Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laborki, ocena skutecznosci ochrony przeciwporazeniowej...

thog 16 Sty 2007 17:57 747 1
  • #1 16 Sty 2007 17:57
    thog
    Poziom 1  

Na laborkach z elektrotechniki zadali mi ocenic skutecznosc przeciwporazeniowa w TN-S.. nie bardzo wiem co z tym zrobic, wiec prosze o pomoc :)

Tresc:
    W celu przeprowadzenia oceny skutecznosci zabezpieczen przeciwporazeniowych nalezy wykonac pomiary rezystancji petli zwarcia w TN-S, zasilanych z trojfazowego transformatora obnizajacego napiecie do wartosci 40/23 V/V, wg schematu. Zmierzyc napiecie fazowe Uph ukladu w stanie jalowym oraz Uo mierzone woltomierzem V2. Po zamknieciu wylaczonika odczytac napiecie U2 oraz prad mierzony I. Wykonac pomiar dla trzech wartosci pradu mierzonego.

Pomiary wykonalem i wpisalem do tabeli, pomiary to Uo, U, I, a Rk i Ik wyliczylem ze wzoru Rk=(Uo-U)/I, Ik=Uph/Rk:
    U____U0______I_____Rk____Ik
    23___22.5___0.096___5_____46
    23___22.5___0.137___3.6____64
    23___22.5___0.172___2.9____79

Laborki, ocena skutecznosci ochrony przeciwporazeniowej...

Uph nie bylo zmierzone, ale z tego co wiem to chyba powinno byc 230V, ale wtedy Ik wychodzi duze wiec nie wiem czy tak ma byc. Prosze o pomoc...

0 1
  • #2 17 Sty 2007 09:31
    Arnold_S.
    Poziom 26  

thog napisał:
    [...]zasilanych z trojfazowego transformatora obnizajacego napiecie do wartosci 40/23 V/V, wg schematu.

[...]

Uph nie bylo zmierzone, ale z tego co wiem to chyba powinno byc 230V, ale wtedy Ik wychodzi duze wiec nie wiem czy tak ma byc...

No to zdecyduj się: 23, czy 230 ?

Prąd zwarcia powinien wyjść jak największy(im większy, tym lepiej) - nawet w instalacji domowej powinny to już być wartości rzędu kA.

Poza tym, takie rzeczy są w książkach!
    Choćby H.Markiewicz: "Instalacje Elektryczne", albo "Bezpieczeństwo w Elektroenergetyce".
    Do tego jakieś publikacje SEP-u.
    A także forum ISE.pl.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo