Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cordoba sx alarm

daniels81 17 Jan 2007 05:07 2075 8
Optex
    daniels81
    Level 1  
    Witam
    Mam taki problem mianowicie padl mi kluczyk od mojego seat cordoby sx (problem czesto poruszany na forum) Nowy kluczyk to koszt okolo 400 zlotych wiec odpada. Flustrujaca jest sytuacje kiedy ma sie pilota do zamka centralnego a nie jest on przydatny (pilot jest na podczerwien). Moje pytanie jest takie: znalazlem pare alarmow na allegro ktore by mi podsiadly tylko zastanawia mnie jedno: ajk taki alarm podlaczyc do istniejacej instalacji ( alarm niby jest bo ze dwa razy samochod zawyl ale jego dzialanie to jedna wielka niewiadoma) chodzi mi o to jak to zrobic zeby nowy alarm nie kolidowal z oryginalnym alarmem i czy jest jakas mozliwosc pzbycia sie go a pozostawienie tylko immobilaizera ktory tez byl w standardzie.Drugie pytanie to poszukje kogos kto albo pomogl by mi zalozyc nowy alarm albo to dla mnie zrobil za jakies normalne pieniadze.Dodam tylko ze jestem z Krakowa.Z gory dziekuje za odp.PZDR for all ya
  • Optex
    resident2_2007
    Level 11  
    WITAM mam cordobe cope sx ,jak kupilem to pilot w kluczyku juz niedzialal (kl. z immobilajzerem) alarm dzialal jedynie po przekreceniu kluczyka w zamku (nawet niewyl tylko mrugal awaryjnymi. Kupilem wiec na ALLEGRO kompletny alarm z blyskawicznie zmiennym kodem (centralka, 2 piloty, syrena +schemat do podlaczenia) koszt ok 90 zł. centralka steruje terz oczywiscie centralnym zamkiem,(podlaczylem i dzila bez problemu),trzeba bylo poprowadzic wlasne przewody do pokrywy silnika, bagarznika i drzwi 2przew. do kierunkowskazow, 2 do sterowania centralnym zamkiem ,1 do stacyjki ,1 na + ,1 na - 1 do syreny. to tak miej/wiecej,dokl.sch. jest przy alarmie,. morzna terz za niewielkie pieniadze dokupic do tego alarmu czujnik ruchu oraz cz. wstrzasu,WSZYSTKO DZIALA I NIE WCHODZI W KOLIZJE Z FABRYCZNYM ALARMEM, trzeba tylko zamykac samochod nowym pilotem (nieurzywac starego i kluczyka). Nidzica.
  • Optex
    xwit
    Level 33  
    I co w związku z tym :?: :D :?: Trzeba było sobie zaprogramować oryginalnego pilota :D Było by taniej.A co to za cudo z allegro z 'błyskawicznie zmiennym kodem' (tego nigdy nie słyszałem :D )
    renqien
    Level 32  
    ...błyskawicznie zmiennym kodem...
    No tego jeszcze nie grali :D :D :D to pewnie coś jak superpłaski kineskop ;)
    User removed account
    User removed account  
    Kajos75
    Level 11  
    Mam tez Cordobe SX i ten sam problem :twisted:
    Tez chce kupic alarm na Allegro i do tego podlaczyc modul komforu
    Wyjdzie taniej niz ten orginalny pilot na kluczyku :ok:
    A co do zakodowania tego to juz to robilem pare razy i nic
    Kiedys gdzies na elektrodzie czytalem ze wystarczy podpiac sie do centralnego przy lewym slupku i ten alarm bedzie wspolpracowal z fabrycznym tez ale niewiem jak to jest w praktyce :sm37:
    Jak wiosna podlacze to zobacze co i jak :sm9: :bye:
    resident2_2007
    Level 11  
    co do tego blyskawicznie zmiennego kodu to sam nie jestem pewien ale tak bylo nepisane w instrukcji obslugi alarmou, chodzi o to ze centralka i pilot ciagle zmieniaja wysylany do siebie kod . niejestem w stanie tego sprawdzic wiec niewiem czy tak jest.. ja podpialem sie do centralnego wlasnie przy lewym slupku w tej kostce z ktorej kable ida do drzwi ale nistety niewspulpracuje on z fabrycznym nawet nizapala sie kontrolka w drzwiach kierowcy nowy alarm oczywiscie dzala prawidlowo.
    xwit
    Level 33  
    A jakby na allegro napisali,że ten alarm sam się montuje to też byś w to uwierzył???Dynamicznie zmiennym kodem to tak.A tak na marginesie samo to 'zmienny kod' mówi samo za siebie,że zmienia się za każdym razem :D
    resident2_2007
    Level 11  
    Masz racje ,alarm napewno jest ze zmiennym kodem, ale czy tam pisalo dynamicznie czy blyskawicznie , to niepamietam,dawno montowalem, A morze to byl chwyt reklamowy.......