Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wydrukiem w HP 5150

whats_upp 17 Jan 2007 23:58 1905 3
 • #1
  whats_upp
  Level 18  
  Witam.

  Mam problemik z drukowaniem na w/w drukarce. Każda próba drukowania kończy się fiaskiem. Drukarka pobierze papier z podajnika i na tym koniec, miga tylko dioda zasilania co w instrukcji drukarki ma oznaczać pobieranie danych. Kable USB zmieniałem czyli błąd komunikacji można by wykluczyć. Czasami wyskoczy komunikat na kompie ze "brak" lub "zacięcie papieru" ale z papierem jest wszystko ok. Sterowniki zainstalowane ze strony HP zbiorniczki kolor-orginalny, czarny-zamiennik. Myślałem ze może to przez ten zamiennik ale nie, drukarka ma opcje druku na jednym zbiorniczku wiec nawet po usunięciu zamiennika błąd nie znikł.

  Może ktos ma pomysl co zrobic za odpowiedz z góry dziekuje

  Pozdrawiam
 • #2
  m4tys
  Level 13  
  Hmm Zacząłbym od tego iż model 5150 nie ma opcji drukowania na jednym zbiorniczku. Jak mruga Ci caly czas dioda od zasilania przy odłączonej od komputera drukarce to oznacza to iz uszkodzony masz którys z pojemników albo uszkodzona jest karetka.
 • #3
  whats_upp
  Level 18  
  Drukarka ma opcje druku na jednym zbiorniku sprawdziłem bo podejrzewałem błąd z kardridzem czarnym (zamiennik). Po wyjęciu z drukarki jest poprostu komunikat ze został wyjety pojemnik z tuszem czarnym czy kontynuowac drukowanie na zbiorniku trójkolorowym.
  Problem z karetka tez bym wykluczył bo po przytrzymaniu przycisku wznowienia drukarka drukuje stron reklamowa i w sumie nic więcej
 • #4
  whats_upp
  Level 18  
  :D Problem rozwiazany :D

  :arrow: Wystarczylo rozebranie i przeczyszczenie mechanizmu drukarki :D