Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT AI7 problem w uruchomieniem

16 Sty 2007 19:10 1616 11
  • Poziom 17  
    Mam problem z ta płytą komputer zaczal piszczec modulowanym sygnalem. Myslalem ze to procesor, ale okazalo sie ze jest ok i wszystkie pozostale podzespoly tez. Najprawdopodobniej cos z plyta gówna. Przy wlaczanie zapala sie POSTCODE 84, a pozniej 80. Co to moze być. Proszę o Pomoc.
  • Poziom 17  
    Wlasnie kod 80 oznacza "reserved" najprawdopodobniej. Wiec nie wiem co moglo sie stac.
  • Spec od komputerów
    Rozszyfruj sygnał z głośniczka.
    Repeating High/Low CPU Either the CPU is not seated properly or the CPU is damaged. May also be due to excess heat. Check the CPU fan or BIOS settings for proper fan speed.Chodzi o taki sygnał ? Coś "grzebałeś" w komputerze ? wentylator na procesorze dobry ?
  • Poziom 17  
    Tak dobry. Nie grzebalem. Samo zaczelo piszczec i sie wylaczyl komputer i juz wlaczyc sie nie chcial. Procesor jest ok i wszystkie pozostale rzeczy. Nawet zasilacz nowy kupilem. Kondensatory na plycie tez nie widac zeby byly wybrzuszone. Ten kod nawet sie pojawia jak sama plyte podlacze bez procesora nawet. Tzn ze cos musi byc na plycie glównej.
  • Spec od komputerów
    Ale czy chodzi o ten sygnał co podałem (syrena) ? Podmień wentylator od procesora,może nie podaje obrotów ? Sprawdź procesor na innej płycie.
  • Poziom 17  
    Tak sygnal syrena. Procesor sprawdzalem na innym komputerze i jest ok i pozostale komponenty tez. Nawet jak swoj wentylator na innym komputerze podlaczalem to dziala.
  • Spec od komputerów
    W tym komputerze w którym sprawdzałeś w biosie był włączony monitoring obrotów wentylatora CPU ?
    U ciebie w biosie ta opcja jest włączona ?
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy jest wlączony bo nie moge komputera uruchomic. Wogole nie wstaje. Restart Biosu tez nie pomaga.
  • Spec od komputerów
    Może być uszkodzony układ monitorowania obrotów lub wogóle płyta.Dla pewności trzeba by podłączyć do CPU FAN wentylator który ma na 100% podaje impulsy do odczytu RPM.
  • Poziom 17  
    Da sie to jakos naprawic czy plyta glowna juz na zlom??
  • Poziom 17  
    Ktory to moze byc układ?? Proszę o rade. Czy można ją naprawic?? Zalezy mi.