Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1z3 - czyli który zestaw kina z tych 3 wybrać?

18 Sty 2007 23:54 1533 10
  • Poziom 13  
    Po spędzeniu wielu godzin w Internecie, wysłuchaniu opinii mądrych ludzi, chyba dojrzałem do ograniczenia listy zestawów do 3 - oto one:

1) Yamaha 359, S559MK2, Prism Amethyst - w cenie ok. 1850-1950zł
    (z Yamahy HTR 5930 zrezygnowałem, bo podobno kicha jakich mało)
    2) Pioneer VSX416, DV393, Koda F51v2 - ceny podobne jak wyżej
    3) Onkyo 304, 404 + Dynamics 5.0 - w cenie nieco ponad 2000zł.
    Zastosowanie sprzętu - głównie słuchanie muzyki (MP3), a także oglądanie filmów w pokoju o pow. 18m2.
    Dodatkowe wymagania:
    1.Możliwie jak najprostsze sterowanie zmianą plików i katalogów z MP3 na płycie,
    2.Polskie napisy w divX
    3.Wysoka trwałość
    4.Żaden z zestawów nie ma subwoofera, więc zależałoby mi na możliwie mocnym basie i bez niego.

Co proponujecie?
  • Poziom 15  
    co do polskich napisów to pioneer dvd mam taki
    pioneer nie wiem czy sie psuje szybko ale ja mam problem gra cicho
    prosto się wybiera mp3 na tym pion...e
    a co do basu to podobno f51 dobrze grają
    onkyo raczej dobry amplituner jest
    najlepiej posłuchaj jak się da
  • Poziom 30  
    Ja bym wybrał z tego nr2. ampli porządny i kolumny niczego sobie. Napisz nam jeszcze w jakim pokoju to ma grac i co odtwarza filmy/muza
  • Poziom 13  
    Gilotyn@ napisał:
    Ja bym wybrał z tego nr2. ampli porządny i kolumny niczego sobie. Napisz nam jeszcze w jakim pokoju to ma grac i co odtwarza filmy/muza

Wszystko jest wyżej napisane :)
    Nie da się ukryć, że chyba głównie będzie służył do grania muzyki a w mniejszym stopniu do filmów (ale mimo to wolę zestaw kina niż stereo). Pokój jak to w blokach - ok. 18m2 (5,3 x 3,4m)
  • Poziom 30  
    To do 18m2 to wybrał bym zestaw 2 bez dyskusji :D w 18m2 powinien on sprawdzić się bardzo dobrze.
  • Poziom 13  
    Gilotyn@ napisał:
    To do 18m2 to wybrał bym zestaw 2 bez dyskusji :D w 18m2 powinien on sprawdzić się bardzo dobrze.

Czy masz coś do zarzucenia dwum pozostałym? Podobno Onkyo z tymi głośnikami gra nadwyraz nieźle, a i brak suba jest mało zauważalny.
  • Poziom 30  
    czy mam coś do nich w sumie nie ale słuchałem pioneera pod kodą i wiem jak gra i na co go stac. Najlepiej będzie jak sam posłuchasz tych zestawów i sam wybierzesz to co Ci się podoba.
  • Poziom 18  
    no hej,

ja ostatnio jestem tez na etapie poszukiwań i to w podobnym przedziale cenowym :)

Pioneer VSX416, DV393, Koda F51v2
    O tych kolumnach na forach ludzie się kiepsko wyrażąją, zgodnie twierdzą, że brakuje w nich środka. Musisz tego posłuchać, jak dla mnie gra to nieźle, ale chyba faktycznie czegoś brakuje.

Z kolumn Kody to dobrą opinią cieszą sie AV-702, ale to już droższa zabawa.

Ogólnie do tego Pioneera to też fajnie grają (chyba najlepsze co słyszałem na żywo w tych okolicach cenowych) Pioneerowskie kolumny. Zestaw VSX 416 + DV 393 + S-V240-W kosztuje 1.6k pln

pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji, bo i ja chciałbym się czegoś dowiedzieć :)
  • Poziom 13  
    Z mojej strony sprawa zamknięta :)
    Kupiłem zestaw nr 1 a to dlatego, że niespodziewanie natknąłem się na taki w sieci Avans w cenie 1599zł.
    Myślę, że jak za taką cenę to warto...
  • Poziom 12  
    Mam pytanko do ciebie Przemeu jak ci się spisuje ta Yamaha, planuje zakup właśnie takiego sprzętu ale ciągle się waham pomiędzy Onkyo 304/305
  • Poziom 13  
    tytus_r napisał:
    Mam pytanko do ciebie Przemeu jak ci się spisuje ta Yamaha, planuje zakup właśnie takiego sprzętu ale ciągle się waham pomiędzy Onkyo 304/305

Nie narzekam. Kiedyś jeszcze do niej Subwoofer sobie dokupiłem i jest ok.