Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesterowane wyjście z CD

dooomin 07 Wrz 2003 20:59 1035 7
  • #1 07 Wrz 2003 20:59
    dooomin
    Poziom 10  

Witam!
    Posiadam CD Harman Kardon HD710 (ale to chyba nie jest w tym wypadku istotne). Mam od kilku dni pewien problem - sygnal z wyjscia liniowego z jest przesterowany (przy mocniejszych kawalkach przester - a gdy dynamika utworu jest niska - wszystko o.k.) A na wyjsciu sluchawkowym caly czas jest o.k., bez wzgledu na dynamike utworu.
    Czy wiecie co to moze byc i jak ta usterke usunac?
    Z gory dzieki za odpowiedzi!!!
    Pozdrowionka - Dooomin

0 7
  • #2 07 Wrz 2003 21:41
    Tremolo
    Poziom 43  

ja bym był za sprawdzeniem CD na innym wzmanciaczu. Wtedy byś wiedział moze po prostu masz niedopasowane impedancje...
    ewentualnie masz zbyt dużą czułość wejściową wzmacniacza

0
  • #3 08 Wrz 2003 10:56
    stasiekm
    Poziom 29  

proponuję sprawdzić żasilanie wzmacniaczy na wyjściach liniowych (przed samymi gniazdami)
    jeśli ok to trzeba sprawdzić same wzmacniacze (brak usterki na wyjści słuchawkowym wskazuje na nie)

0
  • #4 08 Wrz 2003 12:51
    CKsrv
    Poziom 32  

Tremola ma racje! Na poczatek inny Amp - po co komplikowac sobie zycie.

0
  • #5 08 Wrz 2003 18:23
    17819
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 10 Wrz 2003 19:39
    dooomin
    Poziom 10  

Rzeczywiście, nie jest to sprawa ampa, bo inne zrodlo gra na nim poprawnie, a rzeczony CD gra na innym ampie rownie zle. A moze ma ktos serwisowke do HD710? Po prostu podejrzewam stopien wyjsciowy odtwarzacza, a bez schematu to szukanie w ciemno!

0
  • #7 29 Maj 2006 20:38
    yvr
    Poziom 16  

Chciałem odgrzać temat: mam podobny problem. Mam Harmana HD-730 i tez pojawiają się przestery, tyle ze zarowno na wyjściu słuchawkowym jak i liniowym. Czy przyczyna jest ta sama jak w przypadku powyzej? Zdjąłem obudowę i widzę że były wymieniane kondensatory przy tranzystorach (prawdopodobnie) wyjściowych. Kondensatory są trzy: jeden 4700uF i dwa po 1000uF. Tranzystory wyglądają zdrowo i są takie, jakie powinny być (według opisów na płycie).
    A przy okazji: ma ktoś serwisówkę do tego modelu?? Za nic nie mogę się jej doszukać w necie.
    Dzięki z góry za pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Dziękuję za pomoc :]

0