Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt PARIS RCR42 brak komunikacji

amator 31 Jul 2002 23:21 1973 8
    amator
    Level 22  
    Nie wiem dlaczego nie mogę osiągnąc komunikacji na tym radyjku. Wszystkie podłączenia OK, interfejs 100% sprawny, komp. 900 MHZ 192 MB RAM, płyta ABIT ST6-RAID. Co może być nie tak?
    Pozdrawiam.
    Mirek71
    Level 20  
    Jesli interfejs jest sprawny ,to czy masz prawidlowe napiecia ok.4,5V
    na rx , tx i resecie,mozliwe ,ze nalezy wylutowac rezystor na sciezce 50 nogi procka lub tranzystor na 19 nodze procka, a moze masz za szybkiego kompa :-)
    sbuli
    Level 19  
    Cześć przeczytaj post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2974.html ,tam uzyskał komunikacje cytuje"poszlo po rozlaczeniu na plycie radia linii rx,tx i reset".
    Ja chciałem dodać że miałem parisa 41 i nie mogłem się połączyć dopiero dałem znajomemu który ponoć skasował procesor bo był zabezpieczony, wgrał eeprom od innego i poszło
    SlaweK
    Level 43  
    Za słaby komputer, musisz dolożyć jeszcze Ramu, do 256, procesor minimum 1,7GHz, dysk conajmniej 80GB. A bez grafiki 64 megowej i mocnej muzyki nwet nie masz co marzyć o transmisji. :-):-):-)

SławeK
    hombre
    Level 14  
    To dobre i mysi gracz plyta beatlesa i pak jest transmisja :D :D .
    amator
    Level 22  
    Dzięki, byłem w komputerowym, kupiłem to co zalecacie :D, a za radio zaraz się biorę ....
    amator
    Level 22  
    Po przecięciu lini TXD,RXD i RESET nie mogę dalej złapać komunikacji. Wydaje mi się jednak, że komputer transmituje informacje, ponieważ zaraz po załączeniu programu i przy próbie wykrycia komunikacji zapala się dioda CODE a następnie zaczyna pulsować. Na nóżkach podciągnętych do + zasilania mam prawie 5V.
    Pozdrawiam.
    SlaweK
    Level 43  
    Jak zwykle mówię, często pomaga trzy razy splunąć przez lewe ramię.
    Ale oscyloskop jest do tego bardziej użyteczny bo od kiedy to mierzy się przebiegi TTL miernikiem uniwersalnym?
    Dokup jeszcze kartę oscyloskopową do swojego PC i to nie żart.

SławeK