Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E36 BMW - pytania do podlaczenia sterowania z pilota

18 Sty 2007 18:34 12107 38
  • Poziom 10  
    Pewnie temat walkowany nie raz ale nie znalazlem tego co szukam. Kupiłem zestaw do podlaczenia sterowania z pilotem do mojego BMW E36 SEDAN 1993rok. Dodam ze3 w elektronice samochodowej jestem zero :)

1. Kupilem sterownik z pilotami ktory ma do zaprogramowania wiele funkcji. Pierw nalezy go odpowiedznio ustawic za pomoca zworek na plytce w nim. Jaka konfiguracje wybrac??
    - sterowanie impulsami masy (-)
    - sterowanie impulsami (+) 12V
    - sterowanie zamkiem pneumatycznym
    - sterowanie silownikami

2. Jak juz ktos odpowie jaki uklad wybrac to do jakiech kabki i gdzie si enajlepiej podpiac. Albo moze ktos ma schemat do BMW sedan z 1993r E36.
    Bede bardzo wdzieczny jak ktos mi pomoze bo chcialbym wreszcie to podlaczyc takjak trzeba. pzodro dla wszystkich
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Artur Jurkiewicz napisał:

Wszystko ?? Nie znalazlem tam odpowiedzi na swoje pytania. Moze dla was jjest to proste bo siedzicie w tym cale zycie ale dla mnie to nadal magia. Zamiast wklejac link do postu nie mozna odpowiedziec jednym slowem chociaz na pierwsze pytanie ?? Ktora opcje wybrac. A w linku podanym jest rowmowa o 96 roczniku a z tego co wyczytalem kiedys na tym wlasnie forum to 93 sie jakos rozni. I tak sam tego nie podlacze. Bylem u elektomechanika samochodowego i nie dal rady, wiec moze znajde tu jakies wskazowki jakie moge mu przekazac.
  • Poziom 32  
    Kolego MilyBmw, albo nie umiesz czytać, albo ci się nie chce! W linku podanym powyżej kolega norbrt.s. odsyła do rysunku wykonanego przez KZAWa. Nie jest to ani sterowanie plusem, ani minusem. Jest to odpowiednia konfiguracja i ona na pewno zadziała w każdym E-36. Nie nadymaj się niepotrzebnie, tylko przeczytaj uważnie, co tam jest napisane.
  • Poziom 10  
    Ale ja si enie nadymam :) kazdy ma wiedze w swojej dziedzinie. Ja jestem po budownictwie wiec mi trzeba wszytsko wytlumaczyc jak prostemu chlopowi na temat elektryki w samochodzie, ale.... (cala prawda jest po ale :) )
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic660358-30.html
    mam wlasnie taki sterownik i tu jest opisane krok po kroku :) do golfa 3 ale mam nadzieje ze jak to pokarze elektromechanikowi to nawte on dojdzie jak mi to zalozyc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Nie irytuj się. Ale tak jak norberts napisał ten temat był przerabiany i wystarczy poszukać. Ale zapalę ci swiatło w tunelu. Sterownik cz musisz ustawić na impulsy +. Kable od sterowania cz w samochodzie znajdziesz w lewym przednim słupku (sterowanie (+) biały z zielonym paskiem i biały z czarnym paskiem). O ile mnie pamięć nie myli. Plus i masę do zasilania sterownika chyba znajdziesz. Jazeli nie dasz rady zrobić tego w ciągu 1.h to zrezygnuj i jednak udaj się do elektromechanika . Powodzenia.
    Poczytaj regulamin forum.
  • Poziom 15  
    Co do podlaczenia to zalezy,czy robiles kiedys jakies auta na zdalne sterowanie?
  • Poziom 10  
    Dzwonilem do "mojego elektromechanika" :) Powiedzial z ejuz wie i ze musi sie podpiac do oryginalnego sterownika od centralnego zamka za schowkiem przed pasazerem. troche sie tego obawiam ale jak ma zaklad naprawczy to powienien wiedziec co robi :) Postaram sie jednak namowic go by sprawdzil przy drzwiach pasazera bo cos boje sie grzebac przy oryginalnym sterowniku. Dzieki za wszelka pomoc i przepraszam za zamieszanie. Pozdro
  • Poziom 15  
    Moze chcesz kolory przewodow?
  • Poziom 10  
    Jezeli mozna podlaczyc przy slupku kierowcy po kolorach to bede wdzieczny. I czy jest bezpieczne wpinac sie w oryginalny sterownik, jak tak to jak to zrobic. Zebym wiedzial co robi jak bede stal przy nim :) Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Tak wiec interesuje Cie wiazka wchodzaca z drzwi kierowcy do auta.W tej wiazce jest biało-czerwony i biało-zielony.Centralny jest sterowany plusem.Twoj elektryk musi obciac jeden i drogi.Od strony centralki(czyli jak przetnie to ma kable wychodzace z drzwi dwa i od strony centralki drugie dwa)podac plus na jeden i drógi przewod na zmiane.Krańcówki wcisniete(drzwi pozamykane i wtedy sprawdzac)Masa brazowy,a plus czerwony wiazka ze stacyjki.Dacie rade.
  • Poziom 31  
    No i roboty na 1,5H a nie na 15 minut
  • Poziom 26  
    MilyBmw napisał:
    Dzwonilem do "mojego elektromechanika" :) Powiedzial z ejuz wie i ze musi sie podpiac do oryginalnego sterownika od centralnego zamka za schowkiem przed pasazerem. troche sie tego obawiam [.... ciach, ciach] bo cos boje sie grzebac przy oryginalnym sterowniku.

Spokojnie, nie taki diabeł straszny jak go malują. Ja podpinam się masą z alarmu ( do zamykania i otwierania) bezpośrednio na PCB w sterowniku pod cewkę oryginalnego przekaźnika. Żadne auto jeszcze nie wróciło.
  • Poziom 26  
    A po prostu go nie robię....
  • Poziom 31  
    Wiecie co, ja chyba zrobie temat BMW ALARM, taki ze zdjeciami i opisem dla piekarza.
    Jak się zgodzicie to się pobawie :)
    Może się wtedy skończa posty o bmw :)

Dodano po 20 [sekundy]:

Tylko chyba to nie to forum :)
  • Poziom 27  
    Tutaj masz kolego linka do tematu gdzie i jak https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...=bmw+e36&sid=f6ea152c785cc625b076bde92419e003
    skorzystaj ze schemtau tam umieszczonego.możesz go przekazać swojemu elektromechanikowi i jeśli ma pojęcie o montażach to da radę.I nie patrz na posta o golfie 3 bo to 2 różne bajki.De facto powiem wam że kupa ludzi wysypuje się na podłączeniu centrala w e36, i jeszcze żeby ryglowanie działało.Ciekawe dlaczego. We weocławiu niektórzy jaksłyszą e 36 to dziękują.Pozdrowionka
  • Poziom 31  
    Może to i lepiej, inaczej byłoby mniej roboty :)
  • Poziom 26  
    No to teraz i ja przyjrzę się tym E36, w zasadzie to nie jest moja "firmowa" marka, ale czemu nie, jest zima i "ma siem wiencej czasu". Jak trafi się takie auto z takiego rocznika, zaanektuję go na jakiś czas, zobaczę co i jak.
  • Poziom 10  
    bartek_p napisał:
    Wiecie co, ja chyba zrobie temat BMW ALARM, taki ze zdjeciami i opisem dla piekarza.
    Jak się zgodzicie to się pobawie :)
    Może się wtedy skończa posty o bmw :)

Dodano po 20 [sekundy]:

Tylko chyba to nie to forum :)

jestem jak najbardziej za tym bys cos takiego zrobil. Moj wspanialy elektromechanik chyba boi si etego samochodu, bo ja kz adzwonilem i powiedzialem ze mam wskazowki dla niego, to on mi na to ze wlasnie zamowil jakas extra ksiazke z dokladnymi opisami podlaczen i jak ja dostanie to dopiero sie wezmie, za jakies dwa tygodnie :) Mi najlepiej by pasowalo jak by ktos napisal dokladnie tak jak dla piekarza :) Krok po kroku, jaki pierwszy kabel, jaki drugi, ktory do ktorego, jakie kolory, czy rozciac czy sie tylko wpiac itd. ja jetsem budowlancem wiec prawiejak piekarz :)
    A w podanym przed kogos wyzej linku jets mowa o 95r a ja mam 93. Pozdro dla wszyskich w temacie.
  • Poziom 33  
    Powiedz mi co to za ELEKTROMECHANIK co nie umie podłączyć sterowania zamka w BMW?????Może on robi tylko maluchy i polonezy? :D:D
  • Poziom 10  
    Zaklad elektromechaniki samochodowej. Robi rozne samochody, ale niemieli jeszcze BMW do zalozenia sterowania z pilota. Nie chce jechac do innego bo on jets moim kuzynem przy okazji i chce zeby sie wykazal, ale widocznie BMW to troche ciezki temat. Mam nadzieje ze ktos opisze mi to slowo po slowie i moze samemu dam sobie rade.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Dawaj na GG to ci coś w Bydgoszcz znajde dobrego.
    Zapewniam cię że są tam ludzie którzy się nie boją BMW.
    I zmień mechanika , bo kontakt z nim nic dobrego nie wróży.
  • Poziom 27  
    Ten schemacik który podałem dotyczy akurat również modelu z 93 r.Prościej sie nie da.Potem pozostaje już tylko chyba przyjazd samemu i podłączenie.Nie wiem co za ekstra książkę zamówił ale jeśli jakąś z serii sam naprawiam bmw, lub coś ze schematami elektrycznymi to i tak mu to nic nie da.Pozdrów go przy okazji i życz powodzenia.
  • Poziom 33  
    Ubezpiecz sobie samochód bo nie wiadomo co się może zdarzyć.A może to podręcznik młodego terrorysty i wyjdzie mu bomba :D