Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie - po podłączeniu dźwięku z komputera pod wzmacniacz.

Davidek00 18 Sty 2007 15:52 3123 19
  • #1 18 Sty 2007 15:52
    Davidek00
    Poziom 10  

gdy podłączam do mojego wzmacniacza dźwięk z komputera, mam problem z uciążliwym "buczeniem". słychać je bna "kanale "aux' zarowno jak jest wylaczony komp (to wtedy buczneie jest straszne )jak i wtedy jak slucham muzyki z kompa to wtedy gdy przyglosze to slychac takie uciazliwe buczenie;/ jak uporać się z tym problemem i co jest jego przyczyną?

0 19
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Sty 2007 16:56
    Davidek00
    Poziom 10  

jak wylacze komp z prsadu to tez buczy i to jeszcze glosbniej jak wczesniej. jak wyjme kabel polaczeniowy (PC-WIeza) to buczy jeszcze glosneij... o co chodzi?? czy to mzoe byc wina kabla?? mam takie njatnszy cienki i jesczze do tego przedluzke metrowa bo mi zabraklo;/ moze to przez niego jak mysliscie??

Dodano po 46 [minuty]:

a i kolejny problem jest taki ze ciagle musze miec WAVE ustawiony na minimum bo inaczej strasznie charczy wszystko i wogole;/ a front speakre mam na 3/4 ustwione.

0
  • #5 18 Sty 2007 18:08
    Davidek00
    Poziom 10  

jak wypne kabel z wiezy to wszytsko jest ok;] nire buczy jest cisza.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 18 Sty 2007 19:19
    synthhhh
    Poziom 20  

Wina prawdopodobnie lezy w kablu coś z masą, najlepiej zainwestować pare zl. w nowy kabel.

0
  • #8 19 Sty 2007 20:44
    Adam-T
    Poziom 38  

Raczej dobry. :)

Pozdrawiam
    Adam

0
  • #9 19 Sty 2007 21:08
    Joker2
    Poziom 23  

A próbowałeś podłączać sygnał z tego komputera pod inny wzmacniacz?
    Jesteś pewiem że podłączyłeś sygnał z komputera pod właściwe wejście wzmacniacza? Wspomniałeś że jeżeli WAVE nie będzie ustawiony na min to charczy. Może to być wynikiem przesterowania wzmacniacza. Wygląda mi to na podłączenie sygnału z komputera pod wejście przedwzmacniacza. Np. mikrofonowe.

0
  • #10 19 Sty 2007 22:54
    Davidek00
    Poziom 10  

Joker z tylu mam tylko wyjscire na antene i 2 wyjacia pod czincze iwec innego sposobu nei ma:P tylko to wchodzi w gre:P hehe:) wiec moze cos innego moze byc przyczyna?/ no tak jesli mam ustawiony WAVE na min to jest ok ale jak tylko troszke go zwieksze to charczy strasznie;/

0
  • #11 20 Sty 2007 01:43
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 20 Sty 2007 12:34
    Joker2
    Poziom 23  

Davidek00 napisał:
    kupilem cos takiego. moze byc??
    http://www.allegro.pl/item156628438_kabel_mini_jack_stereo_minijack_stereo_hq_5m.html

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

i co z tym kablem??dobry jest czy raczej lipa??

Davidek00 napisał:
    Joker z tylu mam tylko wyjscire na antene i 2 wyjacia pod czincze iwec innego sposobu nei ma:P

Jeżeli masz we wzmacnianiu wejście na cinche to dlaczego kupiłeś kabel jack-jack 3,5mm? Podłączenie dodatkowych przejściówek wpływa negatywnie na jakość. Mogłeś kupić od razu kabel: jack 3,5 - cinche.

1
  • #13 20 Sty 2007 17:56
    Davidek00
    Poziom 10  

joker sora pomylka;] zlyt kabel wkleilem;] odzywiscie kupiel jack czincze ttej samej firmy jak jest tutaj na obreazku:P hehe;] sorcia za pomylke;] co do tego co napsiales szmaan to mam w listwie wszystjkie gnauizda z bolcalmi. w sciane nie mam niesteyty bolca.

0
  • Pomocny post
    #14 22 Sty 2007 11:39
    wiezlak
    Poziom 35  

Zanim dostaniesz nowy kabel spróbuj jeszcze takich kroków. Podłącz wzmacniacz do tego samego gniazda/listwy co PC. Zmień polaryzację wtyczki wzmacniacza w gniazdku sieciowym (o ile wzmacniacz nie ma wtyczki z uziemieniem ;)). Wyłącz w mikserze karty dźwiękowej wejście liniowe, mikrofonowe i analogowe CD (jeśli masz XP). Jeśli te kroki nie pomogą, to wetknij wtyczki RCA do wzmacniacza tak, by dostawał tylko sygnał (bolec) bez masy (obwódka).

0
  • #15 22 Sty 2007 22:47
    Davidek00
    Poziom 10  

wiezlak eureka:) dzieki wielkie:) zmienilem konfiguracje ustawien tylko i jzu wszystkod ziala:) neimusialem sie bawic z wtyczkami:) wyciszylrem poprostu MIC,CD player a wejsuie liniowe mialem wczesniej wyciszoeni jak teraz je uruchomilem to nie ma buczenia;] kazdy z tych 3 wyjsc buczal tylko ze jedne na takiej czestotliwosci a inny na innej:P teraz wszytsklo ok.. troszke zaluje ze zamowilem ten kabel no ale coz... w sumei przyda sie taki lepszy:P hehe dzieki wielkie

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

ale pozostaje jedne problem... czemu musze meic Wave na minimum ustawiony??jak troszek go rozkrece to wtedy kolumny starsznei chaRARCZA NAEWET JAKCICHUTKO SLUCHAM. CO Z TYM JEST NIE TAK?? ups sora za caps locka

0
  • #16 22 Sty 2007 23:25
    wiezlak
    Poziom 35  

Jaką masz kartę dźwiękową? Być może ma wbudowany i uruchomiony prosty wzmacniacz dla kolumienek pasywnych i zewnętrzny wzmacniacz dostaje za mocny sygnał - w takim przypadku na laminacie karty powinna być zworka do przełączenia trybu wyjścia na wzmocnione/niewzmocnione (tak miałem np. w karcie opartej na kości Yamaha 744). Zazwyczaj w trybie linowym wyjścia (czyli niewzmocnionym) powinieneś mieć suwak głośności w mikserze ustawiony na ok. 40-60%.

0
  • #17 23 Sty 2007 10:14
    Davidek00
    Poziom 10  

hmm.. ja mam chyba karte ziintegrowana:) VIA AC'97 cos tajkiego-to jest urzadzenie miksujace:)

0
  • #18 23 Sty 2007 14:32
    wiezlak
    Poziom 35  

Hmm... w kartach zintegrowanych raczej nie spotyka się wzmacniaczy ale powinieneś zerknąć do instrukcji płyty głównej. Na ile musisz ustawić suwak głośności w mikserze, żeby mieć prawidłowo odtwarzany dźwięk? Sprawdzałeś jak zachowują się słuchawki podłączone bezpośrednio pod kartę muzyczną?

0
  • #19 23 Sty 2007 19:45
    Davidek00
    Poziom 10  

no Front speakre mam tak na 70% bo pozniej to chyba trsozke juz zle gra;/ wave musze miec na minimum ;/ a sluchawki podlaczone bezposrednio graja na max suwakach czyli max wave i max front speaker bo inaczej to strasznie cicho:) moze to wina kabla??

0
  • #20 20 Mar 2018 09:51
    tomrom1985
    Poziom 29  

Miałem ten sam problem.Komputer podłaczony do wzmacniacza, do którego jeszcze był podłaczony koncentryk od anteny zewnętrznej. Rozwiązaniem okaząło się uziemienie ekranu koncentryka - sprawdzałm też czy jak uziemie sam wzmacniacz - efekt zarówno przy uziemieniu ekrano anteny jak i wzmacniacza jest taki sam - błoga cisza. Dodam,że komputer był uziemiony wcześniej.

0