Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken PALcolor P590 NP nie daje sie wlaczyc

cappy 15 Jan 2007 11:29 1065 4
    cappy
    Level 2  
    Witam wszystkich!!

Potrzebuje wszej rady i pomocy. Otoz moj telewizor dzialaj bardzo stabilnie az do momentu cichego strzelania. e strzelanie bylo na poczatku dosc sporadyczne i uciszalo sie po paru max 15 sekundach. lecz po tygodniu czasu zacal glosno zgrzytac i sam sie wylaczal i wlaczal. i tak po kilku razach sie wylaczyl i juz nie mozna bylo go uruchomic. Teraz jak probuje go wlaczyc slychac ciche jakby ladowanie ktore 3 razy startuje a potem sie wylacza i wlacza sie czerwona dioda ze tv wylaczone i tak bez skutku a wlaczyc sie nie chce. Rozkrecilem telewizor zeby zlokalizowac usterke ale nic spalonego nie widzialem. Ten glos ladowania slychac na dole w prawym gornym rogu. Bezpiecznik jest ok wiecej nie wiem na co mam patrzej. prosze was o wsparcie i jakies rady.

Z gory dzieki wam.
    ALUŚ
    Level 36  
    Witam !

Wylutuj tranzystor linii i w miejsce K-E podłącz żarówkę .
    Podaj jakie są napięcia z przetwornicy .
    Przebijać mógł trafopowielacz , ale najpierw zrób to co napisałem .
    cappy
    Level 2  
    Dzieki alus za rade ale mogl bys mi powiedziec gdzie ten tranzystor lini i sie znajduje albo wiesz gdzie moge sciagnac plan plyty zebym wiedzial za co sie mam zabrac a K-E to kondensator. Dzieki i wezme sie szybko za robote.
    ALUŚ
    Level 36  
    Tranzystor linii jest przymocowany do radiatora koło transformatora z którego przewód idzie na kineskop .
    K - E to są końcówki tego tranzystora .
    Schematu tego TV nie mam w Elektrodzie sprawdziłem ale nie widzę .
    Nie wiem czy poradzisz sobie z naprawą tego TV .

Ale życzę powodzenia :D
    cappy
    Level 2  
    A skad moge wziasc plan bo na elektrodzie nie ma albo inaczej sie nazywa.