Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini-wieża, kino domowe i MP3

16 Sty 2007 19:48 1187 3
  • Poziom 13  
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś niezłego jak dla amatora sprzętu grającego do zastosowań MP3/CD-audio/filmy divX,DVD.
    W pierwszym podejściu wstępnie myślałem o jakimś zestawie KD Yamahy - np.:
    Amplituner 5980, DVD S559, głośniki Prism Amethyst (ok. 1699zł) ewentualnie o jakiejś fajnej mini-wieży - np. Pianocraft.
    Obejrzałem z bliska ten sprzęt i jedno mi się w nim nie podoba - nie można (lub tylko myślę, że nie można) w prosty sposób obsługiwać płyty MP3 bez włączonego TV - chodzi o wygodne przeskakiwanie po katalogach, wyświetlanie nazw katalogów, plików, itp.
    Skoro sprzęt ma w dużej mierze służyć do słuchania muzyki, to taki "bajer" dostępny w każdym przenośnym lub samochodowym odtwarzaczu CD/MP3 byłby bardzo przydatny.
    Mam więc pytanie - czy jest coś, co spełniłoby moje wymagania? (zestaw kina domowego klasy zbliżonej do w/w Yamahy lub miniwieżę z możliwością odczytu DVD (divX) w cenie max. do ok. 2000zł?)
  • Moderator
    Katalogi muszą się gdzieś wyświetlać. Jeżeli przeszkadza Ci włączony tv, pozostaje monitor komputera.
  • Poziom 13  
    Pablo1964 napisał:
    Katalogi muszą się gdzieś wyświetlać. Jeżeli przeszkadza Ci włączony tv, pozostaje monitor komputera.

Rozumiem więc, że to "ogólna przypadłość" zestawów kina domowego - ok, skoro tak to już wiem, że nie tylko Yamahy :)
  • Moderator
    Nie do końca. DivX oraz mp3 to typy plików opracowane na komputer lub sprzęt przenośny. Ponieważ wielu użytkowników preferuje niski koszt nośnika kosztem jakości, przystosowano wiele zestawów KD do tych plików. Jednak to zawsze będzie kompromis i o wygodzie czy jakości obrazu/dźwięku należy zapomnieć.