Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją XP - na dysku nie ma partycji zgodnej..

shatex 17 Sty 2007 22:20 4014 12
  • #1 17 Sty 2007 22:20
    shatex
    Poziom 9  

Witam,
    dzisiaj padł mi system(?) - podczas uruchamiania wyskakiwał niebieski ekran z błedem 0x00000071
    postanowilem odtworzyc go za pomoca Ghosta - nie pomoglo - niby wszystko poszlo jak nalezy ale po restarcie objaw taki jak by nie bylo dysku z systemem

no to robie format c:
    po formacie chce rozpoczac instalacje - wybieram partycje c ( pisze ze jest ntfs i cala wolna ) naciskam enter a tam komunikat: "na dysku nie ma partycji zgodnej z systemem"

nie wiem co jest nie tak ?

dodam jeszcze ze jesli w konsoli usune partycje c, potem zaloze nowa , no to mam nowa surowa partycje
    klikam na opcje kontynuowania instalacji i tu wyskakuje mi ten komunikat "na dysku nie ma partycji zgodnej z systemem"
    a powinna pojawic sie propozycja formatu i wybor rodzaju systemu plikow

usuwanie i zakladanie partycji przy instalacji nic nie daje

walniety dysk?

0 12
  • #2 17 Sty 2007 22:37
    marihires
    Poziom 29  

spróbuj "wyzerować" dysk --> WDCLEAR.EXE a nastepnie od nowa partycje stworzyc...sformatowac i instalka...powodzenia...

ps:no ok. w pytaniu nie bylo powiedziane ze "nie chce utracic danych" tak wiec WDCLEAR to ostateczność...!

0
  • #3 17 Sty 2007 22:55
    shatex
    Poziom 9  

Nie bardzo wiem o co chodzi i jak to zrobic a poza tym mam tam jeszcze inne partycje z waznymi danymi - tzn sa tam 4 partycje ale jedna jest naprawde wazna.

0
  • #4 17 Sty 2007 23:15
    Piotrv01
    Poziom 10  

jak robisz format c: ?

i po co ?

bootowanie z płyty XP
    tam kasowanie partycji zakładanie nowej formatowanie i instalacja

0
  • #5 17 Sty 2007 23:39
    shatex
    Poziom 9  

"bootowanie z płyty XP
    tam kasowanie partycji zakładanie nowej formatowanie i instalacja"

jak napisaalem wyzej nic to nie daje

po skasowaniu partycji i zalozeniu nowej wyskakuje ten komunikat:

"na dysku nie ma partycji zgodnej z systemem"
    nie ma juz kroku z formatowaniem

0
  • #6 18 Sty 2007 00:32
    macha
    Poziom 19  

Może padł ci botsektor? Jeżeli tak jest to niestety straciłes wszystko z tego dysku.
    Może masz wira w MBR?
    Jak nic innego nie pomoże to możesz wyczyścić MBR dysku i utwożyć na nowo wszystkie partycje ale UWAGA wtedy na pewno wszystko stracisz.
    Mam taki mały programik po polsku do czyszczenia MBR i kilka razy mi pomógł.

0
  • #7 18 Sty 2007 00:41
    diigii
    Poziom 10  

ja proponuje za wczasu podlaczyc dysk do innego kompa przezucic wazne dane a dopiero pozniej pobawic sie z tym dyskiem proponuje jakas mala dystrybucje linuxa ktora jest bootowalna i tam przewaznei sa nazedzia do zazadzania dyskiem z lepszych narzedzi do obslugi padnietych maszyn to znam erdcommander firmy winternals kilkanascie razy juz pomogl nigdy nie zawiodl

0
  • #8 18 Sty 2007 03:32
    jannaszek
    Poziom 39  

nie byłbym pewien że utracił wszystko
    zatem załóż partycję fat 32,potem przekonwertujesz

użyj innego programu ,może PM x,lub fdisk-usuń partycje z poza dosa ,o ile są,załóż nową
    fdisk jest na dyskietce startowej win 98se
    do odzyskania partycji mozna użyć np testdisk i zapisać je do mbr
    p.s.
    do edycji ,mbr służy np : MBR WORK ale można namieszać, jak się nie ma doświadczenia

0
  • #9 18 Sty 2007 09:03
    marek_kkk
    Poziom 13  

TUTAJ znalazłem to:

MS Security Bulletin MS03-007 Update!
    GreGM @ 21:07

Microsoft uaktualnił ostatni biuletyn MS Security Bulletin MS03-007. Oto co pojawiło się nowego:
    Jeśli używasz Windows 2000 z SP2 przed instalacją poprawki powinieneś sprawdzić wersję pliku 'ntoskrnl.exe' w systemie (w katalogu '\WINNT\System32\'). Przejdź klikając prawym przyciskiem myszy na pliku do 'Właściwości'-> zakładka 'Wersja' i odczytaj wersję pliku.
    Wersje pomiędzy 5.0.2195.4797 - 5.0.2195.4928 (włącznie) nie są kompatybilne z tą poprawkę.
    Po instalacji poprawki przy pierwszym uruchomieniu komputera wsytąpi błąd 'Stop 0x00000071' i będziesz zmuszony przywrócić przy użyciu konsoli odzyskiwania 'Windows 2000 Recovery Console' z kopii zapasowej plik 'ntdll.dll' znajdujący się w katalogu '\WINNT\$NTUninstallQ815021$'.
    Dla niekompatybilnych wersji pliku 'ntoskrnl.exe' należy przed instalacją skontaktować się z Product Support Services. Alternatywą jest instalcja Windows 2000 Service Pack 3.

Zobacz też TUTAJ (błąd 0x00000071)

pzdr!

0
  • #10 18 Sty 2007 09:45
    shatex
    Poziom 9  

Dzieki wszystkim za wskazowki
    zamowilem juz nowy dysk - wczesniej niz planowalem, zainstaluje system na nowym i sprubuje odzyskac dane ze starego i przetestuje go jakims softem

do marek_kkk

to chyba tylko dotyczy win 2000, ja mam XP

do macha

masz namiary na ten programik jaky w ostatecznosci byl potrzebny ?

nawet gdyby to było uszkodzenie MBR to chyba bedzie mozna te dane jakos odzyskac ?

0
  • #11 18 Sty 2007 09:58
    jannaszek
    Poziom 39  

[

masz namiary na ten programik jaky w ostatecznosci byl potrzebny ?

nawet gdyby to było uszkodzenie MBR to chyba bedzie mozna te dane jakos odzyskac ?[/quote]

wyżej napisałem na ten temat to po kiego grzyba pytasz znów?
    wiesz co to jest MBR? ,proponuję zapoznać się bliżej z tematyką hd ,partycjonowanie itp,i nie tylko tobie
    [wyzerowanie WD CLEAR napewno spowoduje utratę danych]

0
  • #12 18 Sty 2007 10:50
    marek_kkk
    Poziom 13  

jeżeli podejrzewaz MBR to spróbuj wystartować z płyty instalacyjnej, następnie przejdź do konsoli i wydaj polecenie fixmbr, niby nic ale czasem też może pomóc, więcej znajdziesz np. tutaj

0
  • #13 18 Sty 2007 11:00
    zyzioo
    Poziom 14  

Witam
    Miałem taki sam problem a powodem okazał się CDROM...... na kilku instalkach XP miałem to samo po wymianie na CDRW system zainstalował się jak należy.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów