Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja z MultiPanelem MP270 10"

16 Sty 2007 19:21 977 2
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam problem z utworzeniem konfiguracji projektu w którym są 2 sterowniki S7-300 315-2DP i 313C-2DP oraz MultiPanel MP270. Całość powinna chodzić po ProfiBus, masterem ma być albo panel albo jednostka 315-2DP. Nie potrafię stworzyć takiej konfiguracji w HWConfig Step7 ani w WinCC flexible (nie chce stworzyć połączenia). Czy w HWConfig powinno być takie połączenie fizycznie widoczne?? Co będzie trzeba zrobić jeśli będę chciał do jednostki 313C-2DP podłączyć jeszcze falowniki dla których ta jednostka ma być masterem??

Dodano po 31 [minuty]:

OK już mam:) teraz się udało skomunikować po profibus, panel jest masterem a jednostki CPU slave lub 315-2DP masterem a panel i 313C-2DP slave. Tylko która konfiguracja jest lepsza?? I co tu wymyślić żeby w razie potrzeby zrobić szybko 313C-2DP masterem dla falowników?
  • SterControl
  • Poziom 15  
    W sieci ProfibusDP jest jeden master (pomijam wynalazki typu multimaster ;) ).
    Dlatego jeden PLC będzie obsługiwał wszystko - OP, inne PLC, we/wy, napędy. Tak zawsze działa bezproblemowo.
  • SterControl
  • Poziom 12  
    A co zrobić żeby było kilka masterów w sieci? Jak skonfigurować sieć składającą się z dwóch sterowników S7-300, MultiPanelu i dwóch falowników (falowniki są zawsze slave i są sterowane z jednego sterownika). Czy panel musi być masterem żeby odczytywać/wpisywać zmienne do sterowników (opcja "Only master on the bus") albo czy można panel i oba sterowniki ustawić jako master i czy będzie taka sieć działać, czy będzie możliwość odczytania wtedy jakiegoś rejestru z jednogo mastera przez drugiego? Czy ktoś mógłby mi posłać przykładową taką konfigurację w S7?