten sam model-różny czas zakupu, różne firmy) nie mogę nic zrobić oprócz zczytania danych typu:

Przykładowe dane jednego z radyjek:

Model Number: H25KDC9AN3
    Serial Number: .........
    ESN: 000/00/000000
    Software Version: R03.07.08
    Frimware Part No: 5107144A01R0109
    Radio Type: Select 5 / PL
    Codeplug Version: 05.01
    Codeplug Part No: 5108191A01
    Codeplug Size: $4000
    Last Programmed: 200606141246
    Radio IC Versions: $15 $FE $06 $85

wszystkie te dane zczytuję programem "ComTool"

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Mialem podobny problem z inna motorola a minowicie model cm140.
    Po jakims czasie sprzedazy motorola wprowadzila w te radyjka nowy firmware - i aplikacja ktora mialem juz nie chciala z nimi wspołpracowac
    (komunikat dokładnie taki sam). Wystarczyl upgreat oprogramowania ,ktory dostalem bezposrednio od motoroli.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Marion. Jezeli zostalo "odpowiednio" zaprogramowane i to jeszcze przez serwis motoroli, a na dodatek pracowalo w strazy pozarnej, to na 99% mozesz byc pewny, ze jest to sprytnie zrobione... To tak na wypadek gdyby ktos chcial takie radio spieniezyc.
    Takie dziwne sytuacje sa od jakiegos czasu, kiedy to na jednej ze stron (polskich) pojawil sie soft. Wtedy byl dym i soft zniknal.

Sprawdz jeszcze, czy w sofcie do tego radia nikt przez "pomylke" nie zostawil jakiegos codeplug'a zgranego z innego radia.

Kojenym problemem jest to, ze do jednego radia jest kilka wersji softu... Jezeli jestes serwisantem tych urzadzen - zagadaj z motorola, a powinni podeslac Ci dzialajacy CPS (mi do gp900 podeslali, chociaz z oficjalnym serwisem mam tyle wspolnego co z baletem).
  • Poziom 12  
    Raczej nie jest specjalnie zrobione bo mamy 3 sztuki tych radyjek, każde kupione w innej firmnie i innym czasie, włącznie z GP340 było kupowane GM360 - tamto działa a GP340 nie działa - Postaram się zrobic tak jak mówisz - wyciągnąć od motki. A jak TY byś miał coś ciekawego to daj znać, a może ktoś ma Taki programik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moze od razu nie wyciagaj, ale zapytaj dlaczego tak jest. To jest dosc dziwna firma z rownie dziwna polityka (dziwniejsza niz RADMOR).
    Najlepiej popytaj telefonicznie - maile traktuja jak zlo konieczne i najczesciej wogole nie odpowiadaja (jezeli nie znajda Twojego adresu w swojej bazie).

Z pozoru identyczne radia potrafia znacznie roznic sie miedzy soba - poszukam softu i dam Ci znac.

Probowales to radio przeczytac jakims innym softem ? ... Od zupelnie innego modelu ? ;) Ja kiedys eksperymentowalem i nawet udalo sie, ale nie starczylo odwagi zeby je pozniej zapisac.
  • Poziom 12  
    Tak próbowałem i nic. Jak będziesz miał jakiś soft to daj znać
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany - pomogl zakup oryginalnego softu motoroli. Teraz wszystkie radyjka śmigaja jak chcę i nie mam żadnych problemów.

Nie mogłem czeka dalej na pomoc. Trochę to kosztowało ale mam nadzieje że się opłaci na dłuższą metę