Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES S220 - 98r , C180 - 95r.

Olon 07 Wrz 2003 10:16 2965 7
  • #1 07 Wrz 2003 10:16
    Olon
    Poziom 11  

Witam szanownych forumowiczów ( :P )...
    ...i zapytuję o schematy instalacji elektrycznej do wymienionych w temacie "autek".

Chociażby fragment dotyczący połączenia zintegrowanej centralki zamka centralnego , lampy przeciwmgielnej , immobilizera (?) i szyby ogrzewanej ( kto to wymyślił ??? :? ) z resztą instalacji. Centralkę zalało i ugniły wszystkie przewody z kostek , więc potrzebny by był schemat z oznaczeniami kolorów przewodów i nr-ów pinów w gniazdach.

Z góry dzięki za zainteresowanie , prolemem :)

przeniesiono z Upload
    j

0 7
  • #2 06 Maj 2004 20:29
    banan1979
    Poziom 11  

czesc, jeśli nadal jesteś zainteresowany schematami, to napisz cały nr nadwozia, a ja postarm sie załatwić te schematy

0
  • #3 07 Maj 2004 16:46
    Olon
    Poziom 11  

Dzięki że pytasz.

Mercedes C180 , 1.8 L. benzyna , rok. przełom 97/98
    nr. nadwozia: WDB2020781F640379

...A z S220 to juz nieważne.

Pozdrawiam :wink:

0
  • #4 07 Maj 2004 21:13
    banan1979
    Poziom 11  

ok
    postaram sie po weekendzie zalatwic to;
    ponieważ nie jestem elektrykiem, byloby mi łatwiej, jeśli byś dokładnie określił czego mam szukać. Z tego co piszesz, przynajmniej ja tak zrozumiałem, wsztskie te podzespoły (centralny, ogrz. szyby, przeciwmgielne itd) gdzies sie spotykaja , i tego mam poszukać, tak?
    pozdrawiam,

0
  • #5 07 Maj 2004 21:47
    Olon
    Poziom 11  

Dokładnie , jest tak jak myslisz. wszystkimi tymi urządzeniami zarządza jeden moduł elektroniczny. Problem moze stanowic fakt , ze nie znam do końca wszystkich jego funkcji , więc generalnie chodziłoby mi o kazdy fragment schematu na którym zaznaczone są końcówki do tego modułu. Wiem ze to moze sprawic kłopot bo juz kilku nieelektryków tego szukało i dali za wygraną. Napewno rozwiązaniem byłaby pełna dokumentacja instalacji tego modelu , ale nie wiem czy jest fizycznie mozliwe pozyskanie całości w prosty i w miarę szybki sposób.
    Pozdrawiam 8)

0
  • #6 07 Maj 2004 21:55
    banan1979
    Poziom 11  

ok, zrobie co bede mógł, odezwe sie w po iedziałek popołudniu

0
  • #7 11 Maj 2004 19:20
    banan
    Poziom 10  

Hej,
    Sory ze wczoraj sie nie odezwałem, ale jakoś nie miałem kiedy
    Dowiedziałem sie ze nie jest tak jak myśłisz, tzn. tymi wszystkimi systemami nie steruje jeden moduł. Mam schemat elektryczny + opis zamka centralnego, nie wiem czy Cie to satysfakcjonuje??
    pozdrawiam banan

0
  • #8 15 Maj 2004 16:54
    Olon
    Poziom 11  

Hej.

Sory za spóźnioną odpowiedź ale byłem nieobecny. Niestety te informacje o zintegrowaniu centralki zamka centralnego i reszty obwodów są potwierdzone w 100% przeze mnie ( Sprawdzałem to fizyczne - kabelek po kabelku) , ale rozumiem że nawet jeśli pytałeś fachowca to się mógł zdiwić. Sam jestem z branży i też to było dla mnie zadziwiające ( a naprawiam instalacje samochodowe od 15 lat). Próbowałem to nawet ściągnąć z serwisu Mercedesa z Niemiec , ale i tam rozłożyli ręce bo nie było na warsztacie fachowca czującego dogłebnie temat. Wspomniany przez Ciebie schemat układu centralzamka mam na schematach w wielu wersjach. Sęk w tym , że Mercedes bez przerwy coś zmienia w kolejnych modelach a nawet rocznikach. Miałem w międzyczasie 2 identyczne modele - jeden rok młodszy a drugi z tego samego roku . We wszystkich 3-ech układy i moduł były rózne. chyba przyjdzie mi się poddać z tym schematem i wymysleć cos samemu.Nie mniej jednak bardzo dziękuje za próbę pomocy.
    Pozdrawiam :wink:

0