Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kino domowe na głośnikach tonsila ? Doradzcie czy jest sens

bitels 18 Jan 2007 09:31 1421 8
    bitels
    Level 11  
    Witam

Proszę wszystkich o pomysły na kino domowe z głośników które posiadam (ewentualnie jakie dokupić). Możliwe są różne opcje: że dokupie głośniki na fronty albo na suba albo jeszcze całkiem na co innego. Głośniki są w bardzo dobrym stanie - niedawno regenerowane w Tonsilu - pochodzą z kolumn Space 86 oraz New Mildton 170 (ZgB-100-8-793). Mam też kolumnę centralną Maestro tonsila.
    Zestawienie posiadanych głosników:

GDWk 7/50 - 2 szt.
    GDWK 9/80/6 - 2 szt
    GDM 10/60/4 - 2 szt
    GDM 12/60/4 - 2 szt
    GDN 20/40 - 2 szt
    GDN 25/80/3 - 2 szt.
    Komplet z Maestro Tonsila - nie wiem dokładnie co tam siedzi

Jest sens się bawić ? Czy uzyskam z nich w miarę sensowne brzmienie ? W tej chwili głośniki te grają w oryginalnych zestawach (wymienione przewody i cewki w zwrotnicach) i szczerze mówiąć średnio mnie zadowalają. Czy jestem w stanie wycisnąć z nich coś więcej projektując nowe zestawy z innymi wysokotonowymi np. ?

Poradzcie coś szanowni forumowicze.

Pozdrawiam Bitels
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    beetroot
    Level 17  
    witam.skoro brzmienie tonsila cie nie zadowala wiec moze warto bylo by zainwestowac w wymiane amplitunera .filmy i mp3 za free z internetu raczej nie są najlepszej jakosci. pozdrawiam
    bitels
    Level 11  
    A czy ja napisałem że słucham mp3 ? Amplituner mam niezły.
    Zwierzak81
    Level 24  
    Witam

Ja również składam obecnie kino domowe na tonsilu i unitrze narazie w systemie 4.0 (później popracuję nad subem i centralnym).

Dwa wzmacniacze SP3015 o mocy 2x15 W każdy. Na przód Tonsile Space 86 (GDN 20/../8, GDM 10/../8, GDWK 7/../8) - wymieniam nich membrany ze względu na starą gąbkę, w GDWK wymieniam cewki, niestety w sklepie Tonsila dostałem tylko 4 ohm. Kropki zostawiam bo nie pamiętam dokładnie, ale głośniki mają po ok 40-50 W, piszę z pracy :)

Na tył również kolumny Tonsila, brak nazwy modelu, głośniki chyba GDN 16 cm i gwizdki. Tu również wymieniałem w głośnikach membrany (teraz grają pięknie). Moc kolumn o ile się nie mylę 30 W.

W zwrotnicach będę zmieniał kondensatory na nowe, gdyż kolumny przynajmniej te przednie mają prawie 20 lat. W samych kolumnach jeszcze poprawię wyciszenia, przewody i wygląd zewnętrzny.

Co do wzmacniaczy mam też troszkę roboty - wymiana kondensatorów, a w jednym ze wzmaków coś mi lekko harczy, będe szukał który to tranzystor.

Koszty:

Membrany i cewki do gwizdków razem ok 50 zł
    kondensatory do zwrotnic ok 30 zł
    Kleje ok 12 zł
    Drugi wzmacniacz kupiłem za 65 zł

To wszystko podłączone pod PC.

Pewnie ktoś stwierdzi po co to wszystko, lepiej kupić zestaw 5.1 za 200 zł....no można, jakoś wolę mieć sprzęcik Tonsila, podłubać przy nim i wiem co mam, a jaka jeszcze do tego satysfakcja. Na jakość dźwięku nie narzekam (mp3), po naprawie tylnych kolumn bo od nich zacząłem jestem naprawdę zadowolony. Ze space86 też byłem zadowolony więc jak tylko wszystko dobrze zrobię to będę usatysfakcjonowany. Cóż mi więcej trzeba ? Jeśli podoba mi się dźwięk to ok, nie jestem audiofilem :)
    _Gothic_
    Level 13  
    beetroot wrote:
    filmy i mp3 za free z internetu raczej nie są najlepszej jakosci.

zalezy jakie, ale dwuplytowe ripy i plyty w musepacku sa weglug mnie swietnej jakosci, u kolegi na jakiejs diorze i jakis tonsilach nawet zwykle mp3 brzmia bardzo dobrze
    beetroot
    Level 17  
    witam . tak zgadzam sie z tobą.tylko chodzi oto ze kolega niepowiadzial czym napędza swoje tonsile. znajomy napedzal altusy 200 amplitunerem DK , i tez narzekal na brzmienie tonsili . pozdrawiam
    bitels
    Level 11  
    Już uzupełniam informację:

Amplituner: Yamaha RX-V650
    CD: Technics SL-PG580A
    Media Center: karta dzwiękowa z sprzętowym dekoderem DD, podłączona z Amplitunerem przez SPDIF więc to yamaha dekoduje.

Słucham ogólnie jazzu i poważnej z płyt CD (orginalne i kopie ale CD), koncertów na DVD, czasem divx.
    beetroot
    Level 17  
    Witam ponownie .nie sądze zebys cos lepszego z nich wycisną.do twojej muzyki glosniki maja sie nijak,jesli chcesz odtworzyc prawdziwa rzeczywistosc i byc naprawde zadowolonym z brzmienia, moze zakup tego zestawu cie usatysfakcjonuje . http://www.cd-konzert.de/Produkte/Ejupiter.htm
    bitels
    Level 11  
    :-) Bardzo śmieszne. Już biegnę kupić.