Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnalizacja optyczna włączenia i wyłaczenia alarmu

zair 18 Jan 2007 00:37 1811 2
Optex
    zair
    Level 14  
    Witam, posiadam starą centarlę analogową CA4-MX. Nie chce jej zmieniać, bo nie ma takiej potrzeby i nie będzie. Posiadam radiolinię FAAC od bramy. Jeden kanał załącza przekaźnik z samopodtrzymaniem a drugi rozłącza lub właczam tryb bistabilny na jednym kanale. Potzrebuję generatorów który wystawi jeden impuls po impulsie z knału 1 a dwa impulsy z kanału nr 2. Zaznaczam że impuls wejsciowy może być krótki, jest to impuls zależny od czau nacisnięcia pilota więc te 100mA z wyjscia kanału nie może być użyty do zasilenia generatora. Moge zrobic to tak, że gdy alram bedzie rozbrojony sygnalizator bedzie migał na czas przejazdu samochodu ale to bedzie zle, bo ktos moze sie domyslic że alarm nie czuwa. Jest mi to potrzebne na obiekt z przez który przejezdzają samochody a alarm jest właczony na teren prze 24/h Jak wchodze to wyłaczam zamkiem szyfrowym i nic nie musi sygnalizować. Czyli gnenerator który wytwarza kilka impulsów po podaniu impulsu 1s
    Pozdrawiam i prosze o pomoc
  • Optex
    gigi-44
    Level 26  
    w radiolinii Elmes albo Gorke jest wyjście S które po naciśnięciu pilota robi sygnalizacje.Naciśniesz jeden raz to da jeden sygnał a jak drugi raz naciśniesz to da dwa sygnały.Te radiolinie są pomocne przy sygnalizacji uzbrojenia bądź rozbrojenia.Nie wiem czy chodzi Ci o coś takiego.
    zair
    Level 14  
    Witam i dzieki za zainteresowanie problemem. Chodzi mi dokładnie o coś takiego, tylko że moje radio nie ma takiego wyjscia, a centrala jest za stara i potrzebuję zrobić to własnoręcznie i szukam takiego projektu, oby nie był na procesorze. Znalazłem co s na układzie NE555 i na tym mozna to zrobić. Temat jest dla mnie już zamkniety, bo radyjko miałem dostać z wamian za usługę. klient jest namolny wiec oddaje mu radio i zastosuję alarm samochodowy z dobrym zasięgiem piotów, a tam są wyjscia około 5A na kierunkowskazy i będzie migało tak jak mówisz.
    Pozdrawiam, i dziekuję.