Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zarzadzanie duza ilosci komputerow

19 Sty 2007 14:36 1110 7
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam w sieci ponad 100 komputerow. Poszukuje programu ktory pozwolil by mi nimi zarzadzac, co za tym idzie instalowanie programow, poprawek jednoczesznie dla wszystkich komputerow lub utworzonych grup.
    Czy ktos moze mial doswiadczenie z takimi programami lub spotkal sie z nazwa takiego programu.

Za wszelkie informacje z gory dziekuje

Pozdrawiam
    /nobody
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    proponuję zrobić wszystko oparte o NFS - wygodna sprawa wszystkie programy są na serwerze a komputery kożystają z nich jakby były zainstalowane na nich, zresztą można tak zrobić dużo więcej
  • Poziom 18  
    Najlepiej se radzi z duza iloscia abonentow lms z http://lms.rulez.pl znam firme ktora posiada 1000 abonentow i bez problemu se radzi a jest on o tyle przyjazny ze mozesz zrobic wszystko przypisywac taryfy klienta sam on nalicza oplaty sam wystawia faktury o ile zaznaczysz ze taka ma byc wystawiona posiada userpanel panel dla twoich klientow gdzie moga se sprawdzac swoj bilans statystyki ile sciagaja w danym dniu godzinie miesiacu i roku napisac wiadomosc do administratora poprostu lms ma nieograniczone mozliwosci a wogle jak dodajesz klientow to tez z poziomu lms nie musisz logowac sie przez ssh caloscia zarzadzasz przez www
  • Poziom 33  
    tak do zażądzania dla ISP LMS jest narzędziem nieocenionym ale niezainstalujemy za pomocą jego poprawek dla komputera w sieci LAN ;)
  • Poziom 13  
    Windows sbs 2003
    instalacja systemu na kompach poprez siec, tak jak to w szkolach jest zrobione z unijnych dotacji.
  • Poziom 17  
    tak naprawde o LMS to nie chodzi tak jak i o instalacje systemu operacyjnego. Chodzi o to ze zamiast biegac z plytka z programem od kompa do kompa instalujemy to na jednym kompie, a program ten umozliwia jednoczesna instalacje na wielu kompach lub wyznaczonej przez nas grupie. System jaki mam na mysli to oczywiscie windows. NFS hmm raczej odpada ze wzgledu na to ze kazdy uzytkownik bedzie mial do tego dostep a co stanie sie jesli znajdzie sie jakis zlosliwiec i cos usunie ? Wtedy program dla wszystkich komputerow nie bedzie chodzil. Slyszalem ze takie programy sa tylko wlasnie jaka jest ich nazwa, tak naprawde to nie chodzi o pieniadze to w tym momencie nie jest wazne. Chodzi o wygodne zarzadzanie duza iloscia komputerow tak by bylo jak najmniej pracy z nimi. Zreszta nie wyobrazam sobie prace gdy mam 500 kompow pod soba i biegam z plytka by zainstalowac chociazby jakiegos photoshopa, no wlasnie ile to zajmuje czasu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Służy to tego np. Novell ZENworks,
    Microsoft Active Directory,
    Microsoft Systems Management Server.