Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosba do serwisujących sprzęt audio DK-Digital -

nikifor123 12 Maj 2007 22:59 166982 331
  • #61 12 Maj 2007 22:59
    zigger
    Poziom 9  

Witam.
    Osobiście posiadam ok 30 sztuk Grundig MP 600/600FM i mój dramat polega na tym ze żadna nie działa i nie wiem co zrobić??:>>

Ściągnąłem instalację WIWY na 10 odtwarzaczy poszło mi na dwóch, jednak jeden po update i tak nie odpalił a drugi zawiesił się na 20% i nic, czekałem z godzinę i usunąłem.

Może macie jakaś rade, większość mp3 nie widzi winda mimo ze przytrzymuje V+, będę wdzięczny za pomoc.

• #62 14 Maj 2007 09:16
    zielonymz
    Poziom 9  

Witam.Czy moglby ktos zapodac jakis program do wyciagania softu ale nie mptool bo tym sie nie da wyciagnac.Mam sprawne mp3 dk digital wiec bym sprobowal.

• #63 18 Maj 2007 11:21
    pawol
    Poziom 22  

Problem padania MP3 na Ali polega na tym ze firmware jest przechowywany na pamieci NAND flash - tej samej co dane z pen drive'a. Z czasem mogą pojawiać sie w takiej pamięci bad blocki - w zasadzie normalne zjawisko. Bad bloki sa przemapowane i dla normalnego użytkownika sa niewidoczne. Jeśli jednak pechowo bad blok padnie w miejscu gdzie jest firmware to mamy kwas. Pozostaje jedynie ponowne reflashowanie i wiara ze bad bloków nie przybędzie.

Ilość bad blocków pokazuje np MPtool. U mnie bylo 0 na początku , teraz jest 11. Kilka razy player wyzerowal ustawienia do default. Podejrzewam ze to byl wlasnie moment powstawania bad blocków. Na marginesie flashe mam Toshiby wiec marka wcale nie świadczy ze pamieci nie padają

• #64 23 Maj 2007 08:52
    Przemysław Wałęsa
    Poziom 11  

Ma ktoś może instrukcję w języku polskim do tej MP3?

• #65 23 Maj 2007 22:56
    dzaga
    Poziom 1  

Mam pewien problem z moim odtwarzaczem mp3 Bellwood BMP 102. Wszystko było dobrze do pewnego czasu. Teraz gdy chcę zrobić głośniej lub ciszej włącza mi się jakiś error i muszę jeszcze raz włączyć i wyłączyć mp3 później muzyka leci od pierwszej piosenki. Nie mogę też zrobić REC, bo mi to nie działa, czy mogli byście mi pomóc?

• #66 24 Maj 2007 08:21
    pawol
    Poziom 22  

Wlasnie dostales bad bloki w sektorze firmware. Tylko reflashowanie. Softy w temacie lub do uzyskania z serwisu Bellwoda mailem

• #68 06 Cze 2007 14:59
    pawol
    Poziom 22  

Pare opisów i narzędzi Ali.

Ciekawe narzędzie jest o nazwie M5661ISP_0.72.00.exeCos tym sie dumpuje . Mozna zmieniac lenght i dac read raw data (chyba zrzut prosto z flasha do pliku). Ciekawa tez jest opcja save PM

Załączniki:
  • #70 07 Cze 2007 21:02
    pawol
    Poziom 22  

yes,yes,yes. Opcja Save PM w narzedziu wkazanym powyzej robi dump firmware. Mozna tam znalexc napisy. Trzeba tylko na podstawie firmware np. Wiwy odpowiednio powycinac kawalki z pliku i ponazywac je jak w pliku . cab od wiwy

• #71 08 Cze 2007 10:10
    tracer6
    Poziom 10  

mi ten program zrzucił oprogramowanie z muzyką razem do jednego pliku *.bin plik miał 541 MB xD Myślałem, że ten program dumpuje tylko miejsce gdzie się firmware znajduje, ale on zrzuca wszystko co mamy na mp3. Przed dumpem najlepiej sformatować MP3. Dzielenie pliku na tyle co jest np. w firmware od WIWY jest troszke czasochłonne, ale najwyraźniej da sięto zrobić.

• #72 08 Cze 2007 10:33
    pawol
    Poziom 22  

Tylko nie do konca czaje roznice midzy Save PM a RAW. Kawalki sa identyczne ale tez i sa roznice momentami

• #73 13 Cze 2007 16:13
    -adaskoo
    Poziom 1  

Potrzebuje firmware do BELLWOOD BMP 151 +FM 2 gb mam uwalony soft jak podłanczam pod kompa m3 to zapala sie w mp3 znaczek z komputerem imoznaprzesyłac daane i rozpoznaje ja jako dysk wymienny nic innego niemozna zrobic
    dorzucam firmware XPcz do mp3

Załączniki:
  • #74 13 Cze 2007 19:55
    ukking
    Poziom 12  

tracer6 napisał:
    mi ten program zrzucił oprogramowanie z muzyką razem do jednego pliku *.bin plik miał 541 MB xD Myślałem, że ten program dumpuje tylko miejsce gdzie się firmware znajduje, ale on zrzuca wszystko co mamy na mp3. Przed dumpem najlepiej sformatować MP3. Dzielenie pliku na tyle co jest np. w firmware od WIWY jest troszke czasochłonne, ale najwyraźniej da sięto zrobić.

Widocznie zamiast uzyc programu M5661ISP_0.75.00, uzyles MakeImage, ktory zrzuca obraz plikow w mp3 playerku.

pawol napisał:
    Tylko nie do konca czaje roznice midzy Save PM a RAW. Kawalki sa identyczne ale tez i sa roznice momentami

Save Pm zgrywa firmware, a ten drugi jakas informacje o sysytemie i powinien miec okolo kilku kb. Jesli zgrales z tamtad firmware to znaczy, ze sam go tam wczesniej umiesciles funkcja: Write. Sformatuj mp3 i dopiero na swiezo rob Read RawData. Zobaczysz, ze niema tam firmware.

Taki sam plik tylko nazwany PmFile.bin robi program do upgradowania. Pokazuje sie on na jakies 2 sekundy w katalogu programu podczas upgrade'u. Mozliwe, ze dopiero w takiej formie firmware jest wgrywany do mp3. Skoro tak, to moze mozna jakos podrzucic zrzut Pm, zeby go program upgrade'ujacy wgral do mp3 playera.

Mam jeszcze pytanie. Jakich programow urzywacie do edycji tego typu firmware. Bo ja do tekstu: hex edit, a do obrazow: tlp. Moze ktos ma jakis latwiejszy program do edycji ikonek?

Załączniki:
  • #76 14 Cze 2007 08:47
    pawol
    Poziom 22  

Nie prawda ze Raw Data nie zgrywa firmware. Domyslnie Lenghtjest 1 i dlatego zdumpujesz tylko kilka kilbajtów. Zmien Lenght na np 32768 to zdumpujesz ladne kilka mega. Podsumowując: mysle ze LBA to dolny adres od którego zacznie sie dump RAW Data a Lenght to dlugość dumpu w jakiś blokach. W raw Data znajdziej tez napisy jak przySave PM tylko z pewnym offsetem w przestrzeni adresowej. Poza tym pola ktore mialy np. zapisane jakies dane w Save PM tytaj potrafią być troche inne.
    Osobiscie obstawiam ze dump firmware robi Save PM a Raw Data robi dump dowolnego kawalka flasha. Tylko dlaczego sie miejscami rozni zawartosc?

Widze ze w sofcie dla MP600 sa najnowsze opisy i narzędzia!!!

• #77 14 Cze 2007 13:54
    ukking
    Poziom 12  

No tak nie probowalem. Spoko.

ukking napisał:
    Taki sam plik tylko nazwany PmFile.bin robi program do upgradowania. Pokazuje sie on na jakies 2 sekundy w katalogu programu podczas upgrade'u. Mozliwe, ze dopiero w takiej formie firmware jest wgrywany do mp3. Skoro tak, to moze mozna jakos podrzucic zrzut Pm, zeby go program upgrade'ujacy wgral do mp3 playera.

Niestety ta opcja odpada. Sprawdzilem i program do upgrade'u robi zrzut starego firmware PmFile.bin podczas wgrywania nowego softu. Nie wiem czemu ma to sluzyc, ale opcja spalona.

pawol napisał:
    Podsumowując: mysle ze LBA to dolny adres od którego zacznie sie dump RAW Data a Lenght to dlugość dumpu w jakiś blokach. W raw Data znajdziej tez napisy jak przySave PM tylko z pewnym offsetem w przestrzeni adresowej. Poza tym pola ktore mialy np. zapisane jakies dane w Save PM tytaj potrafią być troche inne.
    Osobiscie obstawiam ze dump firmware robi Save PM a Raw Data robi dump dowolnego kawalka flasha. Tylko dlaczego sie miejscami rozni zawartosc?

A czy porobowales ten zrzut RawData wgrac spowrotem do mp3? Moze bedzie chodzic. To bylby sposob na firmware, jesli zadziala.

Zauwazylem z w pliku 021MPT kazdego firmware jest podawana wersja firmware, ta ktora wykrywa mptool z podlaczonego do usb playera. Rozni sie ona czesto od podanej wersji w nazwie firmware. Mozna to sprawdzic notepadem, lub hex edytorem:

Mam kilka firmware. W nawiasach wpisalem wersje firmware widziana przez program MPTOOL:

• #78 14 Cze 2007 14:14
    pawol
    Poziom 22  

Pieknie panowie! Moze w koncu rozruszamy temat ali M5661p . Baza wiedzy zaczyna byc imponująca powoli.

Wygląda mi na to ze pliki z . cab są binarnie dodane do siebie i tworza wlasnie plik pm.bin. Widac luki w numeracjach plików. Ciekawe czy to ma znaczenie jakies przy "scalaniu" podczas aktualizacji

• #79 15 Cze 2007 00:56
    bc108
    Poziom 17  

Wyszla osatnio wersja grundigow z serii mp700 ale niestety softu jak na razie brak

• #80 18 Cze 2007 10:46
    tv6666
    Poziom 1  

Ja mam odtwarzacz MOORE oparty na tym chipie. Niestety najdalej, gdzie zaszedłem: odtwarzacz włącza się, ekran się świeci cały :/

• #81 20 Cze 2007 11:12
    RaffalB
    Poziom 9  

Nie mogę ruszyć grundiga MP600 na ALI M5661R. Rozebrałem, zrobiłem zworkę, ale jedyne co się stało to najpierw laptop mi się wyłączył, a za drugim razem wyświetlacz się zapalił. Nie wykryło mi playera w menadżerze urządzeń... Odtwarzacz jest martwy. Jak ktoś mi pomoże przejść przez to wszystko i player zacznie działać to ofiaruję mu swoje punkty...

• #82 20 Cze 2007 11:36
    pawol
    Poziom 22  

Po co zworę? W ali nie robi się zworek

• #83 20 Cze 2007 22:21
    saico
    Poziom 19  

..owszem, bo przed podpięciem i chwilę po podpięciu usb trzymasz cały czas klawisz V+ wówczas się wykrywa. Pozdrawiam

• #84 21 Cze 2007 09:04
    pawol
    Poziom 22  

A dokladniej dzieki V+ masz mozliwosc aktualizacji boot'a. Bez przycisku tez zabangla ale do boota sie nie dobierzesz

• #85 23 Cze 2007 21:47
    RaffalB
    Poziom 9  

no OK... miałem parę tych grudigów mp600 i te które dawały jakiekolwiek znaki życia (np zawieszał się na starcie) bez problemu naprawiłem. Ale mam dwa playery które totalnie na nic nie reagują. Przycisk "V+" na nic się zdaje bo windows nie wykrywa urządzenia. Jest jakiś sposób na zmuszenie tego playera żeby system go wykrył?

• #86 24 Cze 2007 12:27
    pawol
    Poziom 22  

JAk masz udupconego boota troche lipa.

Albo jest jakas procedura aby go zabrogramowac w przypadku jego braku, albo procki ali sa preprogramowane fabtycznie, albo flashe są preprogramowane fabtycznie.

Ktore z nich jest wlasciwe tego nie wiemy... jeszcze :)

• #87 24 Cze 2007 18:05
    DaZmud_9
    Poziom 10  

Witam mam maly problem.... Szukam wszedzie pomocy i nie moge znajsc... POsiadam odtwarzacz Bellewod bmp 102 z radiem. Mialem go podlaczonego podczas instalacji Windowsa XP. Po wylaczoniu komputera po inmstalacji zauwazylem ze mam podlaczony odtwarzacz. Odlaczylem go i sprobowalem wlaczyc... Wlacza siejednaknie ma na nim zadnej muzy. POdlaczam go pod kompa znajduje go jednak przy probie wlaczenia wyskakuje dysk jest nie sformatowany i czy sformatowac teraz? Jenak nie formatuje sie zadnym programem... Radio dziala jednak nie da sie zmienic stacji... Prosze o pomoc... A i wyskakuja rozne kropki na wtyswietlaczu i bledy...
    :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

• #88 24 Cze 2007 21:05
    Gadget
    Poziom 1  

I mi się to stało. Nie wiem co dalej. jak się uda coś z tym zrobić to będę w 7 niebie

• #89 25 Cze 2007 08:43
    pawol
    Poziom 22  

Gwarancja i do producenta z tym. Dostaliscie bad blocków w obszarze flasha. Pisalismy o tym juz. Ewentualnie reflashowanie - rowniez pisalismy i chyba nawet soft do tego macie. Troche checi bo nie ma tu indywidualnych korepetycji. Wszystko co akurat wy potrzebujecie jest w tym wątku.

• #90 01 Lip 2007 00:38
    jaro_lipolan
    Poziom 10  

Ja wgrałem soft z bellwooda bmp 151 do odtwarzacza TEAC MP-222 2GB i działa tylko że nieporawnie pokazuje na wyświetlaczu dane. Niech ktoś zarzuci soft o TEAC MP-222 to będę wdzięczny. Pzdr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME