Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon, unifon, nie działa otwieranie elektrozamka.

mariusz_misiek 16 Sty 2007 22:35 2733 14
  • #1 16 Sty 2007 22:35
    mariusz_misiek
    Poziom 9  

Mam domofon w mieszkaniu ale słuchawka była juz stara i podczas remontu została uszkodzona. /nie działo otwieranie elektrozamka oraz mikrofon/ Kupiłem nowy unifon i dalej nie działa otwieranie elektrozamka. Nurtuje mnie jedno pytanie gdzie szukać przyczyn. U pozostałych sąsiadów wdziała OK. Zastanawia mnie uszkodzenie kabla. Instalacja opiera się na 4 przewodach. Moje pytanie dotyczy tego czy jeżeli działa wszystko /wywołanie, ja słyszę ktoś mnie słyszy/ nie działa tylko otwieranie zamka. Czy może to być któryś z 4 kabli.

Dzięki za info

0 14
  • #2 16 Sty 2007 22:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Sty 2007 22:45
    zodiak318
    Poziom 34  

Jeśli instalacja jest czteroprzewodowa a wszystkie funkcje domofonu poza otwieraniem działają prawidłowo to prawdopodobnie aparat jest źle podpięty do instalacji. mozesz zrobić fotkę wnętrza "starego" aparatu oraz podać model "nowego" ?

0
  • #4 16 Sty 2007 22:52
    mariusz_misiek
    Poziom 9  

Tak stary jak i nowy jest produkcji WEKTA podłączone tak samo.
    CZy możliwe jest że uszkodzony jest kabel skoro działa wszystko poza otwieraniem drzwi.

0
  • #5 16 Sty 2007 22:58
    zodiak318
    Poziom 34  

Pewnie Wekta. Jeśli są pozostałe funkcje a u sąsiadów działa otwieranie to na 90% błąd w podłączeniu, ewentualnie bardzo duży spadek napięcia na jednej z żył instalacji do aparatu.

Otwieranie drzwi jest zrealizowane przez "mikrofon" czy przez "słuchawkę" ?

P.S
    Jeśli kupił kolega Wektę TK-6 to niestety baaaaardzo zły wybór ;/ o wiele lepiej sprawuje się Miwi lub Urmet ( w Wekcie bardzo czesto może być brak fonii z mieszkania do bramy :/ ).

0
  • #6 16 Sty 2007 23:04
    mariusz_misiek
    Poziom 9  

No niestety kupiłem TK-6, ale fonie mam w obydwu kierunkach ale doszedłem do tego że jak nacisne otwieranie drzwi to słychać tylko "cyknięcie" ale elektrozamek się nie zwalnie.
    Cała instalacja działała około 6 lat, jakieś 6m-cy temu przedłużałem kabel od domofonu i działało wszystko OK ale od około m-ca zaczęły się problemy

0
  • #7 16 Sty 2007 23:07
    zodiak318
    Poziom 34  

To inaczej :D czy w starej Wekcie był dokładany kondensator czy tylko zworki ? W miejcu łączenia są luty czy tylko skrętki?

0
  • #8 16 Sty 2007 23:09
    mariusz_misiek
    Poziom 9  

zodiak318 napisał:
    To inaczej :D czy w starej Wekcie był dokładany kondensator czy tylko zworki ? W miejcu łączenia są luty czy tylko skrętki?

tylko zworki
    łączenie za pomozą lutów
    Moje GG 3673850

0
  • #9 17 Sty 2007 10:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 17 Sty 2007 18:32
    zodiak318
    Poziom 34  

Przy dużym spadku napięcia (uszkodzeniu przewodu lub "złej" sketce)Mikrofon może być słyszalny na dole w kasecie a elektrozaczep nie będzie zwalniany. Elektrozaczep jest załaczany dopiero przy zwarciu linii (do pewnej warości granicznej oporu, jeśli rezystancja "skrętki" przekroczy tą wartość pomimo działania mikrofonu z otwierania nici).

0
  • #11 26 Sty 2007 16:24
    zodiak318
    Poziom 34  

I jak zakończyła się naprawa?

0
  • #12 13 Cze 2007 22:03
    smerfy
    Poziom 13  

Witam przeszukałem forum ale nie udało mi sie odnaleźć podobnego problemu otóż i on: jest domofon niestety nie znam marki są tylko oznaczenia: SU, DU, MU, 0-. podejrzewam, że może to być coś jak LF-3 Instalacja 4 przewodowa domofon działał poprawnie ale od pewnego czasu mimo odłożonej słuchawki cały czas słychać co się dzieje na zewnątrz poza tym wszystko działa jak powinno. Jaka może być przyczyna. Będę wdzięczny.

0
  • #13 14 Cze 2007 09:31
    zodiak318
    Poziom 34  

->SMERFY

Albo źle odwieszająca się słuchawka albo zwarcie wywołania z linią słuchawek.

0
  • #14 14 Cze 2007 14:14
    smerfy
    Poziom 13  

zodiak 18 dzięki za info sprawdzę dzisiaj wieczorkiem.

0
  • #15 15 Cze 2007 18:21
    smerfy
    Poziom 13  

I już wszystko jasne Zodiak dzięki. Słuchawka była ok. Elektryk zamykając skrzynkę z bezpiecznikami przytrzasnął w rogu metalowymi drzwiczkami przewód domofonu na klatce schodowej i przetarł go.

1