Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensatory - Zwrotnice. Marka tanich i dobrych kondensatorów.

Passat_EQ 16 Sty 2007 22:22 2322 8
  • #1 16 Sty 2007 22:22
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Witam,
    Poszukuje marki w miare tanich i dobrych kondensatorów do zwrotnic.
    Potrzebuje skompletowac odpowiednie zasoby do zestrajania zwrotnic a wiec Potrzebuje naście sztuk 1uF, nascie sztuk 2.2uF... pare sztuk 10uF.

Jakiej firmy kondensatory polecacie, ktore bede mogł zakupić on-line w miare przystępnej cenie. Do przeznaczenia mam pare set złotych.

0 8
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2007 00:12
    Arkadyo
    Poziom 29  

Zajrzyj tutaj www.polink.com.pl bo taniej chyba kupisz tylko z odzysku.
    kondy elektrolityczne bipolarne 100V - na próby i do gotowego zestawu w tor nisko i średniotonowy wystarczą przy założeniu, że nie będziesz szalał z mocami. Do testów dla wysokotonowego też ale do wypróbowanego zestawu możesz się targnąć na Janzeny :)
    Cewki bierz rdzeniowe, będzie duuużo taniej a jak nie będziesz przekraczał 200wat to różnicy w porównaniu z powietrznymi nie usłyszysz.

0
  • #3 17 Sty 2007 00:37
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Z drutem miedzianym jestem obeznany i zestaw cewek powietrznyc z drutu 1.4mm nawine sobie bez problemu. Miernik mam :)
    Miedz kosztuje 70zł za KG. Za 150zł spokojnie zrobie 0.100mH w ilości sztuk 30 i jeszcze pare 0.050mH.

Kwestia rozchodzi sie o kondzie.
    Znalazłem oferte tych Janzen i w zasadzie one mi pasują. Jednak zastanawiam sie czy jest coś jeszcze podobnego ?

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sty 2007 02:13
    Arkadyo
    Poziom 29  

W tym cenniku pod Janzenami są tańsze kondenatory 100v elektrolityczne bipolarne

0
  • #5 17 Sty 2007 09:36
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Zwracam honor kolego :)
    Twoje zródło jest bardzo tanie i fajne :)
    Wybiore te jantzen. W tych cenach spokojnie skąpletuje cały zestaw niezbedny do strojenia w cenie do 150zł.
    Dla przykładu podam ze kondensator 1uF/400v Jantzen kosztuje w tym cenniku od Ciebie 2.17zł dla osoby prywatnej i zdecydowanie mniej dla podmiotu gospodarczego a w sklepie, ktory ja znalazłem http://www.audiosklep.com.pl/kon_jantzen.php ten sam kondensator kosztuje 4zł !
    Moze masz jeszcze jakies dobre sklepy ? :) Badz jakis pomysł na produkty firmy podobnej do jantzen ?

0
  • #6 17 Sty 2007 10:33
    Arkadyo
    Poziom 29  

Chyba wszystkie sklepy zaopatrują się w polinku, ja nigdzie nie znalazłem lepszej oferty.
    Jak kondensator będziesz dawał równolegle z przetowrnikiem to różnicy na dzwięku między Janzenem a tym drugim nie będzie żadnej, nie wiem czy jest sens przepłacać za Janzena

0
  • #7 17 Sty 2007 10:52
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Teoretycznie masz racje, ale to nie sa tak duze kwoty, zebym musiał oszczedzać.
    Po dostrajaniu zapewne będe zamieniał owe pojemności na lepsze kondzie pare razy droższe.
    Chce mieć taki w miare dobry zestaw do strojenia. I nie chce sie zastanawiac czy wiele trace stosując coś za 89gr zamiast dac taki za 4zł... nie oszukujmy sie 150zł to nie fortuna. Co innego gdybym chciał kupować kondzie po 50-80zł za sztuke w ilościach 50 sztuk.

1
  • #8 17 Sty 2007 11:24
    Arkadyo
    Poziom 29  

A masz zestaw pomiarowy do SW?

0
  • #9 17 Sty 2007 11:40
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Mozna powiedziec ze mam dostęp do Clio i paru inncy instrumentów pomiarowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów