Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosba do serwisujących sprzęt audio DK-Digital -

nikifor123 21 Mar 2007 10:43 167105 331
  • #31 21 Mar 2007 10:43
    tort
    Poziom 12  

Oto gotowe WIWA_WMP_501.cab spakowane rarem.

A jednak nie.

Skasowałem załącznik.

• #32 21 Mar 2007 13:35
    tracer6
    Poziom 10  

firmware krótko mówiąc nie działa na Bellwood bmp 102 w ogóle.

• #33 21 Mar 2007 16:41
    nikifor123
    Poziom 17  

niestety nasza radość była przedwczesna plik tmp to jest chyba rozpakowany fw podany w programie do wczytania .
    Pozostaje nam chyba dalsze szukanie oprogramowań do Ali

• #34 21 Mar 2007 19:01
    tort
    Poziom 12  

Rzeczywiście jest to rozpakowany cab sprawdziłem. No to lipa.
    Nie ma możliwości odczytania FW czyżby?

Chyba się zapoznam z protokołem USB i może napiszę coś do ściągania w Delphi.

Trzeba tu zrobić porządek żeby kogoś w błąd nie wproadzić.

• Pomocny post
    #35 28 Mar 2007 19:27
    shogun84
    Poziom 2  

Mam oryginalny soft do MP3 PLAYER WIWA WMP 501 bez FM prosto od producenta

A oto link:
    http://rapidshare.com/files/23212909/WIWA_WMP_501_v.2.05.rar

Dodano po 1 [minuty]:

Instrukcja:

1. Uruchom aplikację stosowną do wersji odtwarzacza MP3 (bardzo ważne jest
    ustalenie modelu odtwarzacza oraz sprawdzenie, czy jest to wersja z radiem, czy też bez radia)
    UWAGA !!!
    - niewłaściwy dobór oprogramowania do posiadanego modelu odtwarzacza grozi trwałym
    uszkodzeniem pamięci FLASH.
    2. Podłącz odtwarzacz MP3 do portu USB.
    UWAGA !!! Podczas pierwszej aktualizacji firmware, należy wcisnąć przycisk „+V” następnie
    ciągle przytrzymując wciśnięty przycisk "+V" należy podłączyć odtwarzacz MP3 do portu USB.
    3. Aby rozpocząć upgrade, przyciśnij „OK”, a następnie potwierdź „TAK”
    Aktualizacja powinna potrwać kilkanaście sekund.
    UWAGA !!! Podczas aktualizacji nie należy odłączać urządzenia od portu USB
    4. Po poprawnej aktualizacji zostanie wyświetlony komunikat o poprawnym
    zakończeniu procesu aktualizacji.
    5. Odtwarzacz można odłączyć od portu USB - wskazanie jest korzystanie z opcji
    „bezpiecznego usuwania sprzętu”
    :D

• #36 28 Mar 2007 21:33
    nikifor123
    Poziom 17  

Wgrałem oprogramowanie shoguna84 (wiwa 501 v2,05) do playera dk mp051. Player prawidłowo gra,właściwie reaguje na wszystkie przyciski,wyświetlacz się podświetla i wygasza ale niestety nie wyświetla zawartości. Dk wizualnie jest podobny do wiwy, moja wersja jest z radiem może oprogramowanie do wiwy z fm spowoduje wyświetlanie zawartości LCD. Prośba do shoguna84 może uda Ci się zdobyć oprogramowanie do wiwy z fm.

• #37 29 Mar 2007 00:37
    bartek243
    Poziom 15  

ja wgrałem to do BMP-102 działa ale radia nie ma

• #38 29 Mar 2007 11:05
    shogun84
    Poziom 2  

Oczywiscie ze radia nie bedzie bo to do modelu bez radia, soft do modelu z radiem jednak nie udalo mi sie wyciagnac od serwisu

Ale jest opcja ze wam sie uda wystarczy tylko wejsc na stone producenta www.wiwa.info.pl i wybrac kontakt (to samo dotyczy bellwooda www.bellwood.pl i www.korr.pl) tam grzecznie poprosić, to napewno wam przysla, ja podalem ze nie go wlaczyc mojego mp3 ale dizala jako przenosny pendrive, wiec mila pani przeslala mi soft. Polecam :D

• #39 30 Mar 2007 17:04
    tracer6
    Poziom 10  

Jak coś to radze pisać na stronę WIWY bo do Bellwooda pisałem by mi wysłali oprogramowanie 2 razy chyba, ani razu się nie odezwali. Choć jak się nie udało ze strony producenta i WIWY, to nie chcą się z nami dzielić oprogramowaniem.

A jednak udało się. Bardzo uczciwa pani Z Bellwood przysłała mi firmware dla WIWA WMP 501 z radiem FM. a oto załacznik.

• #40 31 Mar 2007 15:24
    nikifor123
    Poziom 17  

po wgraniu oprg. od wiwy wmp502 1gb+fm do dk odtwarzacz w pełni funkcjonalny

• #41 05 Kwi 2007 13:55
    Anita_25
    Poziom 2  

Podaję ściągnięte z odtwarzacza MP3 MINT firmware (chipset ALi M5661P, FM, 512MB). Może będzie komuś potrzebne.

!!!! WYCOFUJĘ TEN POST - JEST BŁĘDNY !!!!!

• #42 06 Kwi 2007 16:20
    Anita_25
    Poziom 2  

Nie róbcie fw w sposób podany z posta z 18 Mar 2007 20:45
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    uruchom program mptool,podlacz mp3,przeprowadz test only(ustawiasz to w configure programu), odłacz mp3, w katalogu mptoola powstaje plik tmp z zawartością fw ,przekopiuj ten plik do jakiegoś katalogu.Teraz dopiero możesz wyłączyć mptoola-w chwili wyłaczenia programu plik tmp się kasuje.Zamieść ten plik na forum.Po odpowiednim spakowani wgram do swojego i zobaczymy co się stanie.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyjaśnienie co znajduje się w katalogu tmp:
    Jest to rozpakowany firmware załączony do MPTOOL-a (ten z rozszerzeniem *.cab), a nie jest to firmware z odtwarzacza MP3.
    Moż na to sprawdzić rozpakowując plik *.cab programem CABARC.EXE i porównując rozpakowane pliki z plikami katalogu tmp (np. polecenie fc /b ....)

• #43 06 Kwi 2007 17:11
    nikifor123
    Poziom 17  

w wcześniejszych postach bylo powiedziane że tym sposobem się niedarady
    {niestety nasza radość była przedwczesna plik tmp to jest chyba rozpakowany fw podany w programie do wczytania .
    Pozostaje nam chyba dalsze szukanie oprogramowań do Ali}

• #45 12 Kwi 2007 17:03
    drupik
    Poziom 10  

nikifor123 napisał:
    fw do jakiegoś mp3 na ali -nazwa XPCZ z rozsz. cab -nie wiem do jakiego po wgraniu do dk mp051 zgłasza jako ver. 02.03.00
    dk na nim nie działa

odtwarzacz trec mp-112 przestał mi działać po upadku, wgranie tego softu przywróciło go do zycia, nawet ma radio Fm heh ale bez tunera nie działa.

• #46 14 Kwi 2007 21:53
    klopik24
    Poziom 21  

dostałem FW od producenta(imp-65) ale niestety mam maly problem mianowicie dostałem plik z roszezeniem "dat" i nie wiem czym go wgrac do ww mp3
    ktos pomoze?

P.S. jak ktos chce FW do imp-65 pisac na pw

• #47 15 Kwi 2007 17:57
    nikifor123
    Poziom 17  

"dat" to chyba nazwa pliku ,sprawdz w jakiej jest kompresji,spakować z roz. cab możesz np: WinAce,jeżeli nie przesłali oprogramowania to Mptool powinien to wgrać

• #48 17 Kwi 2007 03:46
    sroczyk
    Poziom 10  

Witam
    Dostalem dzisiaj odtwarzacz 'noname' oparty na Ali M5661P, wyglada identycznie jak na zdjeciu, ale nie ma napisu Monbeq. Na cd byly dwa pliki firmware. Odtwarzacz udalo mi sie juz 'popsuc' ale wgralem FW z plyty i ruszyl. Parametry playera to 1GB, radio. Wgrywalem plik FWDazhua_060828 z ustawieniami standardowymi z firmware IEOA_FW16.13.11_060617.rar - zmienilem tylko nazwe flasha.

prosba do serwisujących sprzęt audio DK-Digital -

Nie wiem w czym jest problem ale nie dziala wyswietlacz, podejrzewam, ze chodzi on tylko na maksymalnie swiezej baterii. Moze ktos ma jakis pomysl?

Pozdrawiam

Załączniki:
  • #49 21 Kwi 2007 15:12
    o_l_0
    Poziom 11  

Ja mam identyczny odtwarzacz z tym, że trochę są inne napisy koło wyświetlacza i ma 2GB pamięci. Po wgraniu FWDazhua_060828 również nie mam obrazu na wyświetlaczu oraz dodatkowo poazmieniane klawisze podgłaszania. Jak by ktoś miał FW to tego modelu to proszę o wystawienie.

• #50 21 Kwi 2007 17:22
    Melker_1991
    Poziom 11  

mam problem z moim KORR'em model KMP-221. Nie włączał się i trafiłęm na tą stronę. Sciagnalem MPTool i niechcacy kliknalem Fearmware Feature, widząc napis Earasing memory spanikowalem i wyciaglem odtwarzacz a portu. Teraz po wlaczeniu nie podswietla sie nawet wyswietlacz, a dysk jest wykrywany lecz jest napisane "Prosze wlozyc dysk do napedu" :( Co mam zrobic. Teraz kiedy pruboje wlaczyc chodzby test, to wyskakuje mi ISP file do not Set! Proszę o pomoc ;(

• #51 22 Kwi 2007 12:16
    o_l_0
    Poziom 11  

Ja uwaliłem swój w dokładnie ten sam sposób :)
    Aby naprawić sprzęt potrzebny będzie firmware kompatybilny z Twoim odtwarzaczem. Najprościej rozpakuj od nowa program MPTool, usuń plik IEKA_FW18.13.14.cab, a w miejsce niego wrzuć swój firmware tylko zmień nazwę pliku na IEKA_FW18.13.14.cab. Uruchom program, podłącz mp3 i daj Fearmware Feature - powinno pomóc.
    A jeśli chodzi o błąd ISP file do not Set to w pliku USBDisk.ini zmień ISP="coś tam" na ISP=MPTEST_060420.BIN

• #52 22 Kwi 2007 17:23
    sroczyk
    Poziom 10  

o_l_0 napisał:
    Ja mam identyczny odtwarzacz z tym, że trochę są inne napisy koło wyświetlacza i ma 2GB pamięci. Po wgraniu FWDazhua_060828 również nie mam obrazu na wyświetlaczu oraz dodatkowo poazmieniane klawisze podgłaszania. Jak by ktoś miał FW to tego modelu to proszę o wystawienie.

Witam
    Moj poszedl do serwisu, okazalo sie ze jest cos walniete i otrzymalem nowy.

Pozdrawiam

• #53 23 Kwi 2007 02:02
    OZKAN
    Poziom 1  

Witam Dzis dostalem player'a KORR KMP-221 512 mb. Niechce ruszyc moze mi ktos pomoc go odrodzic ?? bylbym bardzo wdzieczny pzdr :)

• #54 30 Kwi 2007 15:53
    klopik24
    Poziom 21  

nikifor123 napisał:
    "dat" to chyba nazwa pliku ,sprawdz w jakiej jest kompresji,spakować z roz. cab możesz np: WinAce,jeżeli nie przesłali oprogramowania to Mptool powinien to wgrać

a wiec przepraszam fakt pomylilem sie plik ma roszezenie "bin" dolanczam go do postu i prosze o pomoc w tym aby Mptool mogl go wgrac, mi niestety to nie wychodzi probowalem kompresji do cab i podania go Mptoolowi ale z niewiadomych przyczyn nie widzial tego FW

P.S. plik dolanczam w takiej postaci w jakiej dostalem go od producenta

Załączniki:
  • #55 01 Maj 2007 18:23
    pawol
    Poziom 22  

Tutaj jest firmware do Bellwood BMP151 bez FM (chyba) z serwisu Bellwooda. Wersja na OLED. Ciekawe czy podejdzie do Teac MP-222?

Niby kazda wkladając playera do usb trzymac V+. Wtedy player nie widzi pamieci flash i jest pojemnosc 0. Dilplay jest ciemny. Potwierdzam tez ze plik TMP powstaje po rozpakowaniu pliku . cab na czas aktualizacji i nie ma nic wspolnego z biezącym firmware playera

Po starcie z V+ w managerze urządzem w dyskach widać" USB 2.0 boot loader USB device". Prawdopodobnie taki start potrzebny jest gdy aktualizowany jest boot loader. Normalnie tego sie nie robi. W pliku .ini widac ze aktualizacja boota jest wlaczona

• #56 01 Maj 2007 21:57
    pawol
    Poziom 22  

Jak w trybie testowym macie zaznaczony test LCD to wyswietla sie cos czy nic? Jak mam test FM i podswietlenia to wywala mi jakis blad 28 i 30. Jak mam tylko LCD i KEYPAD to test jest okay. TEstuje na MP-222 soft od BMP151 ale troche cykam flashowac

• #57 04 Maj 2007 20:35
    robciog
    Poziom 1  

Witam wszystkich. Dziś nabyłem odtwarzacz Watson MP 3200-4 w promocji w Realu :) skusiła mnie pojemność 2GB. Wiedziałem ze nie ma radia i podejrzewałem że menu będzie w języku angielskim ale po rozpakowaniu zauważyłem dodatkowe minusy: bardzo cicho gra, kiepskie opcje, denerwujące zmienianie barw wyświetlacza i inne mniejsze wady w porównaniu do mojego starego dobrego odtwarzacza noname:) wyruszyłem na poszukiwanie lepszego firmware i trafiłem tutaj. Poczytałem trochę wasze wypowiedzi i mam kilka pytań:
    1.jak zrobić backupa FW bo zamierzam wypróbować wasze
    2.jak wrzucić nowego FW

proszę o szczegółowy opis lub linka do wypowiedzi bo możliwe że coś opuściłem. jak uda mi się zrobić backupa FW to wrzucę go tutaj. odtwarzacz jest na chipie:
    ALi DRA
    M5661P B1
    0648 TG05
    Y627412000GA

• #58 05 Maj 2007 23:43
    digisoft
    Poziom 2  

Co do Watson MP 3200-4 to zmien sluchawki , te w komplecie sa do bani.

• #59 12 Maj 2007 09:36
    Dexter23pl
    Poziom 26  

czy tym programem MPTOOL da się poprawnie zgrać soft z dobrej jakiejś mp3 a potem wgrać do popsutej?? bo próbuje tak robić i jak mam zgrane oryginalne tak niby program pokazuje i pliki mają ok 3.5mb to przy próbie wgrania do uszkodzonej tak zgranego softu wyskakuje błąd w postaci ikonki 8 w programie jako błąd kasowania. a jakiś inny soft nie do tego modelu wgrywa sie normalnie lecz mp3 nie działa.

• #60 12 Maj 2007 11:02
    pawol
    Poziom 22  

Na razie nie ma chojraka, co by zgrał soft.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME