Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna I 2,2TD - radio

swinger3 15 Jan 2007 07:20 5524 18
    swinger3
    Level 16  
    Szukam schematu podłączenia instalacji radio-wyświetlacz-sterowanie przy kierownicy i jak całość jest podłączona do instalacji samochodu Renault Laguna I 2,2TD z 96roku
    mateo027
    Level 26  
    Jaki model tego radia?
    diesel5857
    Level 21  
    studio24 w google i bedziesz miał co chcesz
    mateo027
    Level 26  
    no nie az tak bardzo,nie ma tam rozpisanych wszystkich modeli i podlaczenia do instalacji auta.
    mateo027
    Level 26  
    Jak to jest?
    Pokaz mi podlaczenie Radiosata HiFi (od Alpine),bo jakos nie widze tego radia, nie wspominajac ze nie jest pokazane jak calosc jest podlaczona w aucie (tylko napisane +12V i masa).
    maciej123
    Level 24  
    To zasilania i masy wyświetlacza, we wiązce instalacji auta musi być gniazdo pasujące do tej wtyczki.
    swinger3
    Level 16  
    Problem jest w tym że mam ten zestaw zamontować do ciężarówki i nie chciał bym spalić wyświetlacza.
    uvw
    Level 11  
    mysle ze w tej kostce powinien byc kabelek koloru czerwonego plus 12v uwaga duze ciezarowki maja 24v i kolor czrny albo brazowy to minus masa i po podlaczeniu radia z wyswietlaczem i tych kabelkow do plusa i masy powinno zadzialac zreszta napisz jakie masz kolory w tej kostce
    swinger3
    Level 16  
    W kostce mam przewody koloru czerwonego,pomarańczowego,żółtego ,czarnego,granatowego, podłączyłem czarny do minusa czerwony i pomarańczowy do plusa. Świeci podświetlenie jak przycisnę przycisk załanczający radio na wyświetlaczu pojawia się zegar i nic więcej nie mogę załączyć .Dlaczego nie załącza się radio?
    maciej123
    Level 24  
    A zasilanie radia na wtyczce "A" ? Nie tylko zasilanie wyświetlacza, radio też ma mieć 2 zasilania + 12V
    maciej123
    Level 24  
    A nie powinno być tak:
    czerwony i pomarańczowy +12V
    a czarny masa ?
    swinger3
    Level 16  
    W dalszym ciągu mam problemy z tym sprzętem tylko zegar mi się załącza w zestawie podłączam radio 22DC451/62E posiada takie złącze jak wyżej zamieścił (maciej123) czyżby radio było uszkodzone ?
    Dorwałem jeszcze radio 22DC259/62 ma inne złącze takie jak na fotce czy to radio będzie współpracować z tym wyświetlaczem i sterownikiem pod kierownicę ?

Renault Laguna I 2,2TD - radio
    maciej123
    Level 24  
    Tak, będzie działać o ile jest sprawne i prawidłowo podłączone są napięcia do gniazda "A" w radiu (2 zasilania i masa). A może byś tak narysował jak wszystko podłączasz? Może o czymś zapomniałeś? Napisz na które piny w złączu "A" radia podłączyłeś napiecia i masę bo o tym nic nie piszesz.
    swinger3
    Level 16  
    Więc jeżeli chodzi o radio to we wtyku A podłączam 7pin(+12) i 4pin(+12) a (-12)podłączyłem do 8pinu, podłączyłem też to drugie radio 22DC159/62 i nie stety to samo tylko zegar się załącza i nic więcej?