Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik - jak to naprawić?

15 Sty 2007 09:54 1227 5
 • Poziom 19  
  Głośnik niskotonowy ( Tonsil GDN ) został przez nieuwagę położony na kawałku przewodu ( magnesem do góry ) i tak przeleżał parę miesięcy.
  Niestety gąbka zawieszenia uległa przez to trwałemu (?) odkształceniu w kilku miejscach.
  Czy jest jakiś sposób, aby przywrócić ją do pierwotnego kształtu ?
  Nasączyć czymś ?
 • Poziom 22  
  Odkształciła się sama, to i sama powróci do pierwotnego kształtu po paru miesiącach. Pod warunkiem że głośnik nie jest stary, a jego zawieszenie membrany nie jest utlenione, a co za tym idzie stwardniałe. Zawieszenie to wykonane jest z poliuretanu albo z gumy. Można użyć środka do konserwacji w/w materiałów.
  :!::!::!:Nie wolno używać preparatów wysuszających typu:
  aceton,
  benzyna,
  rozpuszczalnik nitro.:!::!::!:

  Są tacy, którzy wymieniają zawieszenie, ale po takiej operacji membrana przeważnie traci centryczność swego położenia. Osobiście nie polecam.
 • Poziom 29  
  Jedyna opcja to jest wygrzanie głośnika, bedziesz musiał go podłaczyć pod wzmacniacz i pograc przez dłuższy czas, wtedy zawieszenie powinno wrócić do swojego pierwotnego stanu ;)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Rozpuszczalnik neobisol ma smieszna wlasciwosc ze polane nim zawieszenie piankwe pecznieje ale po wyschnieciu wyglada jak nowka. Gorzej gdy jest stare bo moze sie rozpuscic.
 • Poziom 22  
  chaka napisał:
  Rozpuszczalnik neobisol ma smieszna wlasciwosc ze polane nim zawieszenie piankwe pecznieje ale po wyschnieciu wyglada jak nowka. Gorzej gdy jest stare bo moze sie rozpuscic.


  Mam pytanie. Czy w miejscu nasączenia rozpuszczalnikiem o śmiesznych właściwościach po jakimś czasie głośnik nie nabierze śmiesznego wyglądu? Czy rozpuszczalnik nie przyśpieszy efektu starzenia pianki?
  Sam fakt, że zawieszenie zdeformowało się, wskazuje na to, że głośnik nie jest pierwszej młodości. Żeby pianka była elastyczna głośnik musi pracować.
  Zabezpieczenie wyrobów z poliuretanu polega w dużej mierze na odizolowaniu ich powierzchni od czynników zewnętrznych (światło słoneczne, tlen, itp.), jak również na zapobieganiu uchodzenia substancji lotnych ze struktury tworzywa. Ingerowanie substancją zmieniającą strukturę początkowo daje korzystny efekt wizualny, ale czy częściowo rozpuszczona, elastyczna pianka z biegiem czasu nie stanie się sztywnym, kruchym i wyschniętym klejem?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tego to juz nie wiem, zauwazylem to ciekawa wlasciwosc przypadkeim kiedy odklejalem resor gorny, glosnik jednaj prawidlowo dziala do tej pory. Byl to tonsil.