Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konfiguracja Flash Player

17 Sty 2007 21:20 7536 5
 • Poziom 15  
  Witam mam szybkie pytanie: jak zmienić na stałe konfiguracje domyślną Flash Playera.

  Za kazdym razem jak otwieram stronkę z animacją flash, to (pewnie tak jak i u wszystkich) ustawione jest na Qality na "High" a poniewaz mam "cienki" ;) komputer , którt sluży głownie do GG lub sprawdzania poczty (celeron 400, 96MB) to strasznie go spowalniaja animacje.
  Moze sie da domyślnie ustawic na gorszą (bym nie musiał recznie za kazdym razem zmieniać). jesli sam zmienie na jakiejs stronie, to i tak na nastepnej bedzie na "High". interesuje mnie zarówno Windows 98Se jak i Win XP.
 • Poziom 14  
  Miałem ten sam problem na komputerze z Celką 433 i 112 Mb Ramu zrezygnowałem z IE i przeniosłem się na Opere różnica jest przynajmniej komputer nie jest spowolniony.

  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  mam zainstalowanego Firefox'a i jast podobnie jak na IE. probowałeś u siebie też Firefoxa? podejrzewam że to sprawa zaangazowania procesora w animację. Chyba że chodzi o karte graficzną?
 • Poziom 15  
  zrobiłem proste próby z przglądarkami. (pod WXP)Zainstalowałem Opere i ładowałem wszystkim tą samą stronę. IE, firefox, Opera zużywały prawie tyle samo pamięci, jedynie IE o jakieś 20% więcej, jednak róznice były w zużyciu procka. Rekordzista IE - brał ile tylko wlazło do 100%, Firefox i Opera brały oszczędnie po ok 40%. Jednak wracając do głownego pytania (patrz wyżej), wciąż czekam na odpowiedź, gdyż myślę że to rozwiązało by wiele w małych kompkach...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam, ja proponuję spojrzeć na problem z innej strony - większość flashy to reklamy - i Firefox i Opera pozwalają je bardzo łatwo blokować. Wystarczy kilkanaście kliknięć żeby weliminować 90% zbędnych animacji flash. Być może jakiś skrypt użytkownika mógł by to załatwić, ale na razie nie istnieje chyba taki.

  Pozdrawiam, Krzysztof.
 • Poziom 15  
  zrobiłem też w prosty sposób test obciażenia procesora w zależnosci od jakości animacji flash. np na kompku duron 1200 pod xp, na stronie renaulta (jest tam sporo animacji - bo pokazują promocje http://www.renault.com.pl/strefa_bezpieczenstwa/index.php ; ) pod prawym klawiszem w IE i firefoxie zmieniałem na HI i LO-quality i różnica była od 70% do 20% zużycia procesora tylko w zależności od jakości. Więc - sporo!!! . Nie miało znaczenia na jakiej przeglądarce. Nie chcę całkiem wyłączać tego, bo niektóre strony moga przestac się obsługiwać. W Operze jakoś nie miałem mozliwości przełączania myszą. Nie wiem jak ją skonfigurować do obsługi PKM - nie włączało mi się menu jak we wcześniejszych przeglądarkach. Jednak jak wczesniej wspomniałem że takie przełaczanie za kazdym razem jest kompletnie niepraktyczne. Więc temat wciąż otwarty...
  ---
  chociaż miałem juz zamknąc temat, to ostatnio zauważyłem, że na moim starym laptopie IBM T20 (PIII 700MHz, 250 MB) niektóre reklamy we flashu same się ustawiają na średnią jakość ustawiania. Nie wiem czy jest to gdzieś zakodowane w danej animacji, czy czegoś innego.
  Ktoś może ma jakiś pomysł ???

  Moderowany przez _PREDATOR_:

  Scalono, przycisk "zmień".
  Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.