Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens KG31V20 - oświetlenie komory chłodziarki

18 Sty 2007 12:57 3606 4
  • Poziom 26  
    Witam!

Spotkałem się z nietypowym problemem. Żarówka oświetlenia komory chłodziarki po zamknięciu drzwi nie gaśnie, tylko żarzy, podgrzewając tym samym komorę.
    Sprawdziłem wyłącznik oświetlenia - sprawny. Zdjęcie przewodów zasilania z łącznika (eliminacja ewentualnych "ścieżek") również nie eliminuje zjawiska. Przewody przy łączniku suche, "zdrowe" (nie popalona izolacja).
    Lodówka nie stoi u mnie i nie miałem odpowiednich narzędzi, aby "kopać" dalej (wymontowanie panelu z elektroniką).
    Czy ktoś na forum spotkał się już z taką usterką i może podpowiedzić, gdzie ewentualnie stworzyła się dodatkowa "ścieżka" przewodząca - nie chcę rozbierać połowy górnej części lodówki!

Pozdrawiam

Jan
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    To nie jest usterka -po prostu w pomieszczeniu w którym stoi JEST ZBYT CHŁODNO i robi ona to po to aby uruchomić sprężarkę aby nie rozmroziła się zamrażarka.
    Daj jej spoko!!!
    Wszystko jest z nia OK!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Witam!

Dzięki jmk za szybką odpowiedź!
    Jeżeli jednak pozwolisz, podrążę temat głębiej.
    Masz rację, nie zwróciłem uwagi - w pomieszczeniu, gdzie stoi lodówka rzeczywiście jest chłodno - temperatury nie mierzyłem, myślę, ze ok 14÷16°C.
    Dla mnie jednak dziwnym wydaje się zastosowane rozwiązanie. Przecież można zastosować niezależny pomiar temperatur w komorach chłodziarki i zamrażarki. Przy niskiej temperaturze pomieszczenia (brak potrzeby schłodzenia komory chłodziarki) podnoszenie się temperatury w komorze zamrażarki byłoby sygnałem o konieczności uruchomienia agregatu.
    Rozwiązanie z podgrzewaniem komory chłodziarki w celu uruchomienia agregatu wydaje mi się "ciekawe".
    Jeżeli możesz, to napisz coś więcej.

Pozdrawiam

Jan
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Witam!

Teraz już rozumiem, skąd takie zachowanie lodówki.
    Ponadto sprawdziełem w instrukcji (teraz - jak zaznaczyłem w pierwszym poście - lodówka nie jest moja), jest napisane, że jeżeli temperatura pomieszczenia jest niższa od 18°C, to żarówka przy zamkniętych drzwiach świeci niepełnym światłem.
    Jeszcze raz dziękuję Kolegom jmk i Bleble za szybką reakcję i właściwe pokierowanie.
    Sądzę, że wszystko zostało już napisane i temat zamykam.
    Pozdrawiam

Jan