Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic TEXALARM FAVA 32PR

parker007 16 Jan 2007 19:05 5240 12
    parker007
    Level 2  
    Mam problem z alarmem w Scenicu 1.6 16V 200r. Jest to Texalarm FAVA 32PR. Po wyzwoleniu alarmu działają jedynie kierunkowskazy - nie działa syrena. Nie mam karty z PIN-em, ani oryginalnej instrukcji obsługi. Słyszałem, że PIN jest niezbędny do aktywacji bądź deaktywacji syreny. Czy jest jakaś inna możliwość uruchomienia syreny bez kodu? Proszę o pomoc!
    joteljotel
    Level 1  
    Mam też TEXALARM w SCENICU 2000 r (nie pamiętam typu)- nie działa syrena. Przedwczoraj w autoryzowanym serwisie nie potrafili jej uruchomić mimo posiadanego kodu. Podobno syrena jest inteligentna i pobudza się dostając plus z zasilania i sygnał cyfrowy z centralki. Jeśli to prawda mam hipotezę, że padł jej wewnętrzny akumulatorek i nie ma zasilania jej elektroniki. postaram się rozebrać i przyjrzeć. Kupno takiej syreny jest niemożliwe - te alarmy podobno są już nieprodukowane od paru lat.
    joteljotel
    parker007
    Level 2  
    Jeżeli będziesz coś więcej wiedział po rozebraniu syrenki bardzo proszę o info.
    nubira
    Level 13  
    dołączam sie do prośby kolegów ,mam to samo,nie działa syrena ,nie posiadam żadnych informacji co do uaktywnienia alarmu
    dzeki27
    Level 1  
    witam mam podobny problem tylko dodatkowo po 15 sekundach od uzbrojenia zaczynaja mrugac kierunki po jakims czasie przestaja i zas od nawa zaczynaja i tak cały czas jakby ktos cos wiedzial na ten temat to byłbym wdzieczny za pomoc pozdrawiam
    parker007
    Level 2  
    Witam ponownie po długiej przerwie! Żadnych postępów z alarmem. Miałem niedawno ten sam problem, o którym pisze dzeki27 - bez powodu załączały się kierunkowskazy (syrena w dalszym ciągu nie wyła). Początkowo pomagało chwilowe odłączenie centrali od napięcia - na jakiś czas (ok. miesiąca) był spokój. Kiedy sytuacja zaczęła się powtarzać - odłączyłem alarm całkowicie i jestem happy!! Pozdrawiam!
    GazMajster1
    Level 11  
    Panowie. Ja mam także od dłużego czasu z alarmem TEXALARM fava32 w Scenicu z 2000 roku.
    Swego czasu zaczął mrugać bez powodu i wyła syrena. Później tylko migały kierunki. W końcu wypiąłem urządzenie z kostki. Ostatnio podkusiło mnie, aby podpiąć dziada do instalacji. Ku mojemu zaskoczeniu zaczął normalnie gadać, ale bez syreny. Później znów mrugał. Następnego dnia znów go podpiąłem i znów było OK. Popołudniu ponownie mrugał. Nadmieniam, że gdy się uaktywni alarm, po otwarciu drzwi reaguje poprawnie, bo mruga. Oczywiście bezgłośnie.
    I tu moje pytania.
    Co go dziada boli i jak to naprawic?
    Dlaczego syrena nie gada?
    Jeśli wyłączona to jak ją aktywować (mam kartę kodów)
    Do czego służy mały przycisk idący do centalki?
    Czy przyczyną wariowania alarmu może być brak jednej czujki objętościowej wewnątrz kabiny (nie było jej gdy kupiłem auto, a alarm działał).
    Poproszę o jakiekolwiek sugestie i pomysły.
    Dzięki za pomoc.
    GazMajster1
    Level 11  
    Chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Udało mi się zdobyć jedną czujkę z rozbiotego Scenika. Założyłem, ale to nie rozwiązało problemu. Pomyślałem, że aktywuję system, który moim zdaniem był aktywny lecz wariował. Aktywowałem według instrukcji i kodu PIN. Od tego momentu już nie szaleje. Niemniej jednak syrena dalej milczy. I teraz pytanie. Uwalona czy może wyłączona. Jak ją włączyć lub sprawdzić czy jest sprawna? No i ten magiczny przycisk mnie męczy. Do czego on służy?
    Hans26
    Level 13  
    Nikt nic nie wie?
    Ludzie pomóżcie !!!

Podobny problem mam, Citroen Xsara i alarm Texalarm.
    Kierunkowskazy po uzbrojeniu alarmu żyją swoim życiem, i działają długi czas z przerwami - o co im chodzi?
    Po wpisaniu kodu serwisowego z "karty bankomatowej" uspokoiły się, ale syrena dalej jest cicho?

Czy ktoś pomoże, czy trzeba szykować ze 150PLN na serwis????
    GazMajster1
    Level 11  
    Niestety cieszyłem się zbyt wcześnie. Jest cały czas to samo. Czasem działa OK, czasem wariuje. Także z czujką, którą zdobyłem. Dowiedziałem się, że alarm ten diagnozuje system po włączeniu. Ponieważ wogóle nie słychać syreny, można domniemywać, że jest uwalona. Jeśli system diagnozuje a syrena jest padnięta, nic dziwnego, że całość szaleje. I tu pytanie. Jak sprawdzić syrenę? Domyślam się, że podpiąć do akumulatora. Ale które styki, bo jest ich cztery?? Mądra głowa potrzebna.
    bhtom
    Level 38  
    Witam,
    Jeśli syrena ma cztery styki to zapewne: +zasilania, masa, wyzwalanie sygnałem dodatnim, wyzwalanie sygnałem masy. Przed wypięciem z instalacji samochodu sprawdź miernikiem gdzie przychodzi zasilanie, a potem po wyzwoleniu alarmu powinien przychodzić dodatkowy + wyzwalający (lub masa).
    Pozdrawiam.
    Hans26
    Level 13  
    Przeczytałem już wcześniej posty zanim je podałeś i nie ma w nich odpowiedzi na nasze pytania.

Jest kodowana, ale właśnie jak sprawdzić czy syrena jest ok?
    Jak ją aktywować jeżeli jest taka konieczność?
    Zasilanie do niej dochodzi, a alarm resztę funkcji wykonuje, czyli uszkodzona syrena???