Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Cyfrowym Polsatem [prosze o pomoc]

17 Sty 2007 21:42 5997 6
 • Poziom 1  
  Mianowicie..podlaczylem dzis dekoder Polsatu DSG 717 i lipa..mieszkam w Liverpool`u i niewiem dokladnie jakie powinny byc tu nastawy..na gornym pasku znajduje mi 62%, na dolnym 0% i koniec..jest tu ktos posiadajacy dekoder Polsatu w Anglii i sklonny udzielic mi paru cennych wskazowek..z gory dzieki..pozdro Michu
 • Poziom 35  
  Ustawiłeś antene na innego satelite ale jesteś blisko.
  Kręć czaszą w lewo lub w prawo, jak pojawi sie dolny pasek to bedziesz na HB.
  Tuner jest fabrycznie odpowiednio skonfigurowany i nie powinno sie nic ruszać,chyba że sie wie co sie robi.
  ustawienia:
  LNB-1
  diseqc-wylączony
  Satelita -HotBird

  Antena skierowana na południe.
 • Poziom 21  
  Witam może coś poprzestawiałeś w tunerze , najlepiej zrób reset ustawień , jest tam taka funkcja "ustawienia fabryczne" potem sprawdz czy na konwenter wychodzi ci 18V zasilania i dopiero potem kręć anteną aż pojawi się na dolnym pasku sygnał , pozdro
 • Poziom 16  
  Nie muszi byc 18volt może byc też 13volt.
  Jakim satelitą???? Chyba anteną.
  Nierub resetu bo jeśli nie masz sygnału to potem nie będziesz miał żadnych kanałów i nic nie zainstalujesz.
  Ustaw tylko antenę i będzie po problemie. Nie patrz tylko na anteny u sąsiada bo oni mają Sky z innego satelity (Astra28)
 • Poziom 14  
  Witam!

  W sumie banalna sprawa, po prostu musisz ustawić antene. Jak nie masz mierinka sygnału to użyj dekodera :) bo on takowy posiada.
  "menu" z pilota-> konfiguracja->...->sprawdź jakość sygnału, na dole ekranu będą dwa paski, górny cie nie obchodzi ważny jest ten dolny musisz tak ustawić antene aby dolny padek miał ok 50% na 40% polsacik też ruszy ale może przy deszczu przycinać. Musi ci się pokazać zielona (a nie czerwona) diodka przy transponderze 12188 jak wejdziesz w menu nedziesz widział o co chodzi. Oczywiście nic w ustawieniach nie zmieniaj bo tunki sa fabrycznie dobrze ustawione. Jak coś namieszałes w ustawieniach to przywróć ustawieia fabryczne i po resecie dekodera tylko zatwierdzaj ok (nic nie zmieniająć), ustaw antene j.w, i oglądaj. (ewentualnie poczekaj az karta łapnie klucze, lub ponów sygnał)
 • Poziom 21  
  A jeśli już ma wyłączone zasilanie na konwenter to se może do woli kręcić i nic nie znajdzie , ja przychodząc do kogokolwiek ustawić polsat cyfrowy za każdym razem najpierw robię reset ustawień bo ludzie grzebią w ustawieniach , a potem dopiero kręce anteną.
 • Poziom 37  
  W Wielkiej Brytanii większość anten ustawionych jest na "Astrę" (Sky) i trzeba (przypuszczam) skręcić antenę w prawo (stojąc za nią) o te ok. 6 stopni lub dołożyć drugi konwerter (z lewej obecnego też patrząc z za anteny) na tzw. zeza! Do tego jakiś przełącznik (ręczny lub automatyczny) do przełączania kabli (bo z tego drugiego konwertera trzeba doprowadzić do dekodera kabel).