Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa tasmy w minidiscu MZ N1

hastic 18 Sty 2007 19:49 1492 8
  • #1 18 Sty 2007 19:49
    hastic
    Poziom 9  

Witam posiadam minidisca mz n1 i pękła w nim tasma do głowicy magnetycznej przez co minidisc przestał nagrywac płytki.
    oto zdjęcia uszkodzonej taśmy ktorej nie da sie wymienic (trudno dostepna):

http://img262.imageshack.us/my.php?image=foto1xj0.jpg
    http://img262.imageshack.us/my.php?image=foto2sh9.jpg
    http://img262.imageshack.us/my.php?image=foto3mn7.jpg
    http://img262.imageshack.us/my.php?image=foto4xx4.jpg

Moje pytanie brzmi czy da sie to naprawic tzn. zlutowac, a jak tak to w jaki sposób. Z góry dzięki za pomoc:D

0 8
  • #2 18 Sty 2007 19:59
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Możesz spróbować miejsce uszkodzenie naprawić, połączyć specjalnym lakierem przewodzącym. Można dostać w sklepach motoryzacyjnych do naprawy ogrzewania tylniej szyby.

0
  • #3 18 Sty 2007 20:01
    hastic
    Poziom 9  

Tzn. lutowanie odpada ?

0
  • #4 18 Sty 2007 20:05
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Ja napisałem Ci sposób jakim w skanerze kiedyś taśmę naprawiłem. Poczekaj może inni mają jakieś pomysły.
    Pozdrawiam i powodzenia

0
  • #5 18 Sty 2007 20:08
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Można to normalnie polutować, jeśli ma się oczywiście czym i będzie to lepsze od kleju !
    Pozdrawiam !
    Robert

0
  • #6 18 Sty 2007 20:37
    shaun_bejker
    Poziom 13  

w tym wypadku najlepiej by było usunąć po kilka milimetrów na każdym końcu taśmy w miejscu pęknięcia i połączyć je za pomocą dwóch jednakowej długości odcinków przewodu nieizolowanego (to by wyglądało coś jak most:-)) drugi trudniejszy sposób to na tzw. zakładkę jeden koniec oczyszczasz od góry drugi od dołu, pobielasz cyną, składasz, podgrzewasz najpierw jeden później
    drugi kontakt (proponuję użycie topnika w żelu)chwila i gotowe, będzie na 100% pewniejsze niż lakier elektroprzewodzący.w lutowanym miejscu będzie trochę sztywniejsza tasiemka ale lakier także ma tą wadę.Na koniec po uprzednim oczyszczeniu warto odizolować miejsce łączenia np taśmą bezbarwną.Kilkanaście taśm po takiej naprawie chodzi do dziś a będzie już z rok wstecz jak ostatnią naprawiałem :-)

0
  • #7 12 Gru 2007 09:50
    kocur57
    Poziom 9  

Witam,
    Podłączę się pod wątek.
    Czy mógłbyś opisać jakie problemy miał twój MD z tą pękniętą taśmą?? Mam ten sam model i problemy z nagrywaniem. tzn zamiast nagrywać kasuje mi zawartość dysku, chociaż proces nagrywania wygląda normalnie. Do tego pojawiają się problemy z odtwarzaniem, wyskakują błędy odczytu dysku, po prostu przestaje odtwarzać i mieli w miejscu. Czy naprawa taśmy rozwiąże również problem odtwarzania, czy jest to już inna usterka ?? No i czy można gdzieś dokupić tą nieszczęsną taśmę, zamiast ją lutować ??
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.

0
  • #8 12 Gru 2007 18:09
    hastic
    Poziom 9  

Dokładnie to samo było z moim MD, odtwarzał płytki ale tylko SONY i kasował płytki przy nagrywaniu, zapewne chodzi o pękniętą taśme, która w tym modelu pęka po około 2 latach użytkowania, wymiana taśmy na nową jest kompletnie nieopłacalna dzwoniłem do serwisu sony i dowiedziałem się że koszt sprowadzenia taśmy to około 200/300$ + wymiana.
    Jesli zlutujesz taśme to wszystko bedzie chodzilo :p Pozdrawiam

0
  • #9 12 Gru 2007 18:56
    pan_deejay
    Poziom 20  

Widzę że temat odświeżony.Postanowiłem "na szybko" narysować jak naprawić taką taśmę żeby jej nie zniszczyć. Potrzeba trochę zręczności zwłaszcza przy skrobaniu powłoki izolacyjnej.Oto obrazek.Może komuś się przyda

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo