Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak GALA Audi Symphony II

Robakkk 18 Sty 2007 16:45 2989 4
  • #1 18 Sty 2007 16:45
    Robakkk
    Poziom 13  

Witam!
    Mam Audi Symphony II CQ-EA1272L i w gnieździe zasilającym nie ma pinu GALI. Na pinie 1, gdzie być powinna jest za to BOSE,a na drugim ALARM GND. Jak to można wpiąć do VW Golfa IV, żeby zagrało poprawnie.
    Może w CANa się wpiąć, tylko którego komfortu,czy diagnostyki??
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Robakkk

0 4
  • #2 22 Sty 2007 17:47
    Robakkk
    Poziom 13  

Widzę,że temat trudny. :cry:
    :idea: Doszedłem do tego, że radio zagra tylko po podaniu 7 i 8 pinu, czyli +12V i masa. Niestety nie ma podświetlania przycisków i wyłączania/ włączania z kluczyka, co mnie wcale nie dziwi,... o podgłaszaniu i zciszaniu w zależności od prędkości nie wspomnę.
    Zawężam nieco pole poszukiwań:
    :arrow: Czy podłączenie Can H i Can L z instalacji VW rozwiąże mi któryś z wyżej wymienionych problemów :?:
    :arrow: Gdzie szukać modułu komfortu w VW Golfie 4 i czy właśnie pod komfort należy się wpiąć :?:
    Pozdrawiam

0
  • #3 03 Wrz 2007 21:59
    Robakkk
    Poziom 13  

Raz jeszcze ponowie zapytanie- jak namierzyć can H i Can L w VW Golf IV z climaronikiem?

0
  • #4 03 Wrz 2007 22:44
    SlaweK
    Poziom 43  

Najprościej w gnieżdzie diagnostycznym ale pamietaj, CAN jest jeden, to magistrala szeregowa. Ale pamiętaj, podłączyć CAN to jedno a żeby urządzenia chciały chodzić ze sobą to drugie.

SławeK

0
  • #5 03 Wrz 2007 23:13
    Robakkk
    Poziom 13  

Nareszcie odzew:)
    Czyli CAN jest jeden, bez podziału na komfort i resztę...
    Jak myślisz- ma to szansę powodzenia? ...myślę o zapięciu tego radia w Golfie IV. Niby to jedna grupa producencka i CAN to CAN,ale nawet nie mam pewności, że podświetlanie idzie po CAN-ie chociaż innej możliwości, po przeanalizowaniu połączeń w koskach nie widzę. Szukam jeszcze schematów instalacji do A6- wtedy prześledziłbym co i skąd jest podawane na ISO zasiłu,bo z radia wychodzi 8 pinów, a na radiu opisali tylko plus, minus, k-line- to wszystko jest również w VW, dalej jest Bose, czyli sterowanie audio BOSE i jakiś alarm-gnd, czyli czujka alarmu- jeśli dobrze rozumiem, czyli pięć pinów- pozostałe trzy piny mimo, że są wyprowadzone z radia, są nieopisane. Dlatego właśnie szukam schematów instalacji A6, żeby obadać czy, a jeśli tak, to co tam jest podane!

0