Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bascom i servo

dioda5 08 Sep 2003 21:03 1741 4
    dioda5
    Level 15  
    Mam problem z servem pod bascomem, nie działa i tyle, może ktoś wie jaka jest przyczyna, program na 100% dobry, servo też bo pod generatorem działa.
    marchewa101
    Level 17  
    Skad masz pewnosc ze program dziala... moze bys zapodal program, lub/i schematem.
    Tak no i moze jaki to procesor... avr czy 51??

pytanie w stylu: "mam aparat i nie chce dzialac, ale obiektyw jest dobry, dlaczego?" :-D
    dioda5
    Level 15  
    Program jak program, tylko konfiguracja pinu i wartość w odpowiednej komedzie, wiem bo to kiedys działało, tylko ze na innej wersji bascoma. Ponoc jest jakiś problem z samym bascomem, dlatego pytam. To że bascom ma wiele niedociągnieć to wiadomo, ale teraz jeszcze pojawił sie własnie ten problem.
    dioda5
    Level 15  
    Program jak program, tylko konfiguracja pinu i wartość w odpowiednej komedzie, wiem bo to kiedys działało, tylko ze na innej wersji bascoma. Ponoc jest jakiś problem z samym bascomem, dlatego pytam. To że bascom ma wiele niedociągnieć to wiadomo, ale teraz jeszcze pojawił sie własnie ten problem.
    damik
    Level 15  
    Stosowałem procedury dla serv w bascom-51 jak i AVR w kilku wersjach
    jak narazie nie było żadnego problemu.
    czasem trzeba poeksperymentować z parametrami reload i wartościami dla zmiennych servo
    proponuję byś zobaczył na oscyloskopie co wychodzi z pina sterującego na servo , i ew. dobrał parametry...
    parametry trzeba dobrać do zegara proca i ilości stosowanych serw

np: jeśli wartość reload będzie za mała i do tego deklarujesz jeszcze kilka serv to niestety ,ale procek może zupełnie przestać działać z niby dobrym programem , lub spowolnić pracę niemiłosiernie :? ...

lub przy żle dobranych parametrach reload dla czestotliwośći rezonatora proca może się okazać ,że wartości dla zmiennych servo są poza zakresem regulacji dla twojego mechanizmu ...

Zamieszczam jeszcze opis z kursu bascom na temat serv