Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie o mikrofon. Jaki będzie lepszy? Z 75 dB czy z 50 dB?

lukasz90 12 Mar 2007 17:30 7502 66
Rocketjobs
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    jak nie zna mało było podanych??
    1. Shure pg58
    2. tonsil md-268
    3. electro voice cobalt CO5
    4. senheisser e825
    5. senheisser e840
    6. Audio technica pro 41
    7. Leson LS-21
    8. behringer xm1800
    9. Peavey'e model PVi2
    10. Shure sm58
    11. SHURE BETA58A
    12. sennheiser e-935
    13. Shure pg48

To sa wszystkie modele które padły w tym temacie. Więc nie mów, że nie zna. I jeśli ktoś tu podbija posty to TY maniek 6600
  • Rocketjobs
    maniek6600
    Level 21  
    Wyluzuj koleś.....Mi nie zalezy na postach ale na tym aby rowno traktowac kazdego z nas.Po co mi posty???To nie dla mnie....Ale do rzeczy wydaje mi sie ze tak tanio to chyba ciezko bedzie proponuje sie rozejrzec za Tonsilem md-268,slyszalem duzo pochlebnych uwag na jego temat no i cena nie jest wysoka.Pozdrawiam
    irecki24
    Level 16  
    A jaki lepiej kupić do takich celów które ja chcem nim spełniać przewodowy czy bezprzewodowy.
    No tylko ten tonsil to troche stary ale to szczegół i mówicie że jest lepszy od tych nowych po 20zł czy po ile to chyba sobie takiego poszukam. A co sądzicie o alphardach tych na allegro po 33zł??
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    jeśli alphard kosztuje 33zł to na pewno jest do bani... Wiem coś o tym :/... To już rzeczywiście lepiej tonsila... A zastanów się czy będziesz łaził z tym mikrofonem. I pamiętaj, że bezprzewodowe dobre są dużo droższe :/
    irecki24
    Level 16  
    Kurcze na allegro jest duzo mikrofonów a ja chcem sobie kupić dobry i nie drogi. Ale się na tym nie znam i niewiem który wybrac pomóżcie. Dajcie linki
    irecki24
    Level 16  
    Weszłem na allegro następnie weszłem w mikrofony:
    Przewodowe:
    i tam wyskoczyło nastepnie
    Instrumentalne:
    - dynamiczne
    - pojemnościowe
    Studyjne
    Wokalowe:
    - dynamiczne
    - pojemnościowe
    W którym z tych działów znajde mikrofon na moje potrzeby ja będe prowadził wesela 18-tki zabawy czyli do jakiś życzeń dedykacji itp.
    Acha i jeszcze słyszałem gdzies wczesniej o jakims karaoke czy cos takiego?
    W którym z tych działow moge szukać sobie mikrofonu aby był na moje potrzeby??
  • RocketJobs
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    Studyjne ==> wokalowe ==> Dynamiczne :)
    irecki24
    Level 16  
    dzięki ale prosze tez o wypowiedzi innych ;]
    SzokalML
    Level 36  
    Mam tonsila md-268 i nie polecam, no chyba że ktoś naprawdę chce wydać tylko 20 zl (ja dałem 18 zł razem z wysyłką ;) ). Nie rozumiem tutaj tak pozytywnych opinii (to chyba jakiś patriotyzm).

Porównując go z Shure c-606 tonsil wypada gorzej jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ma także nietypową grubośc - "wpada" do statywów, obudowa jest niezbyt podatna na uderzenia. W razie czego nie można go rozkręcić.

Nowy taki tonsil jest droższy od shure-a.

Oczywiście najtańsze shure to nie profesjonalizm, ale przyzwoityzm - do dedykacji itp. nie potrzebujesz nic lepszego...

Tak więc ja bym ci polecił shure c-606/607/608

Tylko nie rozumiem, koledzy polecili ci już kilkanaście mikrofonów, a ty wciąż szukasz jakiegoś badziewia na allegro!
    Po co ci linki? masz nazwy mikrofonów - taki problem wpisać w okienko???
    jak tak traktujesz czyjeś rady, to odechciewa się pisać.
    _MaZi_
    Level 11  
    Sory ze sie tak wcisne w temat. Mam pytanko. jaki mikrofon wybrać do nagrywania HipHopu w zaciszu domowym?? Oczywiście do kmputera podlaczony bedzie i cene do 60zl(moze byc kilka zlociszy drozszy). Czytalem poprzednie posty ale nic z nich nie wynioslem zabardzo. Pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz.
    irecki24
    Level 16  
    Jeśli już wszyscy polecają mikrofony firmy SHURE i mówią że najlepiej mikrofon z tej firmy będzie mi służyć to wybieram ta firmę. Wytypowałem kilka modeli który z nich jest najlepszy jak za taka cenę i najlepiej go wziąść?
    A więc tak:
    http://www.allegro.pl/item173331608_shure_c_606_markowy_mikrofon_za_grosze_.html
    http://www.allegro.pl/item174293997_shure_c606_nowy_pudelko_i_kabel.html
    http://www.allegro.pl/item173333421_shure_c_607_srebrny_mikrofon_za_grosze_.html
    http://www.allegro.pl/item175315930_shure_c_607_mikrofon_dynamiczny.html
    Najwięcej na allegro jest tych C607 i C606
    Więc który polecacie bardziej??
    agaudio
    Level 21  
    Nie wiem czy w podobnej cenie nie wyrwiesz gdzies XM8500 a to przecie o niebo lepsze od tych Shurów C.........
    izzy
    Level 22  
    Quote:

Mam tonsila md-268 i nie polecam, no chyba że ktoś naprawdę chce wydać tylko 20 zl (ja dałem 18 zł razem z wysyłką Wink ). Nie rozumiem tutaj tak pozytywnych opinii (to chyba jakiś patriotyzm).
    Porównując do shure c606

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie tonsil kosztuje 20 zł a shure koło 100 :- )

nie kupujcie tanich bezprzewodowych alphadrów
    tandeta mało powiedziane odbiorniki odbierają radio maryja ;- )
    irecki24
    Level 16  
    No to już wiem. Więc tak: chcem kupic mikrofon przewodowy albo shure albo jakiś w miarę dobry oszukam w cenie 60-70zł jaki jest??
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    Prosi się admina o zamknięcie tematu ponieważ twórca nic nie rozumie i nie umie czytać... Przewodowy albo shure?? to nie ma shure'ow przewodowych?? Fajnie ;]
    William Bonawentura
    Level 33  
    irecki24 wrote:
    http://www.allegro.pl/item175055728_mikrofon_dynamiczny_gratis_promocja_.html
    Co sadzicie o takim. Cena 11zł zabija ;]

To skłania do refleksji nad kosztami produkcji (nawet zabawek) w krajach azjatyckich. Jeśli ktoś sprzedaje towar za 11 PLN to znaczy, że kupił go w jakiejś hurtowni za 5PLN. A ta sprowadziła do z Chin po 2PLN sztuka z transportem. Fabryka zrobiła więc mikrofon za złotówkę. W Polsce nie udało by się wyprodukować nawet kabla za taką stawkę.
    irecki24
    Level 16  
    Już dużo wiem i chyba podjąłem decyzje.
    Ale mam pytanko co sądzicie o firmie AZUSA i najlepiej jaki wziąść z tej oferty w przedziale do 40zł mikrofon? Do jakiś dedykacji itp.
    A tu link:
    http://www.soundpol.pl/index.php?cPath=88
    Marcin Grabarz
    Level 24  
    A nie lepiej kupić (po tyyyyyyylu radach) jakiś w miarę przyzwoity znanej firmy a nie wyszukiwać coraz to inne badziewie niewiele tańsze niesprawdzonej firmy?Człowieku zdecyduj sie wreszcie.Miałeś już shure`a jakieś modele za niewiele drożej od tych azusów więc czemu nie bierzesz?

Dodano po 3 [minuty]:

Kolega izzy miał niezłą przygodę z badziewnymi mikrofonami.Może zechce się podzielić aby Ci uświadomić że badziewia nie ma co brać.
    SzokalML
    Level 36  
    izzy wrote:
    sam sobie odpowiedziałeś na pytanie tonsil kosztuje 20 zł a shure koło 100 :- )

Wiem, ale w przypadku nowych - tonsil droższy od ww. shure = wybór jasny :) abstrachując od jakości samego mikrofonu, to gruba, dobrze leżąca w ręku metalowa obudowa też poprawia komfort użytkowania :)

soundpol - super to musi być sklep jeśli w logo ma głośnik dibelsi.. mikrofony Azusa to podróbka shure, nie miałem w rękach, słyszałem niepochlebne opinie.

miedzy shure c-606 a 607 jest różnica głownie wizualna.

Zapytam za dziub-dziubem - czy twórca tematu jest zrównoważony psychicznie???
    Marcin Grabarz
    Level 24  
    Wiecie co?Po zastanowieniu i podsumowaniu wypowiedzi autora przyłączam się do w/w pytania :)
    irecki24
    Level 16  
    Po pierwsze to jeszcze w tym temacie nic nie pisano o AZUSA firmie a ceny są przyzwoite ale niewiem jak z firmą? Moim zdaniem starczy np. dla mnie taki za 30zł
    U mnie w sklepie jest mikrofon shure 608 za 80zł można go wziąść.
    izzy
    Level 22  
    Marcin ja nie miałem tanich mikrofonów wtedy co Ci opowiadałem dali mi miki za ~100zł
    Marcin Grabarz
    Level 24  
    No kolega wyżej miał mikrofony za ok 100 szt i co?Okazało sie że badziew.Rozsypało sie na jednej imprezie chyba 2 szt.I co? Nie lepiej brac sprawdzone marki?A nieraz sie może okazać że nawet tańsze.
    romcyś
    Level 16  
    Witam
    Czytam , czytam i czytam te posty i muszę stwierdzić że po wielu odpowiedziach na zadane pytanie, autor w dalszym ciągu z uporem maniaka zadaje to samo pytanie, to powinno zamknąć się taki post.
    Ja powiem krótko (bo nie widzę innej możliwości ) kup sobie taki mikrofon na jaki będzie Ciebie w danym momencie stać, a po sprawdzeniu będziesz bogatszy o doświadczenie.
    pozdrawiam
    klezmer
    Dziub-Dziub
    Level 28  
    Dokładnie popieram przedmówcę. To jest jak walenie grochem o ścianę :/
    SzokalML
    Level 36  
    Quote:
    Po pierwsze to jeszcze w tym temacie nic nie pisano o AZUSA firmie a ceny są przyzwoite ale niewiem jak z firmą? Moim zdaniem starczy np. dla mnie taki za 30zł
    U mnie w sklepie jest mikrofon shure 608 za 80zł można go wziąść.

Skoro według ciebie starczy, to o co ci chodzi? Nikt nie pisał - bo widocznie ludzie wolą nie ryzykować kupna tego badziewia.

Wiesz, z każdego mikrofonu zawsze coś tam będzie słychać...przynajmniej dopóki się nie rozleci.