Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jest możliwość zainstalowania USB w radiu fabrycznym?

16 Jan 2007 18:23 1316 3
  • Level 10  
    Witam.
    Wybaczcie niefachowe zwroty ale chodzi mi po prostu żeby takie USB po podłączeniu do niego palma służyło do:
    1. ładowania (ładowarka do palma ma 1000mA i 5V)
    2. odbioru dźwięku (aby muzyka odtwarzana na palmie była słyszalna w caraudio)
    3. zestaw głośnomówiący (zdaje się że jak pkt 2 da się zrobić to z tym też bez problemu)
    Nie chodzi mi o kupienie radia z USB, zależy mi na tym aby zostało stare. Może ktoś by sie podjął takiej roboty. Jeśli tak to chętnie zlecę, oczywiście jeśli cena będzie akceptowalna (szczegóły na priv lub mail).
    Prosiłbym w każdym razie o stwierdzenie czy te pkty są możliwe do zrealizowania.
    Dodam jeszcze że mój palm komunikuje się za pomocą kabelka miniUSB-USB i tylko takie wyjście ma, tzn że słuchawki podłącza sie do tego samego gniazda co ładowarkę.
    Pozdrawiam Radek.
  • Level 33  
    po pierwsze usb nominalnie daje 500mA, po drugie, zobacz czy sygnał audio wychodzi na d+ i d- z tego usb, a nie np. zakodowany cyfrowo.
  • Level 43  
    Teoretycznie wszystko się da zaprojektować i wyprodukować ale nawet chińczycy na takie cuda jeszcze nie wpadli by to było tak uniwersalne jak kolega by sobie życzył. Więc mogę powiedzieć że takie przeróbki są niewykonalne na gotowym radiu a przynajmniej nie opłacalne w projektowaniu od nowa radia.

SławeK
  • Level 10  
    No tak właśnie myślałem że nie będzie to proste. Może ktoś jednak będzie miał jeszcze jakiś pomysł.
    Dzięki pozdrwiam Radek