Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion (Seicento) - nie działają przyciski

07 Wrz 2003 21:42 4298 15
  • Poziom 39  
    odbiornik CLARION seryjnie montowany wsam.seyczento-nie reaguje na prubę zmiany stacji i innych , natomiast można zmniejszać głośność do zera -pokilkunastu min. wszystko działa ??? kto mi pomoże ? czy to mikro kontroler,czy też mikro przerwa /zimny/lut? to ostanie raczej wykluczam. Mikro łączniki też ok. JANNASZEK[/b]

przeniesiono z Audio Tremolo, poprawiono pierwszą linijke tekstu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Sprawdż jednak zimne luty w głowicy FM, głównie miejsca lutowania cewek wej. oscylatora itp. Spotykam mnóstwo radii z takimi uszkodzeniami pod lupą widać wyrażnie pęknięcia lutów w w/m. Moim zdaniem te luty pękają pod wpływem drgań.Takie uszkodzenia spotykam w wielu sprzętach np: Daeewo,Sony,Kenwood, itp.

Pzdr. :idea:
  • Poziom 39  
    dzięki-ale jeszcze wracam do radyjka clarion -tu po prostu przestaje reagować klawiatura ;nie szuka,nie podgłaśnia,nie zmienia stacji-niekture funkcje działają -na giełdzie spotkałem gościa który ma ten sam problem i twierdził że to procesor może różnica temperatur? bo ono fiksuje po włączeniu pozdrawiam jannaszek :?: :cry:ps działam po omacku ,może schemat?
  • Spec od car audio
    Jak działa tylko EJECT i POWER to proc w panelu. Panel podchodzi od ARX4751 (chyba, musiałbym sprawdzić w notatkach) ale coraz ciężej kupić sprawny. Wyświetlacz będzie chodził ok. Wada fabryczna Clariona.
  • Poziom 30  
    Ja takiego Clariona sprzedałem i walnął tak u klienta, ale odziwo po rozłożeniu panela i złożeniu wszystko działa normalnie, mimo że minęło ad tamtej chwili 1,5 roku to się nie zepsuł, ciekawe co to było, ale w twoim przypadku to pewnie proc.
  • Spec od car audio
    Intell to był problem z szyną danych łączącą radio z panelem (chyba zezwolenie).
  • Poziom 25  
    sorki ze nie na temat ale tez ma to radio i juz wiem dlaczego fiat je wklada tylko tyle ze moje juz dzial 2 latka moze dlatego ze malo uzywane???
  • Spec od car audio
    Padają od noszenia panela w kieszeni bez futerału.
  • Poziom 25  
    djlj24 napisał:
    Padają od noszenia panela w kieszeni bez futerału.

a mozesz wylumaczyc co to za przyczyna (ladunki elektrostatyczne???)
  • Poziom 20  
    Jasne ,ze ladunki - jak ktos ma spodnie ze stilonu...Wyladowanie i po procku
    Pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 16  
    radia te zamontowane oryginalnie w samochodach czesto sie zawieszaja. w takim przypadku u mnie w serwisie je demontujemy i wysylamy do naprawy. z tego co sie dowiedzialem jest w nich wykonywana jakas przerobka i wszystko jest ok. ale co oni tam robia tego nie wiem, w karzdym razie serwis chce radio i panel.
  • Spec od car audio
    ... i zwraca często je z opisem :"koszt naprawy 300 zł +VAT". A panel nowy, co prawda ten typowy Clariona można czesto kupić za 100 zł, a ze stłuczonym wyświetlaczem za 50-60zł. A futerał na panel to wydatek 20 zl za luksus.
  • Poziom 40  
    w panelach od seicento wystarczy poprawić luty na mikrostykach i przelotkach i działa ok.
    no chyba że padnie procek w korpusie rzeczywiście od ładunków statycznych
    w nowych modelach clarion daje zabezpieczenie z zenerki i rzeczywiście jest skuteczne
  • Poziom 39  
    w bezsilności zacząłem niebezpiecznie wyginać tym panelem /bo to on nawala/ ito poskutkowało zatem przyczyna jest czysto mechaniczna sprubuje przelutować wszystkie luty/pod lupą nic nie widać/ apotem/??? wywalę go dzięki pozdrawiam jannaszek
  • Spec od car audio
    Przelutuj procka. Powinno pomóc w tym przypadku.
  • Poziom 39  
    dzięki pomogliście mi wsumie wziąłem lutke i przeleciałem podejrzane punkty -odkryłem że przyczyna tkwi w zbyt duży otworach /owiert/ solder maska,kawałek ppola i ogromna dziura -ato lut.na fali i trzyma biednie przyczyna konkretnie tkwiła w przelotce {notab.z bardzo grubego drutu} pozdrawiam jannaszek