Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tesla ARZ 6604 w tubie na wzór AcuHorna

pitchracer 19 Sty 2007 05:09 6448 8
  • Witam
    Zawsze ciągnęło mnie w drugą stronę niż innych, lubię wyzwania dlatego podjąłem sie budowy tuby z tym skromnym głośnikiem. Nigdy wcześniej nie budowałem tak skomplikowanego pudła , ale chyba o to w tym chodzi...
    Projekt sporządzony przez Tomaszo i spółkę udostępnił mi Umberto za co dziękuję , to przecież była kupa roboty ...
    Głośniki leżały i czekały w końcu nadszedł ich czas , rozrysowałem projekt na papierze milimetrowym i zacząłem działać.
    Materiał to płyta wiórowa 16 mm , na dwa pudła starcza na styk cały arkusz , do tego klej i 500g wkrętów...
    Nie powiem , było ciężko , płyta wiórowa to nie wdzięczny materiał.
    Co do samego projektu wprowadziłem dwie zmiany , jedna to wydłużenie wylotu tuby do samej krawędzi , druga to dodanie przestrzeni nad głośnikiem , chodziło tylko i wyłącznie o wrażenie wizualne .
    Jak na razie są w stanie surowym z czasem otrzymają wykończenie w postaci forniru modyfikowanego , najprawdopodobniej jakiegoś ciemnego , heban lub podobny. Nigdy tego nie robiłem zobaczymy jak wyjdzie ...

koszty :
    głośniki 80 zł
    płyta z do cięciem 80 zł
    klej wkręty 10 zł
    jak by nie patrzeć niewiele...

Co do moich wrażeń na razie za dużo nie powiem , mam w pokoju 1 szt. a to nie to samo. Na pewno grają inaczej niż zestawy 2,3 drożne , po za tym brzmienie tuby to co innego , jak ktoś gdzieś kiedyś napisał jedni to pokochają innym sie nie spodoba...

Tesla ARZ 6604 w tubie na wzór AcuHorna Tesla ARZ 6604 w tubie na wzór AcuHorna

Fajne!
  • #2 19 Sty 2007 14:30
    demanufacture
    Poziom 17  

zlikwiduj punkty za zdjecia

• #3 19 Sty 2007 16:06
    SzokalML
    Poziom 36  

Daj to w JPG

Gdzie kupowales ARZ? (troche drogo)
    ps. plyta do jednej kolumny tyle cie kosztowala czy do obu?

-----
    Czy możnaby do tuby wsadzić tonsila GDS 20/10 ? bo mam takie kolumienki od amatora, i sie marnują, jak jest z pasmem, czy ARZ ma szersze niz ten tonsil?

• #4 19 Sty 2007 19:27
    pitchracer
    Poziom 9  

Głośniki kupiłem w sklepie internetowym , dlatego wyszło drożej , przesyłka, pobranie...
    Koszt płyty dotyczy obu skrzynek . Ale nie polecam płyty wiórowej , mdf lub sklejka była była by dużo lepsza , ale tez parę razy droższa.
    Wszystkie szczegóły znajdziesz w wątku :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic215540.html

Z tego co mi wiadomo tuba jest obliczona pod ten właśnie głośnik i z innym może to być różnie. Zapytaj może kogoś kto brał udział w tym projekcie, ja sie na tym jeszcze nie znam i nie chciałbym cie wprowadzić w błąd.

• #5 20 Sty 2007 10:57
    piórko
    Poziom 30  

pitchracer napisał:
    Zawsze ciągnęło mnie w drugą stronę niż innych
    Nie przejmuj się, nie jesteś sam ;)

Heban modyfikowany - tak, to będzie TO!
    Koniecznie pokaż rezultat. (widziałeś https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic540060-0.html ?)

Dodatkowa przestrzeń na górze moim zdaniem nie upiększa tej i tak dużej skrzyni. Ale skoro już jest, to może warto byłoby dorobić drzwiczki do przechowywania jakegoś małego co nie co. Albo otworek i masz dziuplę dla zielonego żyjątka.

A o wypchaniu początka tuby nad głośnikiem spółka autorska mówiła?

I najważniejsze: pisz, pisz i pisz jak słychać Twoją ulubioną muzyczkę.

.........................................

Hornera, to już 0,1 Megaposta :!:

• #6 20 Sty 2007 11:05
    Gilotyn@
    Poziom 30  

wszystko ok tylko potrzeba jeszcze wykończenia. A co mnie najbardziej interesuje to jak to gra proszę o szczegółową relację pod jakim to wzmkiem gra w jakim pokoju no i wrażenia.

• #7 20 Sty 2007 14:49
    jaro_21
    Poziom 21  

miej że litosć człowieku tez zdjęcia ważą prawie po 3 mega każde
    wklej do painta i zapisz jako .jpg to będzie mniejszy rozmiar

• #8 21 Sty 2007 17:37
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

No to sie dowiedzialem...

Tlumienie i komora nad glosnikiem jest zupelnie zbedna, szkoda miejsca, materialu itd.

• #9 03 Lis 2015 23:27
    pitchracer
    Poziom 9  

Kolumny wylądowały na parę lat w piwnicy aż znalazło się dla nich dobre miejsce. I są wreszcie wykończone. Dostały biały satynowy lakier. Tak żeby zakończyć temat, grają ładnie dynamicznym dźwiękiem. Są mocno kierunkowe i brakuje im sporo samej góry. Da się to poprawić korekcją. Głośniki są już chyba niedostępne ale wypadało dokończyć temat.
    Pozdrawiam
    Tesla ARZ 6604 w tubie na wzór AcuHorna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME