Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet i dwa komputery. Kontrolka na modemie miga.

delta85 18 Sty 2007 19:13 2261 14
  • #1 18 Sty 2007 19:13
    delta85
    Poziom 16  

Witam
    mam taki problem: mam internet z kablowki, do modemu kablowego podlaczony jest jeden stacjonarny komputer, ale potrzebuje czasem podlaczyc drugi, laptop, z tym ze nie jednoczesnie, na zmiane. Dostawcy internetu podalem adres karty MAC z laptopa, odczytany w programie "Winipcfg" w okienku "konfiguracja IP", podobno nr. zostal u nich wprowadzony i powinno wszystko grac. Jednak laptop nie ma polaczenia z internetem. Na modemie jest kontrolka sygnalizujaca stan polaczenia z kompem i ona miga. Co to oznacza ? Przy polaczeniu kompa stacjonarnego kontrolka ta swieci ciagle. Dodam jeszcze, ze laptop lacze przez taka przejsciowke: dwie wtyczki i 10cm kabla. Jedna wtyczka RJ, a druga, plaska do laptopa. Po polaczeniu modemu i tej przejsciowki z laptopem kablem laczacym komp stacjonarny z modemem, wspomniana kontrolka nie swieci wogole, a przy polaczeniu innym kablem, crosowanym zaczyna migac ale nie ma polaczenia. Co to moze byc ? Moze jeszcze podam typ modemu "3Com US Robotics Cable Modem CMX 3CR 292-D56 Model 2940"
    Pozdrawiam

• #2 18 Sty 2007 21:16
    dragi_gd
    Poziom 13  

z tego co wiem to laptopa podpiac powinienes sieciowka tak jak zwyklego kompa a nie poprzez modem :)

• #3 18 Sty 2007 21:49
    delta85
    Poziom 16  

nierozumiem ? jak?

• #4 18 Sty 2007 21:58
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

dragi_gd napisał:
    ... a nie poprzez modem :)

Czy kolega odróżnia modem telefoniczny od kablowego?

• #5 18 Sty 2007 22:06
    delta85
    Poziom 16  

lacze sie z internetem tylko przez modem kablowy

• #6 18 Sty 2007 22:10
    klomarcin
    Poziom 13  

Od firmy w której założyłeś internet pewnie dostałeś taka skrzynkę z której pewnie wychodzi kabel do telewizora i do komputera..
    Przez ten kabel do komputera wchodzi internet przez kartę sieciową i powinieneś dokupić sobie jeszcze jedna kartę sieciową do twojego komputera stacjonarnego(będziesz mieć wtedy ze przez jedna kartę internet wchodzi a przez drogą wychodzi) i połączyć te dwa komputery kablem sieciowym i w windows'ie udostępnić pasmo z karty sieciowej którą net dostajesz. ustawić IP Bramę i DNS i powinno dzialć

Przykładowe ustawienia:

Komputer udostępniający internet:

IP 192.168.0.1
    Maska pod sieci : 255.255.255.0
    DNS: 194.204.159.1
    194.204.145.16

Laptop:
    IP: 192.168.0.2
    Maska pod sieci : jak wyżej
    DNS: jak wyżej

Albo kupić ruter za 150zł i podzielić to łącze zaraz za tą skrzynką z neta..

• #7 18 Sty 2007 22:11
    jankolo

delta85 napisał:
    lacze przez taka przejsciowke: dwie wtyczki i 10cm kabla. Jedna wtyczka RJ, a druga, plaska do laptopa.
    Nic z tego nie rozumiem. Niech kolega opisze te "wtyczki" raz jeszcze i poda, w jakie złącze w laptopie kolega wkłada tę "wąską" wtyczkę. Dlaczego kolega nie podłącza laptopa do modemu kablowego tym samym kablem co komputer? Proszę podać model laptopa.

• #8 19 Sty 2007 20:44
    delta85
    Poziom 16  

Bo stacjonarny komp lacze kablem zakonczonym z obu stron wtyczkami RJ, a laptop ma karte sieciowa wyposazona w takie plaskie, cienkie, szerokie gniazdo, stad ta przejsciowka ktora ma z jednej gniazdo RJ, a z drugiej plaska, cienka szeroka wtyczke.

• #9 19 Sty 2007 21:49
    jankolo

Prosiłem o podanie modelu laptopa. Czy laptop ma wbudowaną kartę sieciową, czy też karta sieciowa jest typu PCMCIA?

• #10 19 Sty 2007 21:59
    delta85
    Poziom 16  

Laptop - IBM ThinkPad 600, karta sieciowa wlozona tak jak np. dysk twardy. W zalaczniku uklad polaczen

Moderowany przez TONI_2003:

:arrow: Kliknij aby powiększyć :!:
    Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich, a przynajmniej powinno być.
    Choć jakoś nie mogę się przekonać do tego obserwując co poniektórych ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• #11 20 Sty 2007 14:03
    klomarcin
    Poziom 13  

tam jest w laptopie wtyk RJ-11

Czy RJ-45

• #12 22 Sty 2007 18:52
    delta85
    Poziom 16  

Witam, przepraszam za dluzsza przerwe, ale do tego wszystkiego zniknal mi calkiem internet na kilka dni. udalo mi sie podlaczyc tego laptopa w takim ukladzie : modem kablowy - kabel - switch - kabel - przejsciowka - laptop. Bez switcha w zaden sposob nie mozna bylo uzyskac polaczenia. Dowiedzialem sie ze switch sam identyfikuje i ustawia sygnaly z poszczegolnych zyl kabla i pewnie dlatego to ruszylo. wydaje mi sie ze problem tkwi w tej przejsciowce. Dorobilbym odpowiedni kabel tak zeby ominac tego switch-a, ale nie wiem jaki mialby by byc rozklad poszczegolnych zyl w tym kablu. Moze ktos wie ? W zalaczniku zdjecie tej przejsciowki.

Moderowany przez TONI_2003:

:arrow: Kliknij aby powiększyć :!:
    Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich, a przynajmniej powinno być.
    Choć jakoś nie mogę się przekonać do tego obserwując co poniektórych ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• #13 23 Sty 2007 21:40
    LvL
    Poziom 11  

Witam.
    Mam inne wyjście, napisałeś że komputery są podłączane na przemian do internetu. Modem twój to napewno motorola (czarny stojący w pionie), jak tak to zadzwoń do kablówki i poproś o przypisanie adresu MAC modemu na USB (USB CPE MAC ID). Z modemem dostałeś kabel USB i płytke z instalką zainstaluj sterowniki w kompach bez podłączania modemu (dopiero jak poprosi o podłączenie to wsadz kabel). Od tej pory modem będzie działał tylko na USB (LAN już przestanie działać), ale zato możesz podłączać naprzemian laptop i blaszaka. W zasadzie jaki tylko chcesz komputer, i jest to legalne. W wielu kablówkach udostępnianie łącza do innego kompa nawet w tym samym domu jest karane kilkoma stówami. Jak jakieś jeszcze pytania to śmiało.

• #14 23 Sty 2007 22:07
    delta85
    Poziom 16  

LVL - modem ktory dostalem z kablowki to "3Com US Robotics Cable Modem CMX 3CR 292-D56 Model 2940" komunikujacy sie z komputerem przez kabel z wtyczkami RJ45, wiec z Twojego pomyslu chyba nic nie bedzie, ale dzieki. ja mysle ze gdyby rozgrysc jakos rozklad tych sygnalow po kablu to chyba daloby sie ominac ten switch, bo w tej chwili glownie o to mi chodzi. Pozdrawiam

• #15 01 Mar 2007 01:35
    Mickwa14
    Poziom 13  

Hej. Mam taki mały problem moze i odlegly od tematu ale dośc istotny.Otóż posiadam podobny modem jak kolega(Motorola SB 4200SB) ma on oczywiście jedno wejśćie na kabel TV kablowki(koncentryczny) oraz dwa wyjścia USB oraz na skrętke sieciowa. Z kolega na mieszkaniu robimy siec przez kreatora sieci w WIn XP.Jako brama ustawiony jest PCet a ja na moim lapku podpinam do PCta.Ostatnio moj kolega zainstalowal sobie programik pod nazwa Robust Internet speed buster.Nio i cos sie pokopalo tak że nie moge wchodzic na stronki jedyna strona jaka moge odwiedzic są google:) gadu gadu mi chodzi. DOmniewam ze zostalo cos zablokowane poprzez instalacje tego programiku(nawet po dezinstalacji nie moge wchodzic na zadna strone-ten sam problem).Programik ten jak dobrze tłumacze pomaga nie obciazac pamieci RAM przez internet, nie pozwala byc disconectowanym przez dzierzawce internetu itp. Ogólnie usprawnia szybkość łaczenia sie ze stronkami a 2 dodatki pozwalaja wprowadzic inne szyfrowanie danych niz dotychczasowe niby nowoczesne...prosze o pomoc ogolnie o odblokowanie dostepu do stron z mojego lapka:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME