Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik wilgotności a wentylacja

dudus2000 18 Sty 2007 18:30 3739 2
  • #1 18 Sty 2007 18:30
    dudus2000
    Poziom 13  

Witam serdecznie
    Mam problem z utrzymaniem w miare suchego powietrza w kilku pomieszczeniach (kuchnia i łazienka) - domownicy niereformowalni cytat "skrzek - nie otwieraj okna bo nas przewieje :)" i chodzby nic nie bylo widac co jest przed nosem nie otworzy okna bo straty ciepla i przeciag dlatego mowie ze odpada podnoszenie temperatury :). moge juz sprzedawac pieczarki :).
    okna szczelnie zamkniete (pcv) i tylko szczelina pod drzwiami daje ciag naturalnej wentylacji chwala bogu ze jej jeszcze nie zatkali :)

czy ktos moze jest w posiadaniu jakiegos opracowania lub schematu takiego czujnika z mozliwoscia sterowania np. wentylatorem - i czy jestem zmuszony zaglebiac sie w zagadnienia cyfrowe?? - programowanie, przetworniki itp.?
    znalazlem cos odpowiedniego ale jak dla mnie za drogie
    http://www.elbock.cz/data/File/cv701_pl.pdf

czy moze ktos ma pomysl jak to zrobic nieduzym kosztem
    bo 136 zl za sztuke to dla mnie o wiele za duzo :(

Pozdrawiam
    KD

0 2
  • #2 18 Sty 2007 22:33
    maxpayne17
    Poziom 12  

witam
    Może chodzi Ci o taki schemat czujnika wilgotności(własciwie to czujnik wylanej wody czy czegoś podobnego) ale jesli by sie nadało to można zamiast głośnika wysterować jakiś przekaznik który załaczał by wentylator.
    Czujnik wilgotności a wentylacja

0
  • #3 18 Sty 2007 22:52
    dudus2000
    Poziom 13  

Witam
    Dzieki, ale obawiam sie ze to urzadzonko musi dostac (czujnik ma zostac zalany) zeby zadzialalo :(
    a dla mnie potrzebą jest czujnik wilgotnosci z mozliwoscia ustawienia punktu od ktorego ma zalaczac wentylator :)

Pozdrawiam
    KD

0