Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1750 brudzi papier w nietypowy sposób

18 Sty 2007 00:13 3321 8
  • Poziom 10  
    Witam posiadam drukarkę Kyocera FS 1750 i mam pewien problem gdyż po wymianie tonera(zakupiłem oryginalny!!) po środku drukowanej strony pojawiają sie drobne plamki sa one zawsze w tej same odległości od siebie i tak samo intensywne jeśli na stronie jest sam tekst to trudno je zauważyć ale jeśli środek strony jest pusty to widać, ale najbardziej widać to jeśli na środku jest jakieś drobne tło bo wtedy tam gdzie pojawiają sie plamy obraz jest dużo ciemniejszy i te plamki staja sie bardzo widoczne, myślałem ze to samo przejdzie ale niestety wydrukowałem juz ponad 500 stron od wymiany toneru a to nie przechodzi, toner zakładałem zgodnie z instrukcja, dokonałem czyszczenia o którym była mowa w instrukcji, dodam ze na starym tonerze wszystko było okej problem pojawil sie po wymianie toneru na nowy jeszcze raz podkreślę zakupiłem oryginalny zasobnik z tonerem aby wystrzec sie właśnie takich błędów, ale niestety nie poszczęściło mi sie, proszę o jakieś rady co należy przeczyścić i w jaki sposób aby to usunąć jeśli da sie to usunąć, mam nadzieje ze nie jest to jakąś wada bębna
  • Poziom 27  
    Jeżeli to możliwe wrzuć na forum skany wydruków. Na 99% masz jakiś "syf" na bębnie. Najszęściej pomaga wyczyszczenie izopropanolem :) Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jutro postaram sie zeskanowac wydruki mam nadzieje ze sie uda ale prosilbym o jakies blizsze instrukcje co odkrecic jak i gdzie aby wyczyscic ten beben:D boje sie eksperymentowac bo szkoda stracic taki dobry sprzet
  • Poziom 16  
    Jeżeli nie skan wydruku, to proszę podać, w jakich odstępach pojawiają się te kropki i ile razy na kartce A4.

Moja podpowiedź:
    4 razy na kartce - wina wałka światłoczułego - można zdemontować i wyczyścić lub kręcić w stronę zgodną z przebiegiem papieru
    8 razy, powiedzmy w odstępach 2-3 cm - wina wałka magnetycznego, współczuję, trzeba się będzie napracować :)
  • Poziom 10  
    Oto skan wydruku strona ulozona pionowo z szarym tlem gdyz bez tla skaner nie mogl dostrzec tych plam prosze o jakas instrukcje co wyczyscic aby tego nie bylo i jak to wyczyscic
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Najpierw nie mogłem skapować, dlaczego to taki długi wąski papier :D

To wygląda na zapapranie bądź uszkodzenie wałka magnetycznego. Należałoby wyciągnąć wałek optyczny i się dobrać do tamtego. Zobaczyć czy nie jest wgięty albo czy nie jest zabrudzony.

Ale to może być także zabrudzony wałek optyczny :) Jakim cudem?
    Otóż sprawdź, czy elektroda rozładowująca (czarny wałek w drukarce znajdujący się pod optycznym z tonera) nie jest zapaćkana. Tłuszcz mógłby się przenieść na bęben optyczny i robić takie ślady. Wówczas bęben musiałby być zabrudzony w dwóch miejscach.
    A to akurat można wyczyścić bez rozbierania.
    Postaraj się zorientować, w którą stronę kręci się wałek optyczny, gdy przebiega pod nim papier. Następnie pokręć w tę samą stronę i chusteczką higieniczną wytrzyj dokładnie wałek.
    Najlepiej byłoby najpierw spowodować zacięcie w drukarce, otwierając klapę podczas drukowania. Być może "plama" byłaby akurat nakładana i widoczna jak na dłoni :)
    Należałoby wówczas umyć także gumową czarną elektrodę.

Ewentualnie teflon na fuserze - ale to łatwo sprawdzić :)

Nie mam pojęcia jak rozbebeszyć kartridż aby dostać się do wałka magnetycznego :(

Pozdrawiam!

n-d-render
  • Poziom 10  
    wszystko ladnie i pieknie tylko ze nic nie zrozumialem:D jestem totalnym amatorem w tych sprawach jak bys podal dokladniejszy opis czesci jakie wymieniles i gdzie one sie znajduja i co odkrecic aby sie do nich dostac byloby super
  • Pomocny post
    Specjalista KYOCERA
    Witam

1. otwórz górną klapę drukarki
    2. wyjmij pojemnik z tonerem
    3. wgłębi po lewej stronie masz szarą dźwignie a obok niej masz małą wtyczkę.
    4. najpierw delikatnie wyjmij tą wtyczkę
    5. potem odchyl tą szarą dźwignię i wyciągnij moduł
    5. trzymając moduł "przed sobą" powinieneś zobaczyć taki wałek pokryty tonerem....musisz pokręcić tym wałkiem....najlepiej za plastikowe kółko zębate z boku tegoż modułu.
    6. powinieneś zobaczyć na wałku zgrubienia odpowiadające zabrudzeniu na kartce
    7. delikatnie wyczyść je miękką szmatką
    8. zamontuj wszystko w odrotnej kolejności niż wyjmowałeś i spradź wydruki.

i tyle.

Prościej juz nie można :D

Jesli to nie pomoże....to w dobrze pojętym interesie drukarki...oddaj ją do serwisu :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    WIELKIE DZIEKI POMOGLO przyczyna byl brudny walek w developerze wytarlem i wszystko okej mam nadzieje ze dalej bedzie dobrze jeszze raz dzieki