Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reanimacja odtwarzacza MP4 - prośba o pomoc

tomdur 17 Jan 2007 22:26 1828 5
    tomdur
    Level 10  
    Witam wszystkich.

Moja córka za ciężko uzbierane oszczędności kupiła na Allegro odtwarzacz MP4 o pojemności pamięci 1024 MB. Służył jej bez zarzutu przez rok. Niestety ostatnio podłączyła go do komputera prze USB i słuchała muzyki przez głośniki komputerowe. Nagle coś się zawiesiło w odtwarzaczu, odłączyła go od komputera, uruchomiła ponownie system ale odtwarzacz już nie chciał się uruchomić zachowywał się jak „trup” podłączyliśmy go do drugiego komputera i komputer go wykrył jako nowe urządzenie USB, (chociaż odtwarzacz nadal zachowywał się jak „trup”), ale nie potrafił zainstalować sterowników, system informował że urządzenie jest zainstalowane niepoprawnie. Obecnie po podłączeniu do USB komputer już go nie wykrywa, po prostu nie dzieje się nic.

Jeśli mógłby mi ktoś pomóc w reanimacji odtwarzacza to byłbym bardzo wdzięczny. Proszę tylko o jakiś w miarę możliwości przystępny opis (najlepiej krok po kroku), ponieważ nie jestem za bardzo oblatany w tych sprawach a w moim środowisku nie znam nikogo, kto mógłby mi pomóc.

Zdjęcia odtwarzacza i płyty głównej z opisanymi podzespołami
    http://img285.imageshack.us/img285/5382/dscf0076vx1.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/8872/dscf0076aky2.jpg

jeśli mało czytelne, osobom które chciały by mi pomóc mogę wysłać na maila.

Poniżej podam symbole zamieszczone na układach płyty głównej, może to coś pomoże.

Kość pamięci
    SAMSUNG 543
    K9W8G08U1M
    PCB0
    WAI725P2

Chipset
    AMP2085
    E8006AB C9F

Symbol płyty głównej
    MP680-CL-V9

Są jeszcze dwa układy, ale nie wiem co to jest
    MS6RD
    L4666

PHILIPS
    TEA5767
    02
    TPG05392

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Spięty
    Level 14  
    Witam.
    Najprawdopodobniej padł soft w odtwarzaczu. Trzeba będzie wgrać nowy. Jaka to marka i jaki typ odtwarzacza? Pozdrawiam.
    tomdur
    Level 10  
    To jakaś chińszczyzna, wszystkie dane jakie się mi udało odczytać są na załączonych zdjęciach i w tekście postu, nic więcej nie wiem.

Pozdrawiam.
    Spięty
    Level 14  
    No to mamy problem. Żeby spróbować wgrać nowy soft potrzebne by były dokładniejsze dane. Niestety pierwszy raz widze taki odtwarzacz i nie wiem co to za marka ani model. Może ktoś będzie wiedział. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account